Бъг със сесиите във форума?

Kirev

Active Member
Здравейте, колеги!

Преди малко преглеждах темите, но не бях логнат. Зачетох се в някоя тема и когато реших да се върна на началната страница, кликвайки върху логото, видях това:



След рефреш вече бях log out-нат. Нямам идея защо се случи това. Не мисля, че имам някаква връзка с потребителя или поне не ми е известно. Просто ми е интересно дали се е случвало при някой друг. И разбира се админите да видят темата и да предприемат мерки, ако е необходимо :)
 
От: Бъг със сесиите във форума?

При мен се появи проблем след изпращане на ЛС. function eval();
 
Re: От: Бъг със сесиите във форума?

хъм кеширало е логнат потребител за 10 секунди (ползваме nginx микрокеш) по принцип единственото което ми хрумва е resspawn да ползва форума без кукис (да може да се ползва така но ще ви изхвъля и си е на ваш риск) или да ползва някакъв куки клинър клинър (да е дал се блокира някое кукитата на предприемач ) и затова да му кешира неговата сесия

специално тествах дали го прави и не можах да пресъздам проблема


Код:
# Bypass cache if no-cache cookie is set
                if ($http_cookie ~* "_mcnc|bb_userid|bb_password|bb_fbaccesstoken") {
                            set $no_cache "1";
 
От: Бъг със сесиите във форума?

И разбира се админите да видят темата и да предприемат мерки, ако е необходимо

Пусни рапорт към мнението си, за да го видят по-лесно и бързо.
 
coolice е бърз, даже няма нужда да репортвам :D

Иначе относно проблема, ще добавя също, че използвах Chrome(инкогнито).
 
проблема не е в твоя телевизор нито е в конфигурацията, :) (леле как го казах)

значи как работи Nginx съръвра проверява за наличието на но-кеш куки, куки за юзер и парола или куки за фейсбук логнат потребител Ако ИМА такова не кешира заявката

та проблема е при reesspawn поради някаква причина (секюрити сетингс на браузъра му, куки клинър, използване на форума без кукита) не може да му прочете кукито или няма такова и му кешира сесията докато е логнат въпроса е как да пресъздам кейса трябва да си играя да си забранявам кукита или някакви клинъри да пробвам или да видя какво прави за да го накара да му кешира логната сесия при нормална употреба на браузъра не тряба да става така и не става...

а иначе кеша е много як ако няма благодарение на него може да достави 100 000 импресии на дадена страница за тези 10 секунди без натоварването да мръдне над 0,3 (30% от едно цпу)
 
От: Бъг със сесиите във форума?

Пробвай сутрин в 9 - да видиш колко е брЪз! :p
 
От: Re: От: Бъг със сесиите във форума?

Хм. Не съм забелязал нещо много фрапиращо. Даже не знам с какво да го свържа, ако забележа. Поне аз де. :)

Имах в предвид, че КуулАйс спи по това време.
Форума си бачка нормално.
 
влязох ти на провила дадох 5 бързи релоуда и веднага се промени бориката мери импресии на профила не уникални

относно посетителите виждат се тези който са с отворени профили ако някой си е нагласил прайвъсито на собствения профил не излиза при посещения на чужди

(гугъл бот също съм го виждал да рови профилите предполагам и другите ботове го правяти това качва импресиите)

почти съм сигурен че няма проблем със recent visitors на профил
 
От: Бъг със сесиите във форума?

Нека ровят и качват импресиите bots, но не там е проблема, нито в бройката.

А в имената/accounts. Невъзможно е последни посещения да са били от хора, които не са се логвали във форума от преди… години. Сега преглеждам пак, май се е оправило. Вече виждам хора с последни посещения на форума от 2013-та и то от декември! Преди имаше от 2011-та :).
 

Горе