Бъдещето е вече реалност в Сингапур

testkiwi

Well-Known Member
Ем батенца, понеже имах рожден ден в началото на месеца си направих едно азиатско пътешествие и дори не предполагах, че Сингапур е това, което е :D

С една дума мога да го опиша като - възхитително! Това е най-якото място на света без никакво съмнение. Малко хора знаят нещо за Сингапур, а има какво да се научи - как за 40 г. от 600$ БВП на човек на година сега е 85000$ и е третата най-богата държава в света (само Катар и Люксембург са по-богати). Ама тях не ги броя, защото в Сингапур няма никакви ресурси, всичко са си направили с бачкане, а са направили - мамата си джаса какво. Дубай е като някакво недоразвито село в сравнение с тях.

Който се интересува да види в тубата за Lee Kuan Yew и как прави от супер бедна мизерна държава нещо невероятно. Закона му е майката и бачкането.

Също така Сингапур е номер 1 в почти всички класации - за бизнес среда, здравеопазване, образование, продължителност на живот, нулева корупция и нулева престъпност..

Абе, едва след като видиш как живеят хората там и какво са си направили разбираш колко е зле в България и Европа дори като цяло. Летището Чанги е друга бира - най-доброто в света, зоопарка - най-добрия в света, Марина бей сендс - най-добрия хотел в света, абе изобщо къде се бута тоя умрял Дубай не знам :D

Нереално яко е, няма да ми стигне времето да напиша всичките си впечатления ама ако имате път към азия, преди курвите в Тайланд и плажовете на Филипините, непременно минете през Сингапур - това е държавата на бъдещето без преувеличение. А, да - такситата са по-евтини от България - от летището до хотела 35 км - 19 сингапурски долара :D Освен всичко бакшиш не се оставя никъде - не е прието изобщо (за разлика от тайланда, където уж не трябва, ама си го просят щото тъпите руснаци са го развалили ама тва е отделна тема)

Също така проучих - за да си регнеш фирма ти трябват само няколко часа, всичко става онлайн, данъците са ниски - макс 17%, офисите са обаче цифра пара

който му е интересно - https://www.guidemesingapore.com/incorporation/introduction/singapore-incorporation-advantages

Ясно е, че за следващия ни бизнес фирмата ще е сингапурска.

qONqFDd.jpg

KKAMJxA.jpg

Ftx3qjy.jpg
 
Взе ли си сувенир Merlion? Вози ли се на тамошно такси? Разказаха ли ти колко струва да имаш кола там? Хвърля ли си дъвката на улицата? Чудеше ли се защо оставят картички, химикалки и салфетки на масите в заведенията за хранене? :D

Kогато за пръв път посетих Сингапур през 2014 си казах "Ето тук искам да се пенсионирам!". Много добър микс между англо-саксонския и китайския свят. Австралийци много, англичани, китайци... Храната е мн добра!
 
Взе ли си сувенир Merlion? Вози ли се на тамошно такси? Разказаха ли ти колко струва да имаш кола там? Хвърля ли си дъвката на улицата? Чудеше ли се защо оставят картички, химикалки и салфетки на масите в заведенията за хранене? :D

Kогато за пръв път посетих Сингапур през 2014 си казах "Ето тук искам да се пенсионирам!". Много добър микс между англо-саксонския и китайския свят. Австралийци много, англичани, китайци... Храната е мн добра!

Мерлион-а беше завит за някакъв ремонт, всичко друго изръчках без сентозата :D Ама друго дет забравих - азиатките са много яки и се кефят на бели, много са готини и разговорливи. Че си земем догодина една за жена, че ми писна от тея славянските кифли
 
Мястото е чудесно защото държавата се управлява авторитарно, а постът на министър председателя обикновено се наследява. България и Европа са зле защото са "демокрация" или по-точно казано фашизъм.
 
Когато две империи решат да направят една витрина, никой не може да им се опре.
Ако знаете защо и как съществува днешен Сингапур и днешна България, няма толкова да ахкате като ученички, влезли за първи път в публичен дом.
 
После да не ревете, че държавата трябва да ви дондурка и капитализмът и липсата на регулации в бизнесът са нещо лошо.
Сингапур стъпва на ценности още от времето когато Рафълс ги е откупувал и след време е институциализирал свободната търговия.
 
Когато две империи решат да направят една витрина, никой не може да им се опре.
Ако знаете защо и как съществува днешен Сингапур и днешна България, няма толкова да ахкате като ученички, влезли за първи път в публичен дом.
Така е - не бачкането е ключа към палатката, нито регулациите или липсата на такива. Те и от южна Корея доста бачкат, но и тяхното благополучие не точно защото са бачкали.
 
Абе бачкат си хората и не се занимават с глупости като съседите им в региона, които също обиколих, че даже тайланд е азиатската българия - само схемички и глупости навсякъде както в бг. Добре, че ги знам от преди и тоя път нищо не ме излъгаха :D
Има закон за тва са добре, посрещат те с имиграционна форма с големи червени букви на която пише "трафика на наркотици се наказва веднага със смърт" :D Сигурно и в южна корея си бачкат, август съм си запланувал втори тур в оня регион и ще ти кажа дали си бачкат или някой ги направил витрина и подобни глупости :D:D
 
И аз имах късмета да посетя Сингапур миналата година макар и само за един ден. На пръв поглед е супер защото виждаш едно различно място, лъскаво и красиво. Направи ми впечатление че там за доста неща могат да те глобят - дъвчене на дъвки, хранене на птици, замърсяване, пушене и т.н. Докато ме караха към хотела в който трябваше да пренощувам шофьора ми разкара, че и те както нас едвам смогват да си платят сметките - ток, вода и т.н. Като дръпнат чертата и за тях не остава много. За "средната класа" или обикновенния работник положението мисля, че не е по-различно от това в България. Ако имаш пари ще ти е добре независимо дали си в България или в Сингапур.
 
За около 1/2 M USD можеш да се сдобиеш със сингапурски паспорт за около 2,3 години, като с половината от парите можеш да си купиш жилище.
 
За около 1/2 M USD можеш да се сдобиеш със сингапурски паспорт за около 2,3 години, като с половината от парите можеш да си купиш жилище.
Да ама не - http://edition.cnn.com/2013/06/28/business/world-overlooked-countries-second-citizenship/

Искат 1-во да имаш собственост в компания с оборот поне 40 милки, и след това трябва отделиш 2.5 милки за да ги инвестираш в бизнес :)
http://edition.cnn.com/2013/06/28/business/world-overlooked-countries-second-citizenship/
 
Изглежда много добре, но ако видите какви закони и ограничения има, ще се замислите дали да живеете там - https://cqlo.info/singapore да си купиш кола е супер лукс и куп други неща.
 
Изглежда много добре, но ако видите какви закони и ограничения има, ще се замислите дали да живеете там - https://cqlo.info/singapore да си купиш кола е супер лукс и куп други неща.
  • забранено е дъвченето на дъвка, както и внасянето на дъвки в страната - глобата е 130 000 лева (по курса за 20.04.2017) или затвор до две години;
  • говоренето по мобилен телефон по време на шофиране се наказва с глоба от 13 000 лева (по курса за 20.04.2017);
Е не е зле, само не дъвчете дъвка докато говорите по телефона шофирайки ... :)

Но си мисля, че не са лоши законите им, особенно след като гражданина живеещ над мен, си е изхвърлил цигарата върху новата ми тента (трета), в която съм вложил поредните ~ 150 лева ...
 
Да и аз съм съгласен да има строги закони - както се вижда, явно ефекта е доста добър. Тук у нас на повечето им харесва да е анархия и да правят каквото си искат, а резултатите също са видими.
 
Абе от БГ по-хубаво нема;), тоя Сингапур е една голяма сауна, аз лично не бих живял в сауна, сигурно се свиква с адската влага която прави жегата още по непоносима, но определено е гадно за хора свикнали на по-умерен климат, а и си е цифра за живеене там.
 
Това е друг въпрос, климата е такъв и не може да го променят, но се вижда какво са направили хората и какво сме направили ние. Може и да имаме по-добри географски позиции, но това не ни помага с нищо като нямаме акъл.
 

Горе