"България е недостижим лидер"

harkon

New Member
България е първенец в Европа по неподчинение на съда в Страсбург, за което вината е изцяло на сегашното правителство

Премиера Бойко Борисов закон не го лови. Няма да повярвате, но точно правителството на Гражданите за европейско развитие на България (ГЕРБ) постави държавата на първо място в Европа по неподчинение на европейското правосъдие. Комитетът на министрите на Съвета на Европа за първи път разбули коя страна колко правна култура проявява и доколко уважава върховенството на закона.

more...

597437.jpg
 
Хахаха, това се знаеше. Ние сме най-зле в тази област. Някакви убийци, крадци и престъпници не след дълго пак са си на свобода.

Знам за един квартален джепчия, който незнайно защо все е навън. Районното си го знае, полицаите в района си го знаят, но нищо, той си обира, дърпа чанти, бижута и нищо. Та това съм сигурен, че го има във всеки район на София, и може би всичко големи градове. Задържат ги и си ги пускат, да вярно - бият ги, ама какво от това, като пак се връщат на улицата, за да крадат.

Та какъв Страсбург, какви 5 лева. Ние тук на локално ниво не можем да се преборим. Знаете ли кога инкасо обир за 2 млн. лева или 1 млн. евро мине някъде в Белгия или Франция. Точно никога. Това е показател каква мафия е тук и колко спящи красавици носят униформа. Не искам да обиждам никой, но не стават и това си е.

Хиляди, до милион примери и всеки от грозен по-грозен. Лоша работа. Преди няколко дни гледах интервю да един собственик на оръжеен магазин. Пичът каза, че най-много му вървят оръжията за самозащита, а преди време тенденцията е била - тези за лов. Сами можем да си направим избора какво е вече хобито на българина, да се справя сам с престъпността, вместо да гони дивеча по горите. :)
 
От: "България е недостижим лидер"

Аз като говорих по-рано в други теми вие не вярвате.

НЯМА ДЪРЖАВА БЕЗ ТРИТЕ ФУНКЦИОНИРАЩИ ВЛАСТТИ - ЗАКОНОДАТЕЛНА, ИЗПЪЛНИТЕЛНА и СЪДЕБНА.

За това в много случай всичко се решва по др път.

Аз съм силно за легализирането на оръжията за изпозването за опазнване на имотите и който влезе дум - така ще решим много проблеми - Мангалите драстично ще намалеят, ще се отвори работа на последното звено от Вечния отдих и всички по линииите ще се налеят от там едни кинти в държавата, пък може и потреблението да се подобри, от там намаляват дефиците по малко мангал по малко лапачка и некъв приход от последните - от тук държавата радосттна ще краде повече от други линии, пък от тук мангото няма да прави проблем то не само те де и съдебната система изкуствено ще заработи, от индивидуална гледна точка ще имат разрешението а пък Брюксел като им намали квотите ще се конкурират със хората и тогава ще заработи - от там ще се подобри усещнането за справедливост, а от там гражданските права ще се отстовяват а от там ще има общество което контролира метастазиите в законодателната и изъплнителната власт и тогава ще имаме наченки на демокрация
 
От: Re: "България е недостижим лидер"

Знам за един квартален джепчия, който незнайно защо все е навън. Районното си го знае, полицаите в района си го знаят, но нищо, той си обира, дърпа чанти, бижута и нищо. Та това съм сигурен, че го има във всеки район на София, и може би всичко големи градове. Задържат ги и си ги пускат, да вярно - бият ги, ама какво от това, като пак се връщат на улицата, за да крадат.

Как ще е незнайно защо? Човекът си е платил за протекции и си върши занаята. Да му мислят тези, които не са си платили ...
 
От: Re: "България е недостижим лидер"

Абе мналата година си имаше няколко масивни кражби и из европата...
Не помня кога точно но обраха и влак преди време пак с голяма сума и банков клон и инкасо.
Не че защитаевам партията майчица, ама те и по рано пак си ги пускаха... има хора с десетки дела които си обикалят по улиците
 
Re: От: Re: "България е недостижим лидер"

Как ще е незнайно защо? Човекът си е платил за протекции и си върши занаята. Да му мислят тези, които не са си платили ...
Всъщност е много надребно и едва ли има пари за протекции, виж тези, които оперират на по-дебело - определено са така. Но в този случай явно не им се занимава и не знаят как да го отиграят. Знам ли, просто няма резултат. Мен това ме притеснява най-много. Имало е случаи, в който са и доста агресивни местните джебчии. Чух за случай, в който някой така дръпнал златното колие на някаква баба, че я е съборил на замята и жената получила травма на главата. И к'во? Нищо, пак сигурно е някъде навън.

Или този бакшиш, които изнасилил момичето. Двадесет дела и пак си върти волана из София. Какво си говорим, ние се дъним още на ИЗПЪЛНИТЕЛНА, а за ЗАКОНОДАТЕЛНА не говоря, там са едни парадокси. А за да има и 3-тата - СЪДЕБНА, първите 2 трябва да са на лице. Та те така. :) Легализацията на оръжия няма да се случи, но скоро хората ще си ходят с тях. Аз лично съм 2 метра и на мен би ми било малко в повече, но не е като да не съм за замислял.
 
От: "България е недостижим лидер"

Абе, вие като коментирате знаете ли какъв вид дела се разглеждат в Страсбург и за какви точно нарушения става въпрос? Определено не става въпрос за това, че някой престъпник се разхожда свободен на улицата и си прави каквото иска. Делата в Страсбург са за злоупотреби на държавни служители с власт спрямо обикновените хора.
Работеща съдебна система не означава хиляди осъдителни присъди, а работа на съда според нормите на Европейската конвенция за правата на човека. Гаврите с която и да е от страните е забранена. Задъжането в ареста до второ пришествие е нарушение. Мотането на делата също е нарушение. Налагането на наказание без съд и/или без закон също е нарушение. Има и още нарушения по конвенцията, за които в България на управляващите не им пука много.
 
От: "България е недостижим лидер"

Да ама според мен тази класация е за заведени дела, много дела има заведени по политически причини, много има за несъгласие с държавни разпореди, много има подадени от частни лица.
Толкова години не можехме да се оплакваме, напълно нормално е сега народа да мрънка, като има право на това... нека си навакса за миналите времена.
 
Re: От: "България е недостижим лидер"

Абе, вие като коментирате знаете ли какъв вид дела се разглеждат в Страсбург и за какви точно нарушения става въпрос? Определено не става въпрос за това, че някой престъпник се разхожда свободен на улицата и си прави каквото иска. Делата в Страсбург са за злоупотреби на държавни служители с власт спрямо обикновените хора.
То бате, рибата от към главата се вмирисва. За това го даваме като пример. Как да осъдиш някои в Страсбург при положение, че и той не работи като хората. Все едно да крещиш на котка за това, че не си е пуснала водата в тоалетната.:)

Но е факт, че който се е пробвал да осъди държавата ни, все е успял. :)
 
От: "България е недостижим лидер"

Ами това е, защото са ни малоумни законите. Всеки само малко заинтересован адвокат ще намери такива дупки, противоречия и разни взаимоизключващи се параграфи, че не в Страсбург ами и на луната ще ги заведе да ги осъди. И така ще, след като тия дето пишат законите (едни 240 малоумници, тарикати и шуробаджанаци) си барат патките по цял ден или спорят за какви ли не глупости... при положение че изобщо са на работа де.
 
От: "България е недостижим лидер"

Най-честите нарушения на България във връзка с делата в Страсбург са прекалено влачещите се дела (проблемът идва от това, че законът го позволява) както и невъзможността за такива (незнайно защо има неща, които по закон не подлежат на обжалване). Следват ги вечните обвиняеми, които просто за спорта ги прибират в ареста за колкото може повече време, без изобщо да говорим за дело.
 
От: "България е недостижим лидер"

Аз като говорих по-рано в други теми вие не вярвате.

НЯМА ДЪРЖАВА БЕЗ ТРИТЕ ФУНКЦИОНИРАЩИ ВЛАСТТИ - ЗАКОНОДАТЕЛНА, ИЗПЪЛНИТЕЛНА и СЪДЕБНА.

За това в много случай всичко се решва по др път.

Аз съм силно за легализирането на оръжията за изпозването за опазнване на имотите и който влезе дум - така ще решим много проблеми - Мангалите драстично ще намалеят, ще се отвори работа на последното звено от Вечния отдих и всички по линииите ще се налеят от там едни кинти в държавата, пък може и потреблението да се подобри, от там намаляват дефиците по малко мангал по малко лапачка и некъв приход от последните - от тук държавата радосттна ще краде повече от други линии, пък от тук мангото няма да прави проблем то не само те де и съдебната система изкуствено ще заработи, от индивидуална гледна точка ще имат разрешението а пък Брюксел като им намали квотите ще се конкурират със хората и тогава ще заработи - от там ще се подобри усещнането за справедливост, а от там гражданските права ще се отстовяват а от там ще има общество което контролира метастазиите в законодателната и изъплнителната власт и тогава ще имаме наченки на демокрация

Че как ще направят такова нещо като се изтребят мангалите кой ще им гласува? Ние сме циганска държава не българска за съжаление.

Аз искам след като не изпълняват решенията на съда в Страсбург да им спрат еврофондовете. Да ги видм тогава как оня убавец ще се пъчи и ще реже ленти на 15 км магистрали. Ще им пропадне целият ПР. Щото те реално освен няколко км магистрали и едно метро финансирани от Европата друга май не са направили. Всичко друго им е катастрофа.
 
От: "България е недостижим лидер"

Абе ти каже генгстам, не знам колко от електрората на ГЕРБ са мангасарян, може от свърх простотията или да се показват като про-та да мине такъв закон - тогава като се делегира правосъдие в гражданите и гледай кво става - тука говоря само за защита на имотите.

Бе те ако секнат допълнително ще цъфнем и вържем
 
От: "България е недостижим лидер"

Не виждам какво нападате другарите цигани. Те си живуркат добре и ако някой им нарушава правата, за нула време го ступват в махалата. Проблемът с мародерствата на държавата спрямо гражданите по-често засяга останалите хора (не че вероятно няма и жалващи се от малцинството). Проблемите в момента са, че някои закони са написани прекалено препоръчително, а в други има достатъчно големи дупки. Няма истински контрол над подслушванията, няма истински контрол над полицейския произвол, няма никакъв контрол над прокурорските мародерства.
 
От: "България е недостижим лидер"

Ганста не си прав направиха много в областта на дребният и средният бизнес - може да не успяха да премахнат дребната престъпност но с бизнеса успешно се справят - Много скоро ще видим нива на безработицата над 15% невиждани от кризата през 97-ма и ще заемем достойно място до страните от третият свят.
Тогава лентите ще се режат на всеки 100 метра магистрала и народа ще е още по възторжен от успехите на управляващата партия.

Проблема е че ако досегашните правителство бяха обикновени крадци които гледаха да пооткраднат каквото могат докато са на власт та да имат да преживяват докато са в опозиция то сега вече наблюдаваме съвсем друго явление - Организирана престъпна група която няма за цел да лапне нещо набързо а да окупира за дълго властта докато тотално източи държавата (това последното вече е факт) от тук нататък е въпроса след като опоскаха държавата колко още време ще останат и още колко кредити ще ни натресат за следващите поколения.
 
От: "България е недостижим лидер"

Нова гавра си направиха с дребния бизнес накараха заведенията да направят обособени кътове за пушачи и непушачи и сега ще вкарат пълна забрана за пушене на закрито и всички вкарани пари заради глупостите им отиват на вятъра. Направо са недостижим лидер по некадърност.
 
От: От: "България е недостижим лидер"

Нова гавра си направиха с дребния бизнес накараха заведенията да направят обособени кътове за пушачи и непушачи и сега ще вкарат пълна забрана за пушене на закрито и всички вкарани пари заради глупостите им отиват на вятъра. Направо са недостижим лидер по некадърност.

Ти не държеше ли заведение или се лъжа?
 

Горе