България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

Много хубаво.
 
От които близо половин милиард са усвоени от политици. Чудно!
 
От: Re: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

От които близо половин милиард са усвоени от политици. Чудно!

Точно. А и за тия пари пак нищо не направиха за БГ.
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

От минус - 693 за 12.2007 до + 1 249 нетно какво да ви кажа доста добри неща са за 4 години. Най-малкото едно браво трябва им се каже на сегашните. А иначе да гепат си и те но не политиците, а членовете на комисии и от колко познати съм чувал средно 10-15% от сумате остава за тях, за 1 случай знам от 1ва ръка за 7 милиона субсидия, трябва да се върне 1 милион под масата, за комисията. А иначе доста са се наляли в публичния сектор.
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

Все още имаме да даваме 6 млрд. евро по Евро плюс(ако не се лъжа) така, че не сме много за радване. :mrgreen:
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

Най-малкото едно браво трябва им се каже на сегашните.

България никога до сега не е била толкова зле. Най-малкото, че в криза натискат производителите с още данъци и такси а нищо не правят за да помагат (това го казвам от 1ва ръка)
 
Re: От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

България никога до сега не е била толкова зле. Най-малкото, че в криза натискат производителите с още данъци и такси а нищо не правят за да помагат (това го казвам от 1ва ръка)

Бяхме при Виденов.
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

Не ми се влиза в някви спорове - Аз говорих за Евросубсидиите, че ги приветсвам, за останалото съм ревизиран.

@Gangster Тези кинти ще ги платим на няколко вноски в продължение на 7.5г след като влезем в Еврозоната. А като влезем в Еврозоната, доста неща се облекчат и реално БВП ще нарасне сериозно, което дава предпоставка за безрисково връщане на тези пари, а 7.5 години не е малък, период спокойно накрая пак ще сме яко нетно +. Бойко нали тръбеше няма влизаме докато онез не спазят Манстрихтския договор, а и освен това последното, което четох бе че ще се предоговорят тези милярди, за да бъдат пропроционалнно всяка членка, не най-бедната най-много да я дерат, а най-богата йок, имаме аванта до края на година да ги убедим иначе .....

@Maverick, какъв производител си, от кой сектор? Щото има редица облекчения, а и редица програми за субсидии и да не забрвавя голяма програма по Конкуренто способност, а и корпоратвиния данък все още си 10%, хич не мисля, че са зле производителите сега. Е онези ебавки с касовоите апарати и простотите около тях, не го оспорвам, последно вдигнаха данъците за осигуровките, ама беше значително малко а и бе след постигнато съгласие на тричленката. За такстите, да съгласен съм. Нямам търпение някой да се осмели и да направи 50%, резачка на администрация и да въведе ел. администрация(имам отношение към архитектите от 9 до 12 са на бач от 12 до 1 са в обядна почвика от 1 до 4-5 имат срещи с клиенити. Ква е реалността докато се натуткат става 12, после една заслужена почивка, и после до 5 срещи в реномирани заведения, за сметка на клиентите :D, е верно това е за този отдел, но мога изброаявам още). Колко хубаво ще е тогава... мечти .

П.С.

Да не забравя всички данъци си остнаха непромение за - плосък данък, ДДС и т.н. за сметка, на бюджетни разходи. Смятай, ако бяха ги вдигнали, това щеше яко да свие потреблението. С няколко процента щеше да падне БВП и ти като производител, щеше да фалираш - щеше да си мечтаеш да е това положение.
 
Последно редактирано:
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

България никога до сега не е била толкова зле. Най-малкото, че в криза натискат производителите с още данъци и такси а нищо не правят за да помагат (това го казвам от 1ва ръка)

още данъци и такси? ГЕРБ е партията, която се отказа да увеличава данъците и таксите, за да не мрънкат такива като вас, аман от комунистически устенца, които само плямпат без да знаят за какво иде реч и въобще какво са направили герб за данъците/ таксите.
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

Абе кво разбирате под УСВОЯВАНЕ :D

А знаете ли аз как моем да усвоявам аз... така че ги усвоим не 1.69 а 200, че няма да ви се верва даже. Ще дойде интересният и още толкова комплициран момент... НА ВРЪЩАНЕТО! И няма да съм аз тоя който ще връща, а вие!
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

@blackout0826 Производител в строителството съм. По-точно баща ми, аз аз от година и малко му помага в ръководството и то както съм почнал всеки месец излизат нови задължения и наредби всяка от която ти смуче по 500-600лв. годишно без първоначалните такси за сертификати, лицензи и други простотии. Едно от нещата е, че фирмата ни която транспортира само материали за производството на изделията вече трябва да има лиценз като на фирма транспортираща хора и опасни товари, както и всичката документация която прави фирма занимаваща се само с транспорт. Отделно трябва да имаш и отговорник за транспортната дейност (за 1 камион който прави по 10-20 курса на месец), който отговорник трябва да вземе изпит за който също плащаш около десетина такси по 20-30 лв. А да и изпита се провежда по веднъж в града и ако не знаеш (както беше в нашия случай) трябва да обикаляш страната, отново разходи за транспорт, спане и прочие. Самия изпит се състои от въпроси свързани с превоза на всичко друго но не и за инертни материали (както в нашия случай) и единственото което ще ми трябва за фирмата са часовете и нормите за почивки на шофьора (който той е длъжен да си ги знае). Като теглиш чертата излизат 2500-3000лв. за всичко и после по 400лв. на година + висене по опашки, обработване и пускане на документи и ходене по мъките. И това е само едно от нещата за който споменах, че излизат всеки месец. Е аз фирмата ли да развивам или да се занимавам с глупости и да пълня джобовете хората който ме натискат да не мога да работя както трябва?
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

888.jpeg


Ей палячо! Да ми ядеш шоколада който произвеждам всяка сутрин преди да ида на работа.
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

@Maverick чудесно те разбирам, освен тези неща които изброй и ние щяхме да влизаме в бизнес семейно много пари хвърлихме, освен това което изброяваш и нас ни го искаха, е не точно в този сектор ние щяхме изнасяме ТИР-ове с пакетирана продукция по 300 кг варели, работа бе там че колкото и да бяха тежки регулациите в БГ нямаше нищо сравненение, с купувача в Германия, които имаше 1 тон изисквания, спрямо Немския регулаторен орган и на всичкото отгоре 1 20 тонен ТИР можеха да ни го върнат, когато си пожелаят ако излязат нови разпоредби. Мисълта ми е тази, че навсякъде е така бизнеса е биван спукван от регулации. На запад са дори по сериозни, реглуцаиите облужват интерсите само и едниствено на едрия бизнес и тяхното лоби се гриже за това.

Виж съгласен съм че има такси, ама до 2008 всичко беше през оно поне в БГ. До преди да се спука балона с тези преки чужди инвестиции, се наливаха милярди и пак се взимаха в чужди джобове, правителството имаше голяма хапка. Ама като разбра къде духа вятъра, умишлено създаде предпоставака за двуцирфен дефицит - с тези 2 милярда незнайни проекти. Бойко 1вото което направи е да им тегли една на всички тези, но виси с едни 500 милиона - забравих кога ще се изплати д-вата с тях и ще се завъртят едни 50 милярда изчистени задължения от тези 500 милки. Момента ситуацията е такава трябва се кърпят дупките и да се реже от всичко, за да не скастри потреблението минава към по силна регулация и това идеално заспива с интерсите на едрото лоби(В света "най-големите" правят ненормални рестриктивни мерки, мерки които и ние ги прави. Просто не можеш да харчеш повече от това, което печелиш). Алтеранитва бе едни 20-30-40 милярда вземем дълг както Румъния, това и викаха тройните след като сдадоха власта и агент Гоце и той, щяха да вдигат данъци чудесии и като гледам румънците яко си го вътриха. Ситуацията можеше да бъде в по-тежка и това което ти писах, можехте си мечтаете за това време, и ще е наистина така. Икономиката е наука за задоволяване на неограничени потребностти с ограничени ресурси. За мен пътя е резачка на администрация, реформа в съдебната власт хвърляне само и единствено пари за инфраструктруни проекти както сега, за иновации и яко за образованието. Дянков е най-добрия фин. мин. който сме имали до сега, Плевнеливе най-добрия регионален, Трайков и той добре се справя в кофтито ситуация. Като цяло добро е правителството, но трябва се вникне в нещата който прави не да се говори на изуст както другите. Доста показателен факт, щом всичко реве срещу сегашните значи си десйтват, имат доста грешки имат неяснотии, но за мен нямаме друга алтернатива и като ги сраванявам с миналите и на какво са способни просто се радвам, че най-накрая имам един отговорен екип.

Успех с бизнеса!
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

@blackout0826 Не съм бил в други държави да развивам бизнес, но със сигурност мога да кажа, че в Гърция, Финландия и Германия специално в строителството се работи по-лесно.
Друг е и фактора "Бай Ганьо". Като дойде да купува и като му кажеш цена и подрипва на 2 метра, след което почва да си прави някаква си негова измислена сметка и установява, че печелиш прекалено много пари и започва едно мръщене и пазарене. Ако се договори нещо изниква въпроса за транспорта, след това ситуацията се повтаря. Докато в другите страни не е така. И за едно сравнение, ако нашите изделия се произвеждат тук и се транспортират и продават в Германия, като печалбата ни остава почти същата каквато е тук, то цената им няма да е по-висока от тази на която се продават в Германия.
Според мен решението на проблема е в БГ да се стимулира производството за да може след това и да се изнася, така ще идват пари в БГ, докато сега износа е минимален, а вноса на стоки е страшно голям.
Още една българска простотия - работодателят внася около 40% от месечната заплата на всеки работник в държавата. Това са осигуровки. Средната работна заплата в БГ е 700лв. => държавата получава по 280лв на месец за всеки работещ (3360лв. на работещ годишно). В следващия момент когато ти се наложи да отидеш на лекар си плащаш (на мен като ми се наложи да ходя винаги трябва да плащам, а аз ходя по-малко от 1 път годишно. Доста солено ми излиза този преглед май). И най-интересното е, че за да ти се изчисли пенсията ти се зачитат последните 10 години. Работил не работил това е. Само последните 10г. важат. Тоест за останалото време има една доста крупна сума която си дал на държавата, но не се знае къде точно отива.
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

Знае се. Над 1 млрд. лева за социални помощи всяка година. Жалко, че сигурно няма да сме живи да видим как някой спира кранчето.
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

Е зависи отново каква дейност ще правиш, но там по-лесно се работи да поне в този сектор. Всеки сектор си има особенностите, не може само да виждаш че при вас е кофти положението и значи навсякъде да е така. В момента благоденстват експорт ориенитраните компании с ниско добаване стойност продукция. Сега НИ е в пост кризистен.
Разбирам що не доволстваш срещу сегашните, спрямо предишните до преди да се спука пазара на НИ.

Това и аз казвам, че има точно такива програми за конкурентно способност и редица други евро програми. В моментта усиленно се работи именно за стимулиране на икономиката, но процесите са бавни, горе изборените реформи ще оправят работата. В момента чакаме да узаконим един имот, и се налага обратно си го изкупваме на търг и чакаме вече 3 месеца. Единственият проблем на страната е мудната/тромава администрация, яка чистка трябва. Гарантирам ти ако бяха още 3ните на власт с малоумните им модели на управелние щеше да е в пъти по сериозно. И найстина щеше да плащаш най-малко от 40% за осигуровки, а сега в зависимост от категорията на турд, работодателя покрива от 28 до 40%. Ти какво предлагаш да няма данъци и какво ще стане в страната? Иначе отиват си по фондове - 1.5 милярда сребърният фонд. Ние сме много ок я погледния великата УСА 115 трилиона задължения към гражданите си по социални линии. Там един трибуквеник ще видят.
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

Не, данъци трябва да има. Като на начало предлагам да спрем издръжката на циганите. "Над 1 млрд. лева" сигурно 1 са за тях.
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

888.jpeg


Ей палячо! Да ми ядеш шоколада който произвеждам всяка сутрин преди да ида на работа.

Тема: Легални наркотици вече...

ближи си сладоледа


Ей и на мене някакъв близач само дава сиви репутации, кой ще да е тоя глупец?
 
От: България е усвоила рекордните 1,69 млрд. евро от ЕС за последните 12 месеца

Народа иска обратно Доган и БСП !

Според социолозите, около 70% ще гласуват срещу ГЕРБ, което макар и да гарантира на ГЕРБ пълно мнозинство, означава че 2/3 от народа иска запазване на статуквото и връщане на това, дето е било последните 20 години - турцизация, мафия и разграбване по посока Русия. Еми народа щом това иска - то насила хубост не става!
И ако рейтинга на ГЕРБ падне достатъчно, ще получим точно това - мнозинство на втория и третия, тоест БСП и ДПС.

Всеки, който плюе по ГЕРБ, работи за това да се случи!

А държавата няма да понесе още един мандат на БСП и това ще бъде началото на новата турска провинция.
 
Последно редактирано:

Горе