Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

DANGERZONE

Member
Лидерът на пазара на злато Tavex подхожда по абсолютно нетрадиционен за България метод в търсенето на най-подходящия служител.

Чрез специално заснет клип от един от най-добрите български режисьори - Любомир Брестнички, Tavex търси правилният човек, който иска да работи в бързо развиваща се, иновативна и небюрократична организация.

Част от снимките на клипа преминават при –20 градуса край София, като по този начин компанията доказа, че не съществуват непреодолими трудности.

Tavex променя стандартните представи за интервю за работа и залага на новаторството в селекцията на бъдещи специалисти. Годишна заплата от 50 000 лева очаква човека, който затвърди чрез серия от интересни и провокиращи задачи своята упоритост, находчивост, амбиция и интелект.

Любопитен факт е, че от кандидатите не се изисква да имат икономическо образование или да са специалисти с опит в областта, а да притежават необходимите качества, които са много по-полезни в тази динамична професионална среда. Награда от 1000 лева очаква този, който е насочил избраният кандидат към обявата на Tavex.

Работата е в бързо развиваща се сфера, предлагаща широки възможности за експанзия на бизнеса, както в България, така и извън рамките на страната. Избраният кандидат ще бъде обучен според корпоративните изисквания и ще опознае бизнеса във всички аспекти, като ще се наблегне на търговията със злато и валута.

За компанията

Tavex Gold & Exchange е международна финансова институция със седалище в Талин, Естония и с клонове в Швейцария, Норвегия, Финландия, Дания, Латвия и България. Основният фокус на бизнеса е работата с инвестиционно злато и сребро, обмен на валута и други финансови услуги. Tavex стъпва на българския пазар през 2009 и има над 30 служители в София, Пловдив, Варна, а от Май и в Бургас.

[video]http://www.tavex.bg/index.php?main=397[/video]
 
От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

Заплатата е годишна.
 
От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

Eх, тъкмо си мислех да кандидатствам, а се оказа, че заплатата е годишна.
 
Re: От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

Заплатата е годишна.

Е и? При средна работна заплата в страна между 400 и 700лв, 4200 месечно звучат много добре. За масите това си е новина, при положение, че съм убеден, че над 50% от българите едва ли смятат, че е възможно това.
 
От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

Брутно.
На бас.
 
Re: От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

Брутно.
На бас.

В сайта им пише нетна годишна заплата :)
 
От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

Изгубих :( .
 
От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

Готина компания са, от доста време ги гледам, не съм бачкал с тях, но с добро впечетление съм - това което предлгат е добро, добри цени купува/продава имат на инструментите им.

А иначе за оферта, готина ама, ако не им трябва икономическо образование то някви гении по математика да мислят сложни форуми ли им е хехе, базика се.
 
От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

Чак иновативно не е, миналата седмица в джобса имаше 2 такива за по 4к с пхп.
 
От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

о, годишна :eek: шегуват се, творческата енергия струва повечко според мен . За човек с тези способности мисля е подходящо месечно да ги получава. Скромно а :|
 
От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

А според мен си е чист рекламен трик да лъскат имиджа на компанията - И като какъв ще работи избраният - не виждам какво друго освен директор щото не виждам как ще оцелее като обикновен мениджър ако шефовете над него получават по малки заплати
 
От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

Е не може шефовете над него да получават по-малки заплати, 4200 не е много, със сигурност взимат повече най вероятно нещо подобно но в евро.
 
От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

И точно поради каква причина мислиш че биха раздавали на сума ти народ заплати над 4000лв - не четох да са благотворителна фондация.
От друга страна ако това са им нормалните заплати защо е целият този шум просто щяха да пуснат обява за 2000лв на месец да си изберат от 1000 кандидати и да си обучават избраният.
 
За Тавекс незнам дали видяхде но купуват долари на части от стотинката от реалния курс , като се има на предвид че повечето случай Банката ви цаката при обмяна с 4 стотинки а една даже си позволява 8 стотинки... 1.4640 1.4680 са разликите межу купува и продава и са доста изгодни това е проверено!!! а

иначе незнам за обявата им за работа но видях че въртят банер в адурдс за позицията - демек май сериозно си търсят подходящ човек...
 
Re: От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

А според мен си е чист рекламен трик да лъскат имиджа на компанията - И като какъв ще работи избраният - не виждам какво друго освен директор щото не виждам как ще оцелее като обикновен мениджър ако шефовете над него получават по малки заплати

И точно поради каква причина мислиш че биха раздавали на сума ти народ заплати над 4000лв - не четох да са благотворителна фондация.
От друга страна ако това са им нормалните заплати защо е целият този шум просто щяха да пуснат обява за 2000лв на месец да си изберат от 1000 кандидати и да си обучават избраният.

Гледайки написаното в условията на обявата има вариант като чужда компания да са наясно концепцията за бизнес шамана :) това е човек който докарва нов бизнес за компанията... такива хора не се обучават хвани някой с много дипломи и го обучавай да докарва нов бизнес за компанята от 200к годишно - то ако ставаше така... да може и да стане с някой на база проба грешка за няколко години и доста завъртяни кандидитати но с обява за 2к трудно ще хванат вниманието на някой който си ги докарва и ми се иска да вярвам че са на ясно с това...)

и не се уволняват а след като се докажат обикновено се правят и партньори и им се дава процент от докарания нов бизнес... та с процента може и да го докарат до доста повече от локалния топ мениджър... просто си го представям как ще се обяснява големите шефове защо е махнал такъв :)
 
От: Re: От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

Гледайки написаното в условията на обявата има вариант като чужда компания да са наясно концепцията за бизнес шамана :) това е човек който докарва нов бизнес за компанията... такива хора не се обучават хвани някой с много дипломи и го обучавай да докарва нов бизнес за компанята от 200к годишно - то ако ставаше така... да може и да стане с някой на база проба грешка за няколко години и доста завъртяни кандидитати но с обява за 2к трудно ще хванат вниманието на някой който си ги докарва и ми се иска да вярвам че са на ясно с това...)

и не се уволняват а след като се докажат обикновено се правят и партньори и им се дава процент от докарания нов бизнес... та с процента може и да го докарат до доста повече от локалния топ мениджър... просто си го представям как ще се обяснява големите шефове защо е махнал такъв :)
точно това е тънката нишка, човек който е еудиран, иновативен, той сам може да си докарва много повече отколкото да работи за някого и едва ли, би кандидатствал на подобна позиция, но знае ли, се ...... :(
 
От: Re: От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

И точно поради каква причина мислиш че биха раздавали на сума ти народ заплати над 4000лв - не четох да са благотворителна фондация.
От друга страна ако това са им нормалните заплати защо е целият този шум просто щяха да пуснат обява за 2000лв на месец да си изберат от 1000 кандидати и да си обучават избраният.
Има места, и хора, където мисленето не е от типа "Аз ще го лъжа, че му плащам, пък той ще ме лъже, че ми работи".

Гледайки написаното в условията на обявата има вариант като чужда компания да са наясно концепцията за бизнес шамана :) това е човек който докарва нов бизнес за компанията... такива хора не се обучават хвани някой с много дипломи и го обучавай да докарва нов бизнес за компанята от 200к годишно - то ако ставаше така... да може и да стане с някой на база проба грешка за няколко години и доста завъртяни кандидитати но с обява за 2к трудно ще хванат вниманието на някой който си ги докарва и ми се иска да вярвам че са на ясно с това...)

и не се уволняват а след като се докажат обикновено се правят и партньори и им се дава процент от докарания нов бизнес... та с процента може и да го докарат до доста повече от локалния топ мениджър... просто си го представям как ще се обяснява големите шефове защо е махнал такъв :)
Много добро! Творческа личност с трици няма да хванеш. :| Ако ще и 10 000 кандидата да дойдат! 2 000 лв е смешна заплата.
А 50 000 годишно въобще не е кой знае колко. Тук се цъка 2 лв линк, 5 лв банер и народеца почва да мига при такова число.
Всичко е въпрос на хоризонти. Мироглед. Затова някои карат Астра, а други Мазерати, образно казано. И нямам в предвид България - тук всичко е изкривено...
 
От: Re: От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

точно това е тънката нишка, човек който е еудиран, иновативен, той сам може да си докарва много повече отколкото да работи за някого и едва ли, би кандидатствал на подобна позиция, но знае ли, се ...... :(
В колектив е много по-лесно. Нещата са организирани и обработени. Не се главоболиш с ежедневие.
Пример:
А. Имаш идея и сядаш да я правиш - трябва да поемеш и цялата организация на нещата.
Б. Имаш идея, която се търси някъде. Там организацията я имаш - зает си само с идеята.
 
От: Re: От: Българска фирма предлага 50 000 лева заплата по време на криза

В колектив е много по-лесно. Нещата са организирани и обработени. Не се главоболиш с ежедневие.
Пример:
А. Имаш идея и сядаш да я правиш - трябва да поемеш и цялата организация на нещата.
Б. Имаш идея, която се търси някъде. Там организацията я имаш - зает си само с идеята.

така е, но ако имаш идея + собствен колектив е друго .... според мен този който има идея, не е трудно да бъде финансиран (има начини) и сам да има собствен колектив и само да разпределя задачите и да не работи за 50 000 лв/годишно
 

Горе