Българските директории за статии, заслужава ли си?

chokoev

Active Member
Напоследък забелязвам някакво страшно активизиране на уебмастерите да правят артикъл директории. Като цяло в това няма нищо лошо, но изискванията за контент стават твърде високи, а това което предлагат директориите е в пъти по-малко от това което получават. Заслужава ли си да се пише 100% уникална статия за новоизлюпена директория на няколко месеца хванала PR1-2-3 и желаеща 100% уникален контент, а като за капак собствениците на тези директории пълнят социалките с нискокачествен спиннат контет.

Не е ли по-добре вместо да публикуваме уникалните си статии в тези директории да си направим един сателит? Все пак, сателита ще си остане наш, а директорията днес я има утре не...
 
От: Българските директории за статии, заслужава ли си?

Според мен е най-добре да се публикува в тематични директории, например само на тема туризъм или бизнес или каквато тематика ви е нужна. По добре е от сателита, защото ще има по-разнообразно съдържание по тематиката и линковете ще са по силни.
От друга гледна точка при сателита имате по-голям контрол, докато директорията наистина може да изчезне някой ден.
Според мен най-доброто решение в случая е да си направиш сателит и да позволиш и на други да публикуват в него тематично съдържание.
 
От: Българските директории за статии, заслужава ли си?

Има смисъл да се трупат всякакъв вид линкове, и тези от артикъл директории са най-лесните. Струва си.
После може да си направиш сателит
После можеш да публикуваш в хубави сайтове на колегите от форума по 5-10 лв статии.
Трябва да се трупат различен вид линкове и да не се пренебрегват никакви възможности.
 
От: Българските директории за статии, заслужава ли си?

Добре е да има разнообразие при линковете. При липса на тулове за автоматизация, директориите си остават добър вариант.
 
От: Българските директории за статии, заслужава ли си?

аз и сателитки имам и статии добавям и събмитвам :)
 
От: Българските директории за статии, заслужава ли си?

Откъдето, както се докачи..линкът си е линк!
 

Горе