Българският онлайн пазар

Krumov

Well-Known Member
Здравейте.

Интересно би било да обсъдим на какво ниво се намира онлайн търговията в нашата мила родина :lol: Лично мое мнение в последните 2-3 години се отбелязва сериозен ръст на пазаруването онлайн почти на всякакви стоки.

Разбира това не означава перфектни условия за бизнес, но нещаата видимо вървят към подобрение. Как смятате?
 
От: Българският онлайн пазар

Здравейте.

Интересно би било да обсъдим на какво ниво се намира онлайн търговията в нашата мила родина :lol: Лично мое мнение в последните 2-3 години се отбелязва сериозен ръст на пазаруването онлайн почти на всякакви стоки.

Разбира това не означава перфектни условия за бизнес, но нещаата видимо вървят към подобрение. Как смятате?

Има още много път да се извърви докато българина се научи, че нещата първо се заплащат и тогава си ги получаваш, а не обратното. С наложения платеж търговията в бг все още е доста примитивна.
 
От: Българският онлайн пазар

Българина имам чувството, че ще пазарува с наложен платеж дълги години.. Аз лично от година и половина не съм имал продажба с Пей Пал или Изипей или еПей .. и махнах модулите всичко до сега е било или на "ръка или наложен" :)
Но е факт, че търговията се развива в положителна посока! Имам колеги, който твърдят същото :)

Поздрави,
 
От: Българският онлайн пазар

Има още много път да се извърви докато българина се научи, че нещата първо се заплащат и тогава си ги получаваш, а не обратното. С наложения платеж търговията в бг все още е доста примитивна.

Да за това спор няма. Но поне според мен има причина потребителите да са недоверчиви. Доста често са жертви на измама при предварително плащане. И за дадения момнет и ситуация наложения платеж ( не се връзва много с концепцията, но...) е най-сигурния начин за пазаруване.
 
От: Българският онлайн пазар

Българина имам чувството, че ще пазарува с наложен платеж дълги години.. Аз лично от година и половина не съм имал продажба с Пей Пал или Изипей или еПей .. и махнах модулите всичко до сега е било или на "ръка или наложен" :)
Но е факт, че търговията се развива в положителна посока! Имам колеги, който твърдят същото :)

Поздрави,

Напълно съм съгласен. Развива се и то доста динамично, да не каже дори доста по-бързо от очакваното.
 
От: Българският онлайн пазар

Напълно съм съгласен. Развива се и то доста динамично, да не каже дори доста по-бързо от очакваното.

Ти вече го каза ;)

Надявам се до края на годината да се развият нещата в още по-голям мащаб! :) Имам идея и за магазин в фб.. и други такива ;)
 
От: Българският онлайн пазар

Българският онлайн пазар се развива с огромни мащаби. Преди три години почти никой не пазаруваше онлайн или пазаруваха много малко. В момента има голям ръст на онлайн продажбите. Аз лично не очаквам покачване на процента на плащания чрез PayPal, а смятам, че плащанията през ePay ще имат голям ръст. За наложения платеж поне още 2-3 години ще остане най-предпочитан метод за плащане, защото културата на българина е да не се доверява на никой, докато не види какво купува.
 
От: Българският онлайн пазар

По-младите ще се преориентират към онлайн плащането, но по-възрастните ще продължат да ползват наложен платеж.
До преди 5 години единствения онлайн бизнес в България беше get.bg и продаване/купуване по форумите. Има голям напредък от тогава.
 
От: Българският онлайн пазар

А знаете ли от къде може да се изрови статистика какво се продава най-много и кое най-малко в БГ?
 
От: Българският онлайн пазар

Има ръст определено. Аз съм на пазара от преди 5 години. От една страна в началото бях само аз в моята ниша, няма конкуренция и лесно се продаваше, но пък недоверието бе голямо. Сега се навъдиха много магазини, всеки продава, подбива, конкуренцията се увеличи в пъти, магазините се появяват всеки ден, и ако продаваш нещо в днешно време в което нямаш конкуренция убиваш рибата.
 
От: Българският онлайн пазар

Има ръст определено. Аз съм на пазара от преди 5 години. От една страна в началото бях само аз в моята ниша, няма конкуренция и лесно се продаваше, но пък недоверието бе голямо. Сега се навъдиха много магазини, всеки продава, подбива, конкуренцията се увеличи в пъти, магазините се появяват всеки ден, и ако продаваш нещо в днешно време в което нямаш конкуренция убиваш рибата.


Така е. Всеки предполгам се опитва да намери перфектния продукт и поне няколко месеца да е на гребена на вълната като единствен дистибутор :)
 
От: От: Българският онлайн пазар

Но поне според мен има причина потребителите да са недоверчиви. Доста често са жертви на измама при предварително плащане....

Щот са кухи шамандури. Миналия месец в Телеграф една статия на цяла страница колко било опасно да се пазарува онлайн- на един как не му пристигнал трактора дето си поръчал онлайн от незнайно къде. И после по медиите...

А знаете ли от къде може да се изрови статистика какво се продава най-много и кое най-малко в БГ?

Вярвам не само теб те интересува :rolleyes:
 
От: Българският онлайн пазар

Ах това с трактора го знам. Този намерил обявата в Продавалник. Свързал се с "продавача" и му метнал парите без да се ходи за оглед на машината, тест и т.н Имаше там в тамощния форум кървава тема по случая.

В интерес на истината има наистина много измамници изискващи предварително плащане през PP или превод. И това за съжаление е голям проблем за плащанията в онлайн магазините.
 
От: Българският онлайн пазар

Пишеше и за някакви дет си поръчвали и коли. Че и давали + още 2К ако ме не лъже паметта опционално "за да нямат проблеми на границата с документите". И после жалби подавали в КЗП. Малоумнициииии. Пращали парите по WUnion :)
 
От: От: Българският онлайн пазар

А знаете ли от къде може да се изрови статистика какво се продава най-много и кое най-малко в БГ?

Замисли се ти като мъж/младеж/възрастен какво би си купил от нета?
А сега се замисли и ако не пикаеше прав :)

Забелязал съм, че булгарите основно си купуваме дрехи, маратонки и аксесоари. както някой по-нагоре написа, немислимо е да си купиш неща като коли, климатици и мебели. Каталог - да, но не и да го купиш от нета преди да си го видял на живо.
 
От: От: Българският онлайн пазар

Женорята се счупват да пазаруват дрехи. Освен всеизвестините англииски сайтове с намаления, френския Редут сега се повяи и един Румънски Миниприкс. Моята жена се чуди през 2 дена какво да си купи.....:cry:
 

Горе