Български тематични сайтове

strana

Well-Known Member
Рейтинг - 97.7%
43   1   0
Лека-полека ще намалявам българоезичните си сайтове, тъй като не мога да им отделя необходимото време. Затова ще ги предлагам тук във вид на номерирани оферти в аукциони с данни за домейн, тематика, CMS, начална цена, стъпка и блиц цена (евентуално). Данни за индексация в търсачките, съдържание, PR, посещения, приходи и т.н. няма да предоставям, тъй като губят много излишно време като ненужни ЛС, флуд, бърборене... - за общо улеснение ще броя, че нямат индексация, нямат съдържание, нямат PR, нямат посещения и нямат приходи. Има достатъчно seo-инструменти, с които да се провери реалното им състояние.

Новите оферти и крайните резултати, ако има интерес, ще добавям както в отделен пост, така и в стартовия.

Оферта №1

ЕзиТура
www.ezitura.com (2008г.)
социалка за споделяне на новини, блогове и обяви.
CMS: phpDug
Начална цена: 400лв.
Стъпка 20лв.
Блиц: по-късно
Край на аукциона: 48 часа след последното наддаване

Оферта №2

Банк-БГ
www.bank-bg.com (2008г.)
българските банки, новини
CMS: Joomla 1.0 + Joomla 1.5 + phpBB
Начална цена: 900лв.
Стъпка 30лв.
Блиц: по-късно
Край на аукциона: 48 часа след последното наддаване

Оферта №3

СтроителБГ
www.stroitelbg.com (2005г.)
строителен портал + класация на сайтове за имоти
CMS: Joomla 1.0 + Joomla 1.5 + aardvark topsites (интегриран mobio-sms)
Начална цена: 1000лв.
Стъпка 50лв.
Блиц: по-късно
Край на аукциона: 48 часа след последното наддаване

Оферта №4

Строителен форум
www.stroitelenforum.com (2005г.)
строителен форум
CMS: phpBB
Начална цена: 200лв.
Стъпка 10лв.
Блиц: по-късно
Край на аукциона: 48 часа след последното наддаване

Оферта №5

Измами
www.izmami.com (2009г.)
форум за новини и случаи на измами и как да се предпазим от тях
CMS: Joomla 1.0 + phpBB (интегрирани)
Начална цена: 600лв.
Стъпка 30лв.
Блиц: по-късно
Край на аукциона: 48 часа след последното наддаване

Оферта №6

World-BG
www.world-bg.com (2008г.)
преводи на политически и икономически анализи от чуждите медии, форум за обсъждане
CMS: Joomla 1.0 + phpBB (интегрирани)
Начална цена: 400лв.
Стъпка 20лв.
Блиц: по-късно
Край на аукциона: 48 часа след последното наддаване

Оферта №7

Наемите
www.naemite.com (2007г.)
обяви за наеми
CMS: Joomla 1.0
Начална цена: 400лв.
Стъпка 20лв.
Блиц: по-късно
Край на аукциона: 48 часа след последното наддаване

* * *
Поради липса на интерес и вероятност при поява на потенциален купувач наддаване да не се състои, повишавам стартовите цени от днес, 18.02.
 
Последно редактирано:
От: Български тематични сайтове

Изрично съм посочил, че няма да отговарям на въпроси за трафик (приема се, че е 0 за всички сайтове още в първия пост), както и изрично съм посочил минимални стартови цени. Флудери в темата не ми трябват.
 
Последно редактирано:
От: Български тематични сайтове

brad185, който ми е писал и ме е питал за конкретен сайт съм му давал нужната информация.
Не е нормално да продаваш нещо и да кажеш, че не ти се занимава да даваш информация за най-важните неща, които реално "правят" цената на сайта.
Пиши ми на ЛС за кой сайт точно те интересува инфото, че тука тоя дет е пуснал темата видимо има някакви отклонения .. или някакви вътрешно-личностни проблеми със себе си и околния свят. Не желая да съм причина за влошаване на състоянието му.
 
От: Български тематични сайтове

brad185, който ми е писал и ме е питал за конкретен сайт съм му давал нужната информация.
Не е нормално да продаваш нещо и да кажеш, че не ти се занимава да даваш информация за най-важните неща, които реално "правят" цената на сайта.
Иво, от многото информация, която обичаш да събираш за този и онзи сайт от твоята ниша,
да не те заболи глава и да не можеш да заспиш?!
Без лоши чувства, естествено, ама искрено се притесних за теб.:beer:
 
От: Български тематични сайтове

ае живей да видим до къде ще я докараш :)
 
Последно редактирано:
От: Български тематични сайтове

Страна, еми точно. По същият начин можеше да напишеш за всеки сайт разяснение. Ако мислиш че алекса дава някакво реално инфо, то много се лъжеш. Беклинковете и другите смотани чекери са същата измислица. Само аналитик ЩО-ГОДЕ дава някакво смислено инфо. Искаш да продаваш сайтове (със слаб трафик и без печалба) над дефоут форумните цени, пък "всеки да си проверява", да не пита и въобще да не те занимава. Ами няма как да стане, и единственото което можеш да получиш в случая е логично спам. А иначе дали имаш време и дали ти е кеф да се занимаваш, абсолютно никой не го грее, единственото стопляне и дали има далавера от тези сайтове. От опитът си в този форум мога 100% да ти кажа, че никой вече не дава пари (а под пари разбирай всичко над 20лв) само за ПОТЕНЦИАЛ и стара слава. :wink:

Защо да го правя? Пуснах сайтове на смешна цена (по толкова струват само домейните им, всеки може сам да сметне толковагодишни keyword-комове). Вместо всеки "оптимизатор" да направи анализ се стигна до това сульо и пульо да ми предлагат цена, равна на 10-дневния им доход. Това и очаквах, честно казано. Не е тайна за никого тук, че сериозните сделки (макар и редки) в този форум се вършат с хора, които не пишат по темите.

По-добре за мен е да се изринат оборите (флудерите) в този форум, за да мога да пускам и по-актуални обяви.
 
От: Български тематични сайтове

Иво, от многото информация, която обичаш да събираш за този и онзи сайт от твоята ниша,
да не те заболи глава и да не можеш да заспиш?!
Без лоши чувства, естествено, ама искрено се притесних за теб.



Сега разбирам...
Отказах се от сайта ти и явно си го приел вътрешно.
Хора, вие как купувате или продавате сайтове?
Единия не иска да дава грам информация какво продава, другия е дал информацията, но крайната оценка ме отказала от покупката и сега се водя "разузнавач"... смешно е.

Е то ако купувам всеки сайт, който се продава и съм проявил интересен някак щеше да е странно. Най-вече поради факта, че от мен никой не купува по този начин.
Ако сте такива мераклии да ви продам няколко сайта за по 200 лв?
 
Последно редактирано:
От: Български тематични сайтове

Майтапът бе, че пуснах за продажба сайтове на цената на домейните им.

Не е майтап. Наясно съм, че домейните със неизяснена история са на по няколко години (средна възраст - 6 г.), но като видях, че си дал ЛИНКОВЕ, а не ИМЕНА на домейни - се зачудиХ: сайтове или домейни продаваш?
или може би двете?


п.п. освен това в заглавието на темата пише: "САЙТОВЕеееееее"
май се оплете, а поданико?
 
От: Български тематични сайтове

Сега разбирам...
Отказах се от сайта ти и явно си го приел вътрешно.
Хора, вие как купувате или продавате сайтове?
Единия не иска да дава грам информация какво продава, другия е дал информацията, но крайната оценка ме отказала от покупката и сега се водя "разузнавач"... смешно е.

Е то ако купувам всеки сайт, който се продава и съм проявил интересен някак щеше да е странно. Най-вече поради факта, че от мен никой не купува по този начин.
Ако сте такива мераклии да ви продам няколко сайта за по 200 лв?
Нищо подобно, за мен дори по-добре.

Нищо не съм ти се натискал да ти предлагал аз, а ти сам го поиска сайта. Така ли беше?

Както и да е, минало - свършило.
Темата е за сайтовете на страна.:!:
 
От: От: Български тематични сайтове

Нищо подобно, за мен дори по-добре.

Нищо не съм ти се натискал да ти предлагал аз, а ти сам го поиска сайта. Така ли беше?

Както и да е, минало - свършило.


То си личи как си го приел.
Да, проявил съм интерес, направил съм си преценка дали има смисъл да го взема в състоянието, което се намира и прецених, че няма смисъл. Не знам защо си очаквал, че проявата на интерес = задължителна покупка.

Темата е за сайтовете на страна.:!:

Да, темата е за "сайтовете, "домейните" на този господин, не знам защо ме включи в темата и мен.
Още на първи отговор ти казах да ми пишеш ЛС, но ти продължи тук.
 
От: От: Български тематични сайтове

Темата е за сайтовете на страна.:!:

Ко? Ко речи? :shock:

@Страна продава домейни, а не сайтове.
Казва, че дава и софтуера - но цената му е 0 и затова крайната се определя от домейните.

Последно - какво се продава? сайтовете (това е софтуер+домейн), софтуера (cms-ите които нямат стойност) или домейните (имената)? :shock::shock::shock:
 
От: Български тематични сайтове

Oops... Тва недоразумение продължило да каканиже... Къш оттука бе, боклук, български не разбираш ли?
Темата си е твоя разбира се, но никой не ти дава право да се държиш по този надменен начин. Извинете о богоизбраний какъвто и да сте гражданино, но откъде сте тръгнал?
Освен това и в БГ има доста хора, които правят добър бизнес, за който наемници емигранти могат да си мечтаят като доходи .. Peace
 
От: Български тематични сайтове

Гъци, гъци...

В момент на откровение ще кажа нещо, което вероятно и без мен всеки е забелязал.

Някой пуска тема, че продава нещо си и веднага отгоре му се втурват десетки кокошкари. Почват го с дай статистика, дай скриншот, дай майчиното си мляко и т.н. дори за неща, които се виждат на ангро от неспециалист. След което продавачът почва да се раздава, разхвърля информация, поти се с изображенията и си бие главата в стената, че изобщо се е захванал с цялата тази работа. И ако смятате, че мъките му водят до някакъв положителен ефект - лъжете се. Никой тук (от коментаторите) не купува и най-много да го изработи негов тематичен конкурент с цялото това инфо, дето доброволно е предоставил.

И дори да не го притесняват конкурентите, то изгубеното време за продавача е самодостатъчен фейл.

Картаген трябва да бъде разрушен.
 
От: От: Български тематични сайтове

Е не всички можем да бъдем велики. Само, че аз по принцип не се вълнувам от кокошкарски оферти за по 100-200 лева. Имам си стабилен бизнес, който съм изградил за 15 години и ми носи добри доходи.
А това, че някой се мисли за богоизбран защото лъска тоалетните в Европата си е негов психологически проблем.

Дай ми още 10 червени, не ми пука. Аз моите си ги получавам за това, че съм помогнал на някой от добро сърце.
Назад си с инфото. Само ние и румънците сме в бизнеса с почистванията.:)
Руснаците не лъскат тоалетни в Европата.
 
От: Български тематични сайтове

Не споменах ли вече "гъци, гъци"? Глей си "бизнеса", гъци, и не грухти срещу ножа. Тва грухтене създава фонов шум, който е безинтересен, by default.
Ми гледам си го и си живея щастливо и добре. А с тази надменност и арогантност може да си избиваш комплексите пред гаджето си.
Лека нощ и бъди щастлив, дано да изкараш някой лев и да спиш спокойно.

Пък ако наистина чак толкова те влече пишкомерството, дай да извадим по един баланс за последните 10 години ...
 
Последно редактирано:
От: Български тематични сайтове

Торбалане, ти ме уби с тези скрийнове с обороти, дето ги размахваш.
Евала, че намираш време за бизнес и за висене по форумите.

Чакам скрийн от някоя нефтена фирма с регистрация в UK.:)
 
От: Български тематични сайтове

Сайта за наеми ме интересува, но ще може ли да се ъпдейтне до най новата версия на Джумла без да се загуби нищо от сайта
 

Горе