Български SEO инструмент

mlazarov

Active Member
Здравейте,
от близо година развивам SEO&Webmaster инструмент, който до сега беше затворен само за тестери, но ето че дойде време и вече е напълно достъпен за свободни регистрации.
Става дума за wms-tools.com (стария адрес бе st.notrial.info)

За какво може да ви послужи wms-tools.com?
- за да следите състоянието на своите домейни от едно централизирано място (кога са създадени, ъпдейтвани и кога изтичат)
- за да наблюдавате различните стойности на вашите проекти (PR,Alexa,BackLinks,Dmoz listing,индексирани страници и др.)
- за да следите позициите на важните за проекта ви ключови думи (можете да следите под формата на графика позицита на даден домейн по ключова дума, както и да следите какъв трафик ви носи тази дума)
- списък с директории в които можете да добавите своя сайт (можете да подреждате директории според важните критерии за вас - PR,BackLinks,Dmoz, език, тип на линка - dofollow/nofollow)
- промо кодове - богат списък с купони за Godaddy,EuroDNS и др.

Надявам се инструмента да ви е полезен.

Ще се радвам на всяко мнение или препоръка.
 
От: Български SEO инструмент

Едно предложение - сложи го това описание на сайта и по възможност някое туулче, дето да не иска регистрация, така че човек да може да разцъка първо и да се зариби. Щото иначе много хора се отказват като видят само логин форма.
 
От: Български SEO инструмент

Регистрирах се но без описания нищо не става обясни на хората кое за какво е и как се ползва до колкото видях гбг.бг пише че не са регистрирани в домоз нещо май куца
 
От: Български SEO инструмент

ще е най-яко туулчето, ако направиш да следя даден домейн от колко уникални домейни има връзка :)

иначе логина и мене отказа.
 
От: Български SEO инструмент

Туул-а е як. Ползвах го докато беше в тест, ползвам го и сега, за да ми показва позицията на кл. думи в Google.
 
От: Български SEO инструмент

честно, регистрацията ме дезамбицира. дай малко сиренце на тези, които твърде много се съмняват.

Така както си го описал е много готино тулче

Поздрави и успех с проекта
 
От: Български SEO инструмент

Едно предложение - сложи го това описание на сайта и по възможност някое туулче, дето да не иска регистрация, така че човек да може да разцъка първо и да се зариби. Щото иначе много хора се отказват като видят само логин форма.


ОТВОРИХ - ВИДЯХ ЧЕ МИ ИСКА ИМЕ И ПАРОЛА... И ЗАТВОРИХ ! :)
 
От: Български SEO инструмент

Е ви сега, големи претенции сте. Аз ще го пробвам, стига да имам малко време за регистрация. :)
Иначе е гот да има нещо българско в цялата работа :)
 
От: Български SEO инструмент

В този случай регистрацията е излишна.Целта е да се използва бързо и лесно... Ще пробват , а ако им хареса ще се регистрират , за да направят собствен списък с сайтове , които да следят или ключови думи...

Ако си си поставил за цел да си направиш мейллист, по-добре добави "кутия" с текст "За да научите за нови продукти/интрументи , въведете име и мейл ..." .


1. Повече хора ще го пробват , защото не губят време
2. Ако найстина е добър продукта, ще subscribe ...
3. Ако бях на теб бих добавил малко икони , за да има по-голямо уеб2.0 усещане. Може би по-големи икони , без много текст , изчистено , за да се ползва лесно.
 
От: Български SEO инструмент

В този случай регистрацията е излишна.Целта е да се използва бързо и лесно... Ще пробват , а ако им хареса ще се регистрират , за да направят собствен списък с сайтове , които да следят или ключови думи...

Ако си си поставил за цел да си направиш мейллист, по-добре добави "кутия" с текст "За да научите за нови продукти/интрументи , въведете име и мейл ..." .


1. Повече хора ще го пробват , защото не губят време
2. Ако найстина е добър продукта, ще subscribe ...
3. Ако бях на теб бих добавил малко икони , за да има по-голямо уеб2.0 усещане. Може би по-големи икони , без много текст , изчистено , за да се ползва лесно.

Е, много ме дразнят такива като тебе. Разбрал, недоразбрал, дай да трупаме мнения.

1. Регистрираш се, за да добавиш и следиш ТВОИ сайтове.
2. ЕДИН спам не съм получил от него.
3. Супер изчистено и удобно е.
 
От: Български SEO инструмент

Регистрацията изиграва малко лоша роля,ако я нямаше определно щях да разцъкам.Иначе добра идея,родно тулче за СЕО :)
 
От: Български SEO инструмент

Не искам да обиждам труда на колегата, но това си е обикновен crawl на данни от определени сайтове с информация за тези неща. Реален SEO инструмент би трябвало да показва кои ключови думи как се класират спрямо останалите в данени страници (може да се използва и това дадени страници от даден сайт как се класират за определени ключови думи), да се отчита плътност на всяка ключова дума във всяка страница, да се анализира съдържанието на ключовите думи в title, h1 и т.н. (това покачва/понижава важността на дадена дума за дадена страница). Отделно може да се сравнява за повторения в title тага както и % на сходство в съдържанието между страниците (сходните страници обикновено отиват във вторичния/резервния списък за търсене на Google). Всичко, което изброих е информация за вътрешната оптимизация. Данните за входящите линкове почти винаги са невярни, тъй като Google крие голяма част от тях и показва само някои, макар да ги счита всичктие. Може да се направи анализ на тежестта на дадени входящи линкове, но само ако ги изброиш ръчно (както споменах, много от тях не ги показва Google).
 
От: Български SEO инструмент

Ще се опитам да отговоря на всички въпроси.

Защо се изисква регистрация?
Тя е необходима за да има лимити:
- не е възможно да предложа неограничен достъп до позициите на сайтове спрямо ключови думи. За всяка дума се прави заявка към Google, а както знаете Google не обича да правят много заявки за кратко време към него.
- логина е единствено за удобство: за да бъдат запазени настройките
Нима ви харесва всеки ден да въвеждате като балами адресите на сайтовете си?
WMS е изграден като инструмент, който да се използва само за да се следят нещата - влизаш добавяш си това онова и след това следиш промените. Един вид Webmaster&SEO органайзер (май така трябваше да го кръстя :)

Какво му е толкова специалното на инструмента
Да, инструмента има над 15 различни паяка, който обикалят и събират данни от къде ли не. Ами като не виждате нищо особено, не го ползвайте - обикаляйте ръчно всички сайтове, от които ботовете събират информация, и си гледайте статистиките в тях :)
Идеята на инструмента е да имате достъп до възможно най-много информация лесно и достъпно, при това и безплатно!

Скоро ще изкарам и свободно достъпни инструменти - тези, за които реално не е необходима регистрация.

Спам?
До мейлите, с които сте се регистрирали е изпратен един единствен мейл - за активиране на акаунта ви. НЕ предвиждам да се пращат newsletter-и и тем подобни. Ако ще се използват ще бъде само за известяване на събития при ваше желание (например при промяна на PR на проект).

Нови неща
- от няколко седмици е достъпен Autosubmiter (лесен начин за получаване на backlinks)
- SEO History - история на PR и Backlinks промени
- възможност за групиране на домейните и проектите.

Скриинове на autosubmiter-a:
http://wms-tools.com/i/autosubmiter.png
http://wms-tools.com/i/autosubmiter-project.png
 
От: От: Български SEO инструмент

Това с автосубмитера ме привлича вече. Мога да пробвам да се регистрирам.
А между другото, като човек с опит с crawler-ите бих ти препоръчал да ползваш proxy-та при обхождането. Така ще можеш да правиш в десетки пъти повече заявки без проблем.

П.П.:
Регистрирах се и наистина ми хареса. Мисля, че на началните обяснения можеш да им придадеш по-малко "Аз" формат, за да се взима сайтът по-насериозно.
И аз имам планове за SEO Tool, но в по-различна посока насочен.

Препоръка:
За нерегистрирани можеш да предлагаш ограничено ползване с лимитация по IP вместо по акаунт като ограниченията за регистриран трябва да са в пъти по-малки (толериране на регистрациите).

УСПЕХ!
 
Последно редактирано:
От: Български SEO инструмент

Здравейте,
тъй като доста хора поискаха анонимни инструемнти (такива, които не изискват регистрация), то започвам малко по малко да пускам възможно най-много от наличните инструменти без регистрация. Ето и първия: Url Add.
Url Add представлява списък от директории и социални мрежи (основно български). Списъка може да се филтрира и подрежда според нужните. Данните за всяка директория се обновяват ежедневно!

Всеки може да допълни списъка, така че ако вашата директория или boomark сайт липса, то лесно можете да го добавите - единствено за тази опция е необходима регистрация.

Ще се радвам на вашите коментари!
 
От: Български SEO инструмент

А какво ще рече 100.09% success на промокода gdbb776 към годеди :D:D
 
От: Български SEO инструмент

Вкарай си втори емайл в акаунта в ПП като [email protected], и онзи бутон за покупка на кредити го насочи към този мейл, а не към твоя си в gmail-а. Твърде непрофесионално е. Гадното е че заради аутосъбмитера се регистрирах, а той се оказа платен. Липсва ти супер много информация на сайта. Аз не знам кое за какво е и цъкам навсякъде за да разбера. Много е гадно.
Другото е че аз лично не виждам нищо полезно в тоя сайт освен че ми дава пейджранка, ама и той не ме бърка особенно.
 
От: Български SEO инструмент

Друг проблем - във domains имам вкаран един домейн dir.bg дето не знам защо изобщо е там и не мога да го изтрия!!!?!?!? WTF??
 

Горе