Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като кучета?

ktomov

Premium
Днес за пореден път се разочаровам от начина по който работи нашата скромна държава и в частност здравната каса - мястото на където отиват аааааадски много пари.

Ще цитирам това, което написах във фейсбук:

Как да не разбиеш нечия глава?! "Госпожо 110 на 200 кръвно е, пийте си хапчетата които са ви предписали". Да бе ама същата тая телефониска не чу, че тези хапчета са свършили, а това кръвно може да ти е*е майката. После си плащай като наложник всеки месец държавния рекет и да ти е сладко!

Понеже там и да го направя, няма кой да го разбере и прочете. И да го направя - кел файда, за това публикувам тук, възмущението съм към здравния министър, министър председателя и подчинените им служители, в частност Габровската болница.

Жената за която става дума по-горе ми е баба. Същата тази баба, която ми помогна да завърша образованието си, поради причината, че родителите ми не бяха в цветущо състояние в следствие на мутрагенското общество управляващо тази държава. Та същата тази жена е на преклонна възраст - 82. Както вие четящите, така и аз знаем, че не и остава още много време, но въпреки това, тя заслужава ли да се отнасят с нея като с парцал?! Работила е за тази държава повече от 66 години! Това е така, защото още от малка е започнала да гради с нейните и тези на сестрите и ръце, тази държава, която се съсипва в момента! По-горе може да прочетете за кръвното и ... я ми кажете това нормално ли е? Да се обадиш на 112 "спешна медицинска помощ", нещо за което тази жена си е плащала десетилетия, аз и ти читателю плащаме в момента за същото и да не го получиш!

Та ей ти е българино! Плащай си, бъди наложник! Давай още за да може онези с по-различен цвят на кожата да получават помощи! Плащай още за да ги гледат в болниците като писано яйце! Плащай още за да може хората, които са крепили тази държава през последните 50тина години да измират като пилци!

Съжалявам, че избухнах, съжалявам, че и пускам тази тема в този форум, защото знам че най-вероятно ще навлека проблеми на хората на които принадлежи, но просто не ми издържаха нервите вече.

Замислете се утре какво ще се случи с вас? Ще вдигнете кръвно и ще ви оставят да си получите инфаркт като "пич" ... чиста работа!

Защо няма запис на разговорите от 112? Ако баба ми тази вечер беше починала поради липса на медицинска грижа, за която между другото си е плащала през последните 60 години, кой ще е виновен? Ако не си бях вкъщи за да отида да купя медикаменти, нямаше ли да има виновни? Аз ли щях да бъда виновен, ако бях в чужбина на бригада да речем?!

СЕРА ТИ НА ДЪРЖАВАТА! СЕРА ТИ НА УПРАВЛЕНИЕТО! СЕРА ТИ НА ЗДРАВНАТА КАСА! СЕРА НА ЗДРАВНИЯ МИНИСТЪР! СЕРА НА БОЙКО БОРИСОВ, ЧЕ Е НАЗНАЧИЛ ТАКИВА НЕЩАСТНИЦИ ДА НИ ДОЯТ КАТО ОВЦЕ!
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Това не е държава.
Това е мафиотска структура, която рекетира целия народ.

Дянков имаше едно изказване, в което се оправдаваше, че не може да дигне пенсиите, щото пенсионерите били прекалено много.
Значи ако можем да ги намалим, та да им дигнем пенсиите, баси политиката
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

В Родината се осигурявах за над 500 лева. Беше добре, сравнявайки с приятели и познати.
Злополука по вина на друг, от която пострадах физически.
Стружка в окото, не бях пуснат даже от работа в почивен ден да се лекувам...
Пукал съм и тъпанче от търкал по улиците... Цигани.

И какво, ще се попитате?
Еми всичко което си беше по ценоразписи си го платих като Поп, + лекарствата + бонбони и цветя ест.
Обслужването - претупване. Те са по зле от цигани търговци кои обикалят селата за скрап!!


Като казваш баба, се сещам за моята, лека и пръст - Велик човек за мен.
8 години + тежка болест, последната година... тежка, много тежка.
Сам с нея, няма други.

Ако започна да описвам какво сме преживели, какво видях, и на какви парадокси станах свидетел...
От Уважение към баба ми ще премълча...


От друга страна тук в Лондон ме връхлетя ненадейно интересна работа една.
Наложи ми се манипулация с "ножа"...
Та по спешност, без документи (нямах и паспорта в мен, беше в институция), без пари, постоянен адрес, познати... познай?

Приеха ме, оперираха ме, храниха ме 3 дни на топло и уютно в Свръх модерна болница...
Вечер излизах да пуша, не можех да спя... сякаш бях в болницата от Резидент Ийвъл.... огромна, пуста и пълна с камери. Една врата заключена, поглеждам към камерата, посочвам вратата и казвам без глас "Итс Локд..." , камерата се завъртя леко и вратата щракна.

Невероятно обслужване!!!
За един "мангал" в лицето на гол и бос източно европеец без работа, пари, покрив и документи.
Дадоха ми и насоки, къде какво.
Ходих през ден за превръзки (вече работех...), предлагаха ми винаги чай със някаква закуска. И млади стежантки се учиха да правят превръзки на мен.

Бг Съкс!!!!!!!
 
Re: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Четящите доносници, надявам се да предадете всичко от тук написаното като хората! Поне знаете прякорите на част хората които няма да гласуват вече за вас.

А впрочем бяхте близко да ударите с един куршум два заека, жената с високо кръвно, аз ударих 120 на 170. Чиста работа. Как беше вашата приказка? "Няма човек, няма проблем"? Или пък това беше на комуниста Сталин. Вече ви бъркам партийната принадлежност.
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Вече губя връзка с нашето законодателство, не съм и пряк свидетел на същото. Само коментари и медии.

Как е в момента дереджето, Задължително ли е да плащаш осигуровки?
(ако НЕ си на трудов договор)

Тук имаш Осигурителен номер, уникален за всеки гражданин.
(никъде не ти искат ЕГН, а този НИН - Нейшънъл Иншурънс намбър)
Не е задължителен, но без него не можеш нищо - което само по себе си го прави.
Но, има Но...

Всеки месец ти се одържат пари отиващи във фонд пенсиониране, здравеопазване, помощо - всичко в едно, в зависимост от това колко пари си прекарал с договори, фактури, час-маци +++ през системата. Пенсионното е минимално, под 20 кинта на месец.

Ако на края на такс годината приходите ти са под 25К, ти се връща всичко което ти е одържано. (за Англичанин са сравнително малко 25К на година, при положение че имат жилища) За един средностатистически млад Българин с квартира от порядъка на 300 на месец + 50 телефон максимално, 150 макс храна, дрехи, развлечения, еротични масажи ако щеш - 25 са адски много пари.

Дефакто се осигуряваш без да плащаш, и всичко е НА НИВО, над него...



Има и много помощи за които попадаме в списъците на бедстващи поради ниското заплащане, ето защо и Българина тук се е превърнал в мангал, жив и то.
Смуче помощи и лежпери... Но това е друга тема.
 
Re: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Осигуровките се плащат от всеки, безработен да си - държавата не я засяга. Нямаш приходи - държавата също не се засяга от това. Длъжен си всеки месец да си внасяш здравни осигуровки в размер на 17.80 лв., ако не го правиш - е глоби, нали трябва от нейде да се хранят гушите.
 
От: Re: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като

Четящите доносници, надявам се да предадете всичко от тук написаното като хората! Поне знаете прякорите на част хората които няма да гласуват вече за вас.

А впрочем бяхте близко да ударите с един куршум два заека, жената с високо кръвно, аз ударих 120 на 170. Чиста работа. Как беше вашата приказка? "Няма човек, няма проблем"? Или пък това беше на комуниста Сталин. Вече ви бъркам партийната принадлежност.

Хич не ми дреме от доносници, щото както е тръгнала работата ще затрият България.
"Управляващото мнозинство на ГЕРБ, заедно с БСП и ДПС, застават на страната на монополите на пазара на лекарствата и обръщат гръб на българските граждани."
vanyosharkov.blogspot.com
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Малииии Брадъре, ще ми изпият душичката (И на много други...).

Една стотинка не съм внесъл от 2 години, дърпат ме и за други неща....
Плащаш на две места... как е.
После що гурбетчиите вземали постоянни резиденси в чужбина, и чужди държави ги пазят от тяхната...

Мамицата им!!!
Пари НЯМА да дам на никой, накъсах си г*за да работя като кон, все още!
Дянков му е лесно на мекия стол, аз по 14 часа не сядам на ден... Да го д*хат!!!
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Томов майка ми е с високо кръвно и диабет от доста години и миналата година ми разказа следният абсурд получава някакви безплатни лекарства за които обаче все пак се плащало някаква такса или част от лекарствата не помня вече но сумата е по голяма от колкото да отидеш и да си купиш същото това лекарство на свободно в аптеката.

От доста време ви казвам че България е загубена кауза и колкото по скоро успеете да си съберете партакешите от там толкова по добре ще направите както за вас така и за възрастните ви родители които няма да могат да го направят.

В УК здравеопазването също не е цъфнало и вързало и то има доста кусури но е на светлинни години от БГ - Като самоосигуряващ се вноските за здраве и пенсия са ми в размер на около 120 паунда за година срещу това получаваш що годе прилично обслужване - Безплатни Лекарства и Някаква минимална пенсия като навършиш необходимата възраст.
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Днес за пореден път се разочаровам от начина по който работи нашата скромна държава и в частност здравната каса - мястото на където отиват аааааадски много пари.
Добре дошъл в отбора на проглеждащите!

За останалото мога да напиша контра есе, или друга гледна точка защо е така. Но не това е целта на темата.

ПП
Не съм вярвал, че ще поискам да ти дам червено.

Стружка в окото, не бях пуснат даже от работа в почивен ден да се лекувам...
За такива неща е виновен всеки, който не си търси правата и прекланя глава!

От друга страна тук в Лондон ме връхлетя ненадейно интересна работа една.
Наложи ми се манипулация с "ножа"...
Та по спешност, без документи (нямах и паспорта в мен, беше в институция), без пари, постоянен адрес, познати... познай?

Приеха ме, оперираха ме, храниха ме 3 дни на топло и уютно в Свръх модерна болница...
Вечер излизах да пуша, не можех да спя... сякаш бях в болницата от Резидент Ийвъл.... огромна, пуста и пълна с камери. Една врата заключена, поглеждам към камерата, посочвам вратата и казвам без глас "Итс Локд..." , камерата се завъртя леко и вратата щракна.

Невероятно обслужване!!!
За един "мангал" в лицето на гол и бос източно европеец без работа, пари, покрив и документи.
Дадоха ми и насоки, къде какво.
Ходих през ден за превръзки (вече работех...), предлагаха ми винаги чай със някаква закуска. И млади стежантки се учиха да правят превръзки на мен.

Бг Съкс!!!!!!!

Винаги ми е бил странен българина, като попадне в чужбина. Все гледа другите какво правят, и все го разправя. Как там били чудо невиждано, пък ние тук пълни нещастници! :twisted:
А никой не погледне какво е мисленето. И да вземе да го сподели и разпространи.
Как там ДАВАЛИ! Ей това е най, най, най-споделяното и пропагандирано! И никой се не замисля ЗАЩО е така, никой не се опитва да разбере мисленето на тези хора. И да започне да мисли и постъпва като тях.
Четох го наскоро - за да вземеш нещо, дето не си изработил, трябва някой, дето го е изработил, да не го вземе!

САМО С ПЛЮВАНЕ ПО БЪЛГАРИЯ НИЩО НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ!

Няма да коментирам геополитическите причини България да е така, а само моралните - българина деградира с всеки изминал ден. И все чака някой друг да му оправи нещата. И да му даде. Но ако му кажеш, че не мисли качествено и затова е на този хал, ще те пребие от бой.

Спирам, че взех да се ядосвам рано в понеделник.
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Томов майка ми е с високо кръвно и диабет от доста години и миналата година ми разказа следният абсурд получава някакви безплатни лекарства за които обаче все пак се плащало някаква такса или част от лекарствата не помня вече но сумата е по голяма от колкото да отидеш и да си купиш същото това лекарство на свободно в аптеката.
Откакто има ЗК, от `98-ма май, е все така. ЗК е втората по големина корупционна яма след еврофондовете.
 
От: От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като

Винаги ми е бил странен българина, като попадне в чужбина. Все гледа другите какво правят, и все го разправя. Как там били чудо невиждано, пък ние тук пълни нещастници! :twisted:
А никой не погледне какво е мисленето. И да вземе да го сподели и разпространи.
Как там ДАВАЛИ! Ей това е най, най, най-споделяното и пропагандирано! И никой се не замисля ЗАЩО е така, никой не се опитва да разбере мисленето на тези хора. И да започне да мисли и постъпва като тях.
Четох го наскоро - за да вземеш нещо, дето не си изработил, трябва някой, дето го е изработил, да не го вземе!

САМО С ПЛЮВАНЕ ПО БЪЛГАРИЯ НИЩО НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ!

Няма да коментирам геополитическите причини България да е така, а само моралните - българина деградира с всеки изминал ден. И все чака някой друг да му оправи нещата. И да му даде. Но ако му кажеш, че не мисли качествено и затова е на този хал, ще те пребие от бой.

Спирам, че взех да се ядосвам рано в понеделник.

Мисленето, Вискяре, е сложен процес и не се отдава на всеки! Обаче...
Понякога, както е и в случая, не трябва да се мисли, а да се реагира. Който живее извън България, знае много добре, че и там нито са вързали, нито цъфнали чак толкова (ама в повечето случай това не се казва та да се предизвиква завист у братовчедите дето са си останали на село). Разликата е че там, на вън, хората са се борили с нокти и зъби за да имат това, което имат. Та въстания, та революции, та стачки... та какво ли не. Кръв и сълзи. В България - само сълзи.

Един от последните пъти, когато българския народ наистина се е борил за нещо е било по времето, когато големите ни умове са пишели лозунги от типа: Лудите, лудите - те да са живи!
Та, големите умове знаят, че само с мислене нещата не се получават. За това, днешните големи казват, че материалът е лош. Лош - не лош, важното е, че се поддържа до толкова, колкото да не изперка и да им разкаже играта на тия същите дето си седят на меките кресла и мислят ли, мислят как да оправят нещата.
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Сегашната система на здравната каса е мнооого, много добре изчислена само и единствено за източване! Това е най-голямата законна мафиотщина измисляна някога....ОБАААЧЕ за съжаление и единствената, която се гаври така безочливо и брутално със здравето на хората....дори с животите им.

Системата е ИЗЧИСЛЕНА така, че някой си лайно да прецени колко може да ни струва здравето на държавата...тоест НА НАС САМИТЕ, защото ние сме държавата, ние плашаме всичко това. Дори едно време в комунизна здравеопазването беше в десетки пъти по-евтино на държавата, отколкото сега. А да не говорим и десетки пъти по достъпно за обикновенните хора и поне толкова пъти по-ефикасно. Какво правят нещастниците (всъщност ние сме май нещастниците) ? Отиваш на преглед - цакаш. Оглеждат те все едно ще те купуват и ако преценят, че заслужаваш "по-качествен преглед" (според преценката нали) - пак цакаш. После пък идва ред да се прецени с колко може да бъде оскубана държавата (тоест пак ти цакаш) - После понеже си избрал екип..без да знаеш всъщност пак цакаш. После понеже са те турили в стая с 3-ма а не с 20-ма - пак цакаш. После имал си телевизор в стаята - пак цакаш. После хапчета трябвало да пиеш...заеби значи...ми продават ги в аптеката бе... - пак цакаш. И изобщо системата е чисто и просто ДРАНЕ НА ЖИВО... кат за животни, каквито и изглеждаме в очите на повечето бизнесмени...опса лекари.

Понеже видеха, че нема далавера с войните - просто не е изгодно да се гътат консуматорите, новит хит е фармацевтиката и всички съпътстващи я отрасли (вашият живот и здраве са само един малък елемент от системата). От тук нататък никои от вас няма да бъде разглеждан като "нуждаещ се от здравно обслужване", а ще бъде разглеждан просто като "икономическа микроединица в здравната макросреда" - КОНСУМАТОР :twisted:
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Едно от най-добрите качества е мисля точно "гледането".
Гледаш "другите" какво правят, и влечеш ползи, в случая се смея на сънародниците си, тъй като по голямата част само "смучат".
И го казвам за да видите какъв циганин е станал Българина, може би прихванал...

Не мисля да си пропилявам живота в измекярстване, просене и наслада от това.

Ей сега паля колелото и тръгвам да си търся още работа.

Добра седмица на всички.
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Сегашната система на здравната каса е мнооого, много добре изчислена само и единствено за източване! Това е най-голямата законна мафиотщина измисляна някога....ОБАААЧЕ за съжаление и единствената, която се гаври така безочливо и брутално със здравето на хората....дори с животите им.

Системата е ИЗЧИСЛЕНА така, че някой си лайно да прецени колко може да ни струва здравето на държавата...тоест НА НАС САМИТЕ, защото ние сме държавата, ние плашаме всичко това. Дори едно време в комунизна здравеопазването беше в десетки пъти по-евтино на държавата, отколкото сега. А да не говорим и десетки пъти по достъпно за обикновенните хора и поне толкова пъти по-ефикасно. Какво правят нещастниците (всъщност ние сме май нещастниците) ? Отиваш на преглед - цакаш. Оглеждат те все едно ще те купуват и ако преценят, че заслужаваш "по-качествен преглед" (според преценката нали) - пак цакаш. После пък идва ред да се прецени с колко може да бъде оскубана държавата (тоест пак ти цакаш) - После понеже си избрал екип..без да знаеш всъщност пак цакаш. После понеже са те турили в стая с 3-ма а не с 20-ма - пак цакаш. После имал си телевизор в стаята - пак цакаш. После хапчета трябвало да пиеш...заеби значи...ми продават ги в аптеката бе... - пак цакаш. И изобщо системата е чисто и просто ДРАНЕ НА ЖИВО... кат за животни, каквито и изглеждаме в очите на повечето бизнесмени...опса лекари.

Понеже видеха, че нема далавера с войните - просто не е изгодно да се гътат консуматорите, новит хит е фармацевтиката и всички съпътстващи я отрасли (вашият живот и здраве са само един малък елемент от системата). От тук нататък никои от вас няма да бъде разглеждан като "нуждаещ се от здравно обслужване", а ще бъде разглеждан просто като "икономическа микроединица в здравната макросреда" - КОНСУМАТОР :twisted:

Най точно казано! Всичко е изчислено по 3,14 ! Живял съм в Дания, Норвегия, и най много в Германия и мога само да допълня че такова нещо каквото е тук - никъде го няма. За сега съм в България, но пак често излизам навънка с дълъг престой и се дразня че здравната им система на хората е на светлинни години от нашата. Вярно че хората навънка може да не са цъфнали и вързали, но всеки случай там хората живеят в пъти по добре, до като тука не живеят, а оцеляват. Има огромна разлика между двете понятия.
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Всеки оцелява.
Щом си се родил ще умреш, някои обаче не го реализират опитвайки се да натискат яко живота.

Лошото в случая е че тази система трябва да работи в помощ съсредоточена в оцеляването на хората. Да им осигурява грижи за здравето, за жалост в последно време отзивите клонят към обратното - влошава здравето на болните. (Здрав човек не се занимава със здравеопазването, не и в Бг. Макар че е хубаво да се мисли за него, даже и да не е влошено, но поради НЕдоверие, панически страх и финанси хората странят от него... защо ли.)

Значи от лични впечатления, както съм писал и в друга тема, най-добро обслужване в Родното здравеопазване е в кръвните центрове.
Организацията е добра, грижите за донори - на ниво +, точност към приемниците - без грешки. Просто работи добре, точно заради това обслужване което получих там се върнах за да даря отново...
(възможно е и това да се е променило с времето, от 3 години не съм имал взимане даване с тази институция)

Всички знаем че работниците там са също третирани от депресията на Гробарите - Ниско заплащане, страх, притеснения и ред други, което води до препупване по телефони (И Балканската мода - За толкова пари, толкова работа - Да мине работния ден - по важно от това няма.)
Лекарите на свои ред не си пазят Хипократовата клетва - превърнали са се буквално в кожодери и кръвопийци (пак по професията им някак). "Дъ олмайти Лев" е в главите им - в по големия процент, тъй като има и свестни хорица, не отричам.
На по високо ниво - безразличие. ТЕ не ползват БГ здравеопазване, не съм чул и видял някой с пост да се лекува в БГ - защо ли?

И за финал някак...
Няма и къде да се оплачеш май, работиш - гаврят те, плащаш за всичко много - искат още с празни обещания, заболееш заради целия стрес и труд който си дал на милата си Родина (е де, на правителството, тя родината си е Просто една природа, която също страда от Гробари КО и компания ( Много са на клона, но само се държат на него стъпили на гърбовете ни)

Послепис:
Аз пак ще им пратя поздрави на дупетата, майките, маниите, интереси и безразличие...

"Сух сух сух сух сух сух.... Вътре вътре вътре вътре вътре..."
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Хубаво е да гледаме или ако сте там да гледате. Ама гледайте какво правят. Това като имаш 4-5 пъти по-голяма производителност на труда, води и до това какво давали или не давали - води до по скъпи и качествени публични услуги. Това което даваме за НОИ и НЗК просто трябва драстично се ореже, щото само води до пълнене на гуши. Тези кинти да се вземат и да се налеят по всякакви поръчки в производство, щото нямаме много голям акъл да се налеят за селското стопанство. Хем ще ядем качествни храни, хем по малко болни, хем няма има такива огормни здравни дефицити хем всички ще знаят де отиват парите им.

Мечти мечти ....
 
Последно редактирано:
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Да допълня, може и циганите да си покопват на "къра", че за друго е ясно не стават.
Угояваме си ги, та и разплода си им плащаме - Циганин да плати за това че е родил - Съмнява ме.
Докато от приятели знам - Бременна Българка - трябва да си събрал състояние за да си позволиш наследник ясно, камо ли раждането му... доброто третиране на жената - плащаш плащаш плащаш
 
Re: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

И аз мисля скоро, но няма как де реално, да скипна тази част от плащанията ми. Утре съм на зъболекар и със здравната книжка ще успя да си покрия една пломба, като тъпунгерите са сметнали, че 40 лева покриват 2, а реално е само една. Нещо започвам да не ме радват. Защо? Защото не става тази система. Преди година лежах в Токуда Банк и там си платих, пред кабинета с направление чакам по 3 часа, като си платя ме взимат веднага. Нещо не намирам аз лично смисъл да плащам здравни осигуровки. Сори, но ако някой изявен гей от тази институция му каже, че малко плащам, да ми ги вдигне, ама като отида някъде да не се налага да плащам. А сега плащам за всичко, даже се чудя какво по дяволите ми покрива този шит?

Нещо вече не ме радва момента да отида пред кабинета и да чакам 1-2 часа и след това като отида без направление с пари да ме взимат веднага. Или като отида при някой, който разбира и има условия да лекува хора да ми иска пари и да ми отказва да ме лекува по направление държава или некви глупави и недомислени здравни пътеки или там каквито шитс ги водят. Кой издържат, кой не - не ме интересува. Мои роднини пак отидоха да ги оперират на частно. Да им се изтаковам на системата и на специалистите в нея. Ако зависеше от мен, нямаше да ми видят парите. А днес по онази скапана медия казаха, че доста хора не си плащат здравните. А аз да ги питам, те биха ли си платили за фекал, като могат да прибавят малко повече и да си купят сандвич. Нали? Има разлика?

И да не ми казват, че роз-заман, защото и като се осакатих и ме шиха, пак си платих. Ама това не го включва ама онова не го включва и ето ти сметката. И как така си по здравна каса? Какво от това. Пък сега и избор на екип. Да им таковам майката, добре че казах всичко кеш, че всеки се ослушваше кой да ме шие. И не ги обвинявам. Така работи икономиката. Не може да работиш без пари. И при мен като дойде клиент не го гледам. Говорим си за числа и работа. В моя случай работата беше свършена, дойде ред на числата. Това е. Всичко в този живот вече се измерва в пари, поне икономическата страна. Човечното бледнее пред избора дали да живееш или не. Ако днес вземеш няколко баби по здравна каса, а дъжравата не ти върне парите, ти си малко в нищото, защото не е имало случаи държавата да е плащала на време и то добре.

За това аз лично съм против. Или да се промени и да измислят нещо с някакви фондове или застрахователни компании. В този му вид, нито се плаща, но и нищо не се получава и в един момент само се наливат некви пари някъде. Абе пародия си е и това е. Ако някой ми обясни обратното, да не се опитва. Просто го научих това, което мисля, по трудния начин. ;)
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Алтернатива е като на запад мед. застраховки!
 

Горе