Бърз потребителски тест (ниво дизайн)

radev

Well-Known Member
Привет. Ще се радвам да чуя и малко странични безпристрастни мнения от бърз преглед...:

http://www.webdesign-bulgaria.info/demo/econtrating/user_public_rating.html

и

http://www.webdesign-bulgaria.info/demo/econtrating/my_packages.html


от горното работи само първото плюсче

а от долното в таблицата двете последни колони Рейтинг и Оспорване са кликаеми


...че скоро ще трябва да го пускаме, защото и програмната част е почти готива, Иконт се радват на интерфейса, но ми се ще да чуя юзърски мнения
 
Има някои визуални бъгове с FF (виж шотовете).
Колоната "Рейтинг" според мен би била по-добре ако показва със звездички средния рейтинг от всички оценки, а не така с думи. В момента не ми става ясно кога е отрицателен, кога е положителен. Средна оценка визуализирана чрез звездички и отдолу линкче "виж подробности", което да ти изкарва подробните оценки. :)
 

Прикачени файлове

  • Econt Express Rating_1291373793323.png
    Econt Express Rating_1291373793323.png
    16.6 KB · Преглеждания: 12
  • Econt Express Rating_1291373913867.png
    Econt Express Rating_1291373913867.png
    3.1 KB · Преглеждания: 8
  • Econt Express Rating_1291373761874.png
    Econt Express Rating_1291373761874.png
    15.7 KB · Преглеждания: 8
От: Бърз потребителски тест (ниво дизайн)

Мерси за шотовете, в моя ФФ няма такова нещо и сега ще инспектвам проблема от къде идва.
Гласуванията на всички критерии за дадена пратка
(например:
Добра опаковка *****
Любезно отношение ****
Нещо друго **** )
общо сметнати образуват дали пратката има сбор като отрицателен рейтинг или положителен рейтинг. Тези различни критерии с по 5 звезди всяка трупат точки, а рейтинга е нещо друго, Той е по формула. Табличката с моите пратки е видима само за изпращача. Добра е критиката ти, но търсим в колоната само каква е общата оценка. Детайлите ще са в попъпчето. Те са ако искаш да ги видиш.
Мислих си за цветове, Неутрален, положителен и отрицателен рейтинг да са в различен цвят линк. Ще обсъдим с колегите.

Благодаря!
 
От: Бърз потребителски тест (ниво дизайн)

Сега получих първото оплакване, че шрифта някъде се размазва кофти.
Слагам го с @fon-face и eot файл.
Май ще се наложи радикална промяна на фонта в последния момент с някой стандартен :)
 
Забравих да кажа, че шотовете са от сравнително стара версия на FF - 3.0.19
В по-новите ги няма тези бъгове, но според статистиките, до които имам достъп, все още голям процент хора ползват FF3.0.x
Относно формулата за рейтингите - просто за потребителя не става съвсем ясно как се определя тоя рейтинг и от къде идва. Според мен системата трябва да е простичка. :)
 
От: Бърз потребителски тест (ниво дизайн)

Ще предложа на Еконт да има разяснение на това нещо. Че може и да не са се сетили за него :) Ние и те хубаво имаме подробни спецификации и кое как работи и си знаем :)
 
От: Re: Бърз потребителски тест (ниво дизайн)

а да имаш идея как да си downgrade-на ФФкса :)
онлайн туулките за браузъри не ми помагат особено

вариант 2: увеличавам размера на попъпите just in case
 
От: Бърз потребителски тест (ниво дизайн)

Гридчето малко поразместено без да изглежда да е било нарочно - от менюто надолу. Падингът на #ratingContent отляво изглежда като да е излишен.
 
От: Бърз потребителски тест (ниво дизайн)

Надписите в менюто горе ми се виждат една идея по-дребни от нужното. Може би малко да ги увеличите?
 
Последно редактирано:

Горе