Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

• Да

• Не съм, но ще се ваксинирам

• Не съм и няма да се ваксинирам

• Още не съм решил

Резултатите ще са видими само след гласуване.

tipin

Well-Known Member
Имам едно питане, ако някой може да даде адекватна информация: Имат ли МВР някаква система, списък или нещо от сорта за лицата под карантина и примерно при проверка на пътя проверяват ли и там или слабо? Питам, защото несправедливо ме сложиха под карантина, с бърз тест положителен и после и ПСР тестовете не я отмениха..
При мен един полицай искаше да му махна през прозореца. Но се оказа, че е отишъл не където съм карантиниран, а на адреса по ЛК.

tipin

Well-Known Member
Много ме кефи тая заповед днешната. Толкова е очевидно, че е по нареждане отвън, че няма накъде. За нашата държава с некакви си 20% вакснати е толкова неадекватно, че направо е смешно.
Което е равносилно на затваряне. Освен, ако тези 20% са най-големите купонджии по заведенията или фитнес маниаци.

ivtcho

Member
Имам едно питане, ако някой може да даде адекватна информация: Имат ли МВР някаква система, списък или нещо от сорта за лицата под карантина и примерно при проверка на пътя проверяват ли и там или слабо? Питам, защото несправедливо ме сложиха под карантина, с бърз тест положителен и после и ПСР тестовете не я отмениха..
Здравейте, да имат връзка. Карантината от РЗИ се отбелязва в единна база данни население. Всеки полицай с таблет вижда дали си под карантина. Наказанията за нарушена карантина са много големи.

AseasRoa

Well-Known Member
Но ме губиш с идеята за нареждане от чужбина, по скоро болниците се пълнят и не искат в новините да влизат случай на починали пред болницата (без значение от заболяването) но ги е страх да въведът затваряне и се мъчат със зелен сертификат, които никой ама никой няма да спазва...
Значи за да не звучат нещата конспиративно, да ги направим да звучат малоумно и неадекватно.

Според теб ние сме едни двойкаджии, които само преписват от по-напредналите си съученици. В Италия въвеждат тая зелена глупост и изведнъж Еврика! Хрумва ни и ние да я въведем, само щото да не останем по-назад. От месеци си питаме ушите за мерки и вакси и изведнъж решаваме да станем за пример пред всички. Какво като технически и математически е невъзможно.

Хубава теория, браво. Звучи много по-логично от това да са ни го дали това като предложение, което не можем да откажем.

Горе