Вашата мантра за привличане на щастие в живота?

dalasweb

Well-Known Member
Всеки луд с номера си:)
От малък си викам - Мечка страх мен не!
А вашите ежедневни мантри за привличане на щастие в живота, кой са?

п.с. Те си ме знаят.Петъчните ми те винаги са от четвъртък.
 
Последно редактирано:
Да, да виждам толкоз щастливи, че не излизат от темата за войната в Украйна.
Щастливците щяха да са в темата "секс, пари, богатство и танци"
 
Да, да виждам толкоз щастливи, че не излизат от темата за войната в Украйна.
Щастливците щяха да са в темата "секс, пари, богатство и танци"
Пишат си там, защото тази с Ваксините се поизчерпа малко, а след Ковид идва това като топ тема. Хората се вълнуват от събитията, и когато не се случват хубави неща, остава да се коментират лошите. До там докара света хомо сапиенс. :) Иначе хубавите неща са малките, които не вълнуват много хората, но поне ги усещат някак. Те им дава смисъла. Не ми се вярва да го намират в гореспоменатите теми. :)
 
Мантри няма, аз ще съм песимистичния в темата че пълно щастие няма ...

Бил съм нещастен с доход на месец под 1 минимална заплата (и то от началото на века като заплатите бяха под 50 долара на месец), бил съм и нещастен с доход от 1 ИТ заплата, наблюдението ми е че съм се чуствал по-малко нещастен с ит заплатата , ако в бъдеще трябва пак да съм, нещастен искам да видя какво е да си нещастен докато ходиш бос по тиковото дърво на палубата на 60 футовата си яхатата си закотвена някъде около френска полинезия ...

Важното е да сме живи и здрави и като си нещастен да не те пречупва (защото винаги има и по зле и няма да е все така) , а за щастието понякога е нужна и щипка късмет
 
Последно редактирано:
Навремето работих след казармата, като сервитьор.След година заебах работата и по цял ден гледах видео филми.Голям кеф.Най-оптимист тогава бях, като не работех/виж подписа/.Та по това време една позната ме пита, що не работя.И родих гениалната за времето мисъл - Работиш-няма пари.Не работиш-пак няма пари.Е тогава по-добре е да не работиш!И да кроиш големи планове.Постепенно оптимизма на моменти се превръщаше в песимизъм, после паоптимизъм те завладява.Важното е да държиш постоянната посока, както компаса държи посоките и да си казваш- Ще успея-Не ме е страх!
 
Последно редактирано:
ОткъдЯ накъдЯ щастието е обвързано с доходите? Това е най-голямата глупост.

Обикновено разбираме, че сме били щастливи, когато изгубим спокойствието на ежедневната рутина - когато нещо се сговняса много яко.

Моята мантра: Майната му! Да става каквото ще! :)
 
ОткъдЯ накъдЯ щастието е обвързано с доходите? Това е най-голямата глупост.

Обикновено разбираме, че сме били щастливи, когато изгубим спокойствието на ежедневната рутина - когато нещо се сговняса много яко.

Моята мантра: Майната му! Да става каквото ще! :)

Не че щастието е обвързано с доходите ами че доходите намаляват нивото на нещастието ми беше тезата :)

1 нещастен съм в началото на века с пари едвам да оцелея месеца седя си вкъщи излизам само няколко пъти на кафе от 30 стотинки и кола от 50 стотинки - единственото нещо което да ме разсее

2. нещастен съм десителитие по късно с парички = на ИТ заплата в понеделник ставам в 10 сутринта пия кафе, чувам се с едно приятелче работи на Слънчака питаме как съм Разправям му... вика: "брат тук е страшен купон идвай" 11 се качавам на колата и 5 следобед вече съм там и съм се регистрирал в един от големите хотели близо до първа линия... след 5 дни парти бях нов човек ...

3. Ако пак ми се случи и мога да ловя риба от яхата си докато си работя ремоут закотвен в някоя от по скъпите държави в който е вечено лято, въобще няма да се смятам за нещастен
 
Каква тъжна история :(
Мисля, че тук говорим за фундаментален проблем с нещастието. Да не е нещо хормонално?:)

Подозирам, че след яхтата, стремежът за намаляване нивото на нещастие ще продължи извън орбита, а по-нататък - извън галактиката, та чак до границите не вселената... :D

Дайте малко по-сериозно, уважаеми щастливци, които, както стана ясно по-горе, не пишете в темите за ваксините и Украйна, радвате се на малките неща - като например да се правите, че споменатите два проблема не съществуват - и битувате в относително повече щастие от нас, пишающите там.:)

Та: хващаме един от най-богатите хора и някакъв бедняк, слагаме им електродите, слагаме им някакъв Неуралинк, най-авангардната възможна научно-изследователска технология за измерване на чувствата, и установяваме кой е по-щастлив. Друг начин няма, ако ги питаме - всеки ще излъже, ще завърти някакви аргументи в своя полза, които не могат да се проверят.

Проблемът е следния: и милиардера, и бедняка, получават като краен продукт от дейностите си някакво чувство. И чувството за удоволетворение на бедняка може без проблем да е в пъти по-силно от това на милиардера (който хипотетично може и да е някакъв честен, трудолюбив и прочее). Къде е тук справедливостта?:)

Нека с възможностите на биотехнологиите, ние - предприемачите, бизнесмените - отредим веднъж завинаги щастието да принадлежи само на по-богатите и успели. Не може аз да си скъсам гъза от бач и някакъв прошляк да е по-щастлив от мен!
 
Не че щастието е обвързано с доходите ами че доходите намаляват нивото на нещастието ми беше тезата :)

1 нещастен съм в началото на века с пари едвам да оцелея месеца седя си вкъщи излизам само няколко пъти на кафе от 30 стотинки и кола от 50 стотинки - единственото нещо което да ме разсее

2. нещастен съм десителитие по късно с парички = на ИТ заплата в понеделник ставам в 10 сутринта пия кафе, чувам се с едно приятелче работи на Слънчака питаме как съм Разправям му... вика: "брат тук е страшен купон идвай" 11 се качавам на колата и 5 следобед вече съм там и съм се регистрирал в един от големите хотели близо до първа линия... след 5 дни парти бях нов човек ...

3. Ако пак ми се случи и мога да ловя риба от яхата си докато си работя ремоут закотвен в някоя от по скъпите държави в който е вечено лято, въобще няма да се смятам за нещастен
Когато парите могат да намалят усещането за нещастие, значи просто си преекспонирал мащабите на проблема.

Нещастие е да изгубиш завинаги любим човек. Тогава всички пари на света няма да успеят да те утешат. Би могла да го направи само философската мисъл, че всичко е преходно.

Изобщо, аз смятам за безумие опитите с материални средства да се въздейства на нещо Не-материално - душата, разума, емоциите и т.н.
 
  • Like
Реакции: OSH
Каква тъжна история :(
Мисля, че тук говорим за фундаментален проблем с нещастието. Да не е нещо хормонално?:)

Подозирам, че след яхтата, стремежът за намаляване нивото на нещастие ще продължи извън орбита, а по-нататък - извън галактиката, та чак до границите не вселената... :D

Дайте малко по-сериозно, уважаеми щастливци, които, както стана ясно по-горе, не пишете в темите за ваксините и Украйна, радвате се на малките неща - като например да се правите, че споменатите два проблема не съществуват - и битувате в относително повече щастие от нас, пишающите там.:)

Та: хващаме един от най-богатите хора и някакъв бедняк, слагаме им електродите, слагаме им някакъв Неуралинк, най-авангардната възможна научно-изследователска технология за измерване на чувствата, и установяваме кой е по-щастлив. Друг начин няма, ако ги питаме - всеки ще излъже, ще завърти някакви аргументи в своя полза, които не могат да се проверят.

Проблемът е следния: и милиардера, и бедняка, получават като краен продукт от дейностите си някакво чувство. И чувството за удоволетворение на бедняка може без проблем да е в пъти по-силно от това на милиардера (който хипотетично може и да е някакъв честен, трудолюбив и прочее). Къде е тук справедливостта?:)

Нека с възможностите на биотехнологиите, ние - предприемачите, бизнесмените - отредим веднъж завинаги щастието да принадлежи само на по-богатите и успели. Не може аз да си скъсам гъза от бач и някакъв прошляк да е по-щастлив от мен!

Как ще е фундаментален проблем с нещастието като са две истории през почти 10 години :) Даже май прекалено малко съм бил нещастен като ги гледам другите :)

:) Ако след 15 години ме обявят за годен да ходя с Елън на Марс и той ме иска в екипажа познайте кой заминава :)

Иначе го написах парите не купуват щастие - парите създава възможност намаляват нещастието ти го обърна на кой е по щастлив да мерят кой е по малко нещастен трябва.... :)

Някой като е нещастен ама не работи и се моли майка му да му дава пари за цигари, а ти си скъсал от бачкане от бачкане ама си нещастен, за кой ще е по лесно да си вкара преживявания и емоци който да те направят отново щаслив ...



За Украйна - никой не може да влезе и да държи дадена страна като хората не го искат и защитават дома си ВАЖИ и за Двете Страни
Ако запада не се намесва и Русия реши да влезе в Украйна и инстлаира про руско правителство в Киев тия от запанда украйна няма да са щасливи и да им пляскат с ръце и ще има съпортива и русия ще загуби в тези области с по 1-6% процента население което е с майчин език руски (мразят руснаците повече отколкото ние мразим турците и сърбите) ... Същото важи и за Киев ако реши да превземе автомоните области там са до 90% с майчин език руски и смятат че украниците са фашисти и ги отделят от историческата родина

Percentage of people with Russian as their native language according to 2001 census (in regions).

Ukraine_census_2001_Russian.svg


Доказателство че не се получава като не те искат (САЩ в авагнистан наляха 4 трилиона долара и прекараха 20 години обучавайки местните) всичко се върна по старо му за има няма месец ... а тези пари са два пъти повече отколкото им трябват да си оправят инфраструктурата ...

как да се реши проблема незнам ... затова не пиша
 
Някой като е нещастен ама не работи и се моли майка му да му дава пари за цигари,
Думи на реална студентка: "Как ще работя при живи родители, бе?!?" :)
 
Когато парите могат да намалят усещането за нещастие, значи просто си преекспонирал мащабите на проблема.

Нещастие е да изгубиш завинаги любим човек. Тогава всички пари на света няма да успеят да те утешат. Би могла да го направи само философската мисъл, че всичко е преходно.

Изобщо, аз смятам за безумие опитите с материални средства да се въздейства на нещо Не-материално - душата, разума, емоциите и т.н.

Всичко е преходно аз го написах
(защото винаги има и по зле и няма да е все така)

И в двата случая става на въпрос за жени който съм обичал и съм загубил (завинаги) - живи са не са мъртви :) , а е за винаги поради различни причини ама не ми се разправя защото каквото било било ...

Но от както имам повече въжможности от тези на почасово работещ студент в най бедната държава в европа смятам че е доста по добре
 
Думи на реална студентка: "Как ще работя при живи родители, бе?!?" :)
Да, права е, после пуска този клон и се хваща за на мъжа клона. И всичко продължава. Ама май са малко тия. :)
 
Как ще е фундаментален проблем с нещастието като са две истории през почти 10 години :) Даже май прекалено малко съм бил нещастен като ги гледам другите :)
Ааа, ми така кажи де. Аз разбрах, че двете истории са показателни за дълготрайните периоди на нещастие - "в началото на века с пари едвам да оцелея месеца" и "десителитие по късно с парички = на ИТ заплата". И после - само яхтата е пътят ти спасението.. Какво нещастие, си викам, какво можем да направим ние - като хора, като комюнити - за нашият приятел coolice. И като не се сетих какво друго, рекох да те прикоткам към темите за ваксините и Украйна, да се ощастливиш (там знайш къв купон е, да не ти разправям) :)
:) Ако след 15 години ме обявят за годен да ходя с Елън на Марс и той ме иска в екипажа познайте кой заминава :)
Може и екстри да се пригодят в кораба - под от тиково дърво около басейн с риби, ще си ловите до насита.:) (Е, ако не - може с по един Неуралинк да си създадете усещането, докато пътувате към Марс.:))
Иначе го написах парите не купуват щастие - парите създава възможност намаляват нещастието ти го обърна на кой е по щастлив да мерят кой е по малко нещастен трябва.... :)
Е как ше си написал, че не купуват, като каза, че в по-платежоспособният си период си бил по-малко нещастен (когато ти се е случило да изпаднеш в нещастие). Следователно си бил по-щастлив с повечето възможности, какво друго значи "наблюдението ми е че съм се чуствал по-малко нещастен с ит заплатата", подкрепено с историята за по-бързото 5-дневно "излекуване" на нещастието на Слънчака. Значи, казваш от опит, че все пак купуват, или биха могли да осигурят, повече щастие. Нъли тъй, кулайсе?:)

Предложението ми по принцип е по-кардинално: за да подходим научно към въпроса, да вземем да премерим всички бедни и богати колко точно са щастливи, с цел да разберем зависи ли или не и колко зависи щастието от финансовите възможности. Да се изолира по надлежния научен ред и метод това щастие от човешкият ум, човешкото тяло, да замерим населението и да се свършва веднъж завинаги със спекулациите. Та да може после да знае всеки кое носи щастие и кое - не, да не хвърля напразни усилия в безмислени стремежи.:)

Но може и да съм го обърнал.:) Тъй или инак, вследствие на моето обръщане имаме налице един дълъг коментар в повече от по-редките напоследък от coolice в оффтопика. Не е малко, ако трябва да го погледнем от позитивната страна, нали сме в темата за щастието:)
---

Иначе, по-сериозно по въпроса на темата да кажа - мантри нямам, щото за мен такова нещо като щастие няма. Но има стремеж към нещо, което е наречено така, едни фиксирани идеи да си по-щастлив, и тоя стремеж е едно от основните неща, които възпрепятстват човек да се почувства удоволетворен такъв, какъвто е, и с това, с което разполага към момента. (Това не е философия.) Или, казано иначе: човек има много по-големи възможности да се почувства МНОГО по-доволен с наличното, отколкото предполага. И ако вместо - зрял-недозрял, когато обикновено се случва - човек се втурва към присвоени от чужд опит клишета за постигане на щастие, наблегне на това да види кое му пречи да се чувства удоволетворен, да усвои максимално наличното, тогава би имало в пъти по-добър резултат. (А една от главните причини е точно споменатата.) После вече и стремежите към конкретните цели биха били много по-успешни...

Пиша книги "Как да постигнеш щастие в живота", от продажбата на които съм милионер, мене слушайте. Аз ще ви науча как да го постигнете. (Пишете ми на лично, книжките са ми по 30-40 доларака.) :):)

Не, най-сериозно, с което приключвам спама в на Даласуеб-а темата: Това, което на мен ми носи и винаги ми е носило удоволетворение, е да повдигам настроението на околните (на живо - да уточня, нет-комуникацията ми е непонятна, а и не предлага и малко от възможностите на живата комуникация). Просто много ми се отдава и практически го правя постоянно, а познавам и доста хора (но и бързото стапяне на границата с непознати никога не е било проблем). Тъжни, унили хора, затънали в една или друга степен в проблеми, или просто хванати в клопката на рутината - има много. И ги разведрявам, много често и ги спуквам от смях; почти като мини-магия е. Това е най-близкото, което мога да нарека "нещо, което ме кара да се чувствам щастлив".
 
Това, което на мен ми носи и винаги ми е носило удоволетворение, е да повдигам настроението на околните (на живо - да уточня, нет-комуникацията ми е непонятна, а и не предлага и малко от възможностите на живата комуникация). Просто много ми се отдава и практически го правя постоянно, а познавам и доста хора (но и бързото стапяне на границата с непознати никога не е било проблем). Тъжни, унили хора, затънали в една или друга степен в проблеми, или просто хванати в клопката на рутината - има много. И ги разведрявам, много често и ги спуквам от смях; почти като мини-магия е. Това е най-близкото, което мога да нарека "нещо, което ме кара да се чувствам щастлив".

При мене е точно обратното.

По темата: при наличие на здраве + близки хора... щастието зависи основно от КИНТИТЕ!
Който не може да си купи щастие, значи просто няма въображение.

ПП: Илън не ще да ходи на Марс. Иска да праща.
 
При мене е точно обратното.
Тоест: носи ти удоволетворение да снижаваш настроението на околните, или?:)
По темата: при наличие на здраве + близки хора... щастието зависи основно от КИНТИТЕ!
Ахаа. Нищо подобно: здрави+близки хора+кинти и нещастни. Познавам много, ти сигурно един не знаеш?
С кинти само се опитват да компенсират, напразно.
Който не може да си купи щастие, значи просто няма въображение.
Купува се нещо, което нямаш. А който не може да си осигури "щастие" без пари, да не говорим какво няма (много повече от въображение).

Но тва цялото е сигурно обичайният английски нокиев хумор:)
 
@етерИум
Под не се купува го имай в предвид че например - сега съм си нормално щаслив - подреждат се поредните планувани неща макар и малко бавно, ако утре се събудя и почна да печеля 5 пъти повече пари изведнъж няма да стана автоматично 5 пъти по щаслив

Но когато си в ниското помагат да излезеш на нормалното си ниво
 

Горе