Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Странникът

Well-Known Member
Да се възползвам от манията за BLACK FRIDAY и да попитам пишещите и предприемачите във форума: А вие бяхте ли готови ли за BLACK FRIDAY? Направихте ли отстъпки на своите продукти, какви отстъпки направихте, имахте ли успех, продадохте ли стоката? Мислите ли, че тези кампанийни отстъпки и промоции са успешна практика да си продаваме стоките и да печелим?

Така де ... стига сме говорили за другите, нека да поговорим за нашия бизнес! :)
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Започнаха да купуват по - усилено, но трябва да се копа цял ден и в социалките :)

Виж файлът 11275
 
От: От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Започнаха да купуват по - усилено, но трябва да се копа цял ден и в социалките :)

Е, то си иска работа, не може да стоим безучастни и после да се оплакваме, че няма нищо.

Гледам, че никой не коментира темата, да разбирам ли, че тукашните предприемачи въобще не са такива, а използват като украшение думата "предприемач", нямат успешен бизнес, не са направили отстъпки и не са спечелили нищо?

Само гледам как се хвалят колко са купили, като така печелят техните конкуренти.
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Здраве да е :) ние вече се готвим за следващият - трябва да свикнат хората с идеята.......
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Доста хора се надяват и на cyber monday
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Доста хора се надяват и на cyber monday

Да, надяват се. Както се казва: "Ден година храни." В нашия случай перифразирано - "Месец година храни." И ми е интересно колегите дали се възползват от тази треска за купуване и да печелят от качествена стока, или стока с отстъпка, промоция някаква, друга услуга която са направили?

А що се отнася до мен - аз нямам онлайн магазин и за сега не искам да имам.
 
От: От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Гледам, че никой не коментира темата, да разбирам ли, че тукашните предприемачи въобще не са такива, а използват като украшение думата "предприемач", нямат успешен бизнес, не са направили отстъпки и не са спечелили нищо?

Не всичко което се продава може да бъде намалено с 70-80-90%. А и аз исках да купя бюджетен телевизор, но нямаше нито една реална промоция. За други продукти не съм следял цените.
 
От: От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Не всичко което се продава може да бъде намалено с 70-80-90%. А и аз исках да купя бюджетен телевизор, но нямаше нито една реална промоция. За други продукти не съм следял цените.

Е, така е, не всичко може. Но пък мисълта ми е да се намери начин и да се застане насред човекопотока. Хората искат да харчат пари - нека да ги харчат при нас. :)

Ето примерно една статистика и една неоползотворена ниша, който успее да впрегне и да я реализира, ще спечели много: В САЩ се губи над 800 мл. $ само за 1 ден само заради трискайдекафобията. Много хора и уж умни бизнесмени не работят на 13 число всеки месец.
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Да, надяват се. Както се казва: "Ден година храни." В нашия случай перифразирано - "Месец година храни." И ми е интересно колегите дали се възползват от тази треска за купуване и да печелят от качествена стока, или стока с отстъпка, промоция някаква, друга услуга която са направили?

А що се отнася до мен - аз нямам онлайн магазин и за сега не искам да имам.
Като нямаш магазин защо хейтиш? Толкова ли ти е скучен живота?
 
От: От: От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Ето примерно една статистика и една неоползотворена ниша, който успее да впрегне и да я реализира, ще спечели много: В САЩ се губи над 800 мл. $ само за 1 ден само заради трискайдекафобията. Много хора и уж умни бизнесмени не работят на 13 число всеки месец.
Освен да се измисли някой е-боок за лекуване на фобията.
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Много странно, че ми се е загубило половината от мнението по-горе, както и да е, имах въпрос, защо не мога да отварям и виждам прикрепените файлове?
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Като нямаш магазин защо хейтиш? Толкова ли ти е скучен живота?

Напротив, точно за това ми е интересно, защото като, че ли май само аз нямам онлайн магазин в този сайт.
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Напротив, точно за това ми е интересно, защото като, че ли май само аз нямам онлайн магазин в този сайт.

Аз нямам също онлайн магазин :) Нямам и намерение да отварям. Но да, тук 95% от потбителите имат онлайн магазини или офлайн.

Не смятам, че тук потребителите ще разкрият какви обороти са направили.
 
Така де ... стига сме говорили за другите, нека да поговорим за нашия бизнес! :)

Аз лично мисля, че когато има какво да се даде на по-добра цена и са си останеш на печалба е добре, но ако ще правиш компромиси с нещо, за да свалиш, си е лоша идея за имиджа на бизнеса. Или ако ще правиш някакви трикове или глупости. И всичко това само и само да робуваш на модата и да не останеш от конкурентите, които обикновено или чистят нещо непродаваемо или с нещо са направили компромис, защото вие като бизнес собственици в неговата ниша най-добре знаете кое е. Ако е договорил нещо по-добро от партньорите си, и вие не го знаете, ще е най-добре, но това рядко се случва. :)
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Не смятам, че тук потребителите ще разкрият какви обороти са направили.

Не знам защо оборотите и тяхната магия ви карат да си мислите, че като разберете колко пари на ден правя - това ще е полезно за вас. 99% от хората не си задават въпроса как се правят оборотите и тяхната логика как е измислена да се случи. 99% от хората не осъзнават, че зад оборотите стоят ХОРА, не складове и сайтове. Безмислено е да копирате ХОРАТА - защото техните мисли и начин на работа ги правят невъзможни за копиране.

Мен редовно ме копират в нишата и ми крадът идеи - но при 10 реализирани идеи те крадът 3 - еми аз винаги обирам каймака :)
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Аз съм 1 брой - ЧОВЕК - а има още двама в екипа, които раждат идеи и заедно ги реализираме. Със скоростта на риализиране и управляване, който и да поиска да копира бизнеса ни - трябва да има възможност и средства да наеме същите хора като нас :) но трябва да са клонинги....... за това се кефа на лудите от Е-маг как прилежно обясняват на хората:

- колко са продали
- колко са забогатяли
- колко пари за 1 секунда правят и т н...

Аз също исках това да го правим, но другите от екипа ги е страх - така и не разбрах защо ги е страх да кажат днес колко КГ сме изпратили храна. Колко ЛВ сме спестили на хората/клиентите. Колко поръчки имаме и т н.....
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Не знам защо оборотите и тяхната магия ви карат да си мислите, че като разберете колко пари на ден правя - това ще е полезно за вас.

Не знам защо цитира моето мнение, мен не ме интересуват, нито питам за тях. Споделям просто, че за мен никой тук няма да си разкрие оборота, защото няма смисъл. Аз също не бих разкрил какви пари правя. Те са си мой и съм ги направил с труд, защо трябва да споделям колко пред всички?
 
От: Вашият бизнес колко спечели от BLACK FRIDAY?

Аз лично не мога да си позволя да направя отстъпки от рода на 70% - 90%, тъй като не съм толкова голям и нямам възможност да осигуря екстра наличност за такава акция, за да може след офанзивата да не оголя склада и магазина си и да стоя без продажби докато заредя отново и си възстановя обичайната наличност. Оборота направен, през от акцията няма да компенсира тази загуба на време, тъй като печалба няма да има или дори някои продукти ще бъдат на загуба (говоря за реално намаление на стоки 70%-90% и то на всички актуални продукти, а не чистене на застояла стока).
Black Friday има в USA и може би в някои други страни, а така наречения "Черен петък" в България е негова пародия - надута цена преди акцията и "намалена" или задраскани космически суми с нова посочена нова "намалена" цена, която ако има изобщо някакво намаление спрямо тази от преди е 5, 10 или максимум 20% (да не засегна някой, който е направил истински отстъпки - визирам повечето онлайн и офлайн магазини).
Аз не искам да се излагам и да участвам в тази пародия. Дай боже някой ден да имам необходимият ресурс да отделя специално за тази акция.
 

Горе