Веком Ту БеГе...агейн ;)

madgooglebot

Well-Known Member
Е нема такъв цирк! В една от големите и уж доста престижни европейски банки у нас, днес ми поискаха такса от 5.50лв за обмяна на валута....аахахаха яко цирк - мизерията е пълна :) "Ама вие не сте ли наш клиент?!!" "Тогава трябва да заплатите такса от 5.50лв за обмяната" :D Е верваш - неверваш, голяма и известна търговска банка, която принципно печели от обмяната на валута, ти слага такса "обмяна" - Кво да кажа освен Веком Ту БеГе.
Дори го нямаха обявено АБСОЛЮТНО НИКЪДЕ... Дори не беше споменато преди да вземат данните и минат операцията.... Това не е наглост - това е бруталност!
А какво да кажем, ако това се случи с някое обикновенно чейндж бюрце? Ако нямат изрично написано това на поне 5 табла пред него, на касата, на пода докато стъпваш с ярка червена боя, на гишето... точно пред цомбите на диларката....на тавана за всеки случай, и то в А0.000000001 формат и със шрифт 132143444-в период....ахахаха ами заминават си с 200.
А тия "големите" пък ни минават с 200 :) Се е двеста нали, открийте разликите :D
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Има телефон на всеки чейнж за оплаквания. Някаква Комисия за контрол на нещо си. Намери го, звънни им и ако си пазиш бележката за "таксата" ги заведи направо :).
Едит: Да не говорим, че докато не си подписал бордеро за сделката - такава няма. Ти подписа ли?
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

През деветдесетте години бяха доста по-нагли. Обменяш валута в бюро, разбираш, че си получил по-малко, питаш ги "Нали нямахте комисиона?", а те ти отговарят :

"Това не е комисиона, това е удръжка."
 
Последно редактирано:
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Коя е тази Родшилдова издънка, това де банка ?

Защо и спестяваш името ?
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

ам за ко плати ля?
нал напечатиха 12 листя?
набутай ги с мастило, кажи 'тказвам са и си ходи...
да си рециклират хартията.
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Тряваха спешно..и кофти наблизо нямаше други изедници :) Иначе щяха да останат без петях лева :)
Мани, не е за 5-те лв. разбира се, ама теквоз чудо за пръв път виждам - такса "обмяна", и то при това че не си им клиент...дебилка беше тази, иначе щях да й обясня, че съм им бил клиент, и да си направи простата аритметика са що не съм им. Бахти изедниците, а и на какво основание тая галимация - че е мн зле, или че не е толко добре :D
Великите иноватори са Експресбанк
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

То това нашето не са банки ами лихварски институции с правомощия като на държавата, които имат кожодерски наклонности. Преди няколко месеца ще хода да правя няколко превода в ДСК, влизам и гледам вътре само мен ме няма. Викам няма да им чакам аз на тия 1 час тука и си излязох. Две пресечки по нататък Първа инвестиционна и няма хора - набутвам се вътре. Викам по добре да дам там някой лев за превода и да не чакам оттатък. Служителката вика ще ви струва 7 кинта, аз вика нема проблем давай. Онази: Ама по 7 кинта на превод! Баси превода викам нали са към една и съща банка, вие пеша един по един ли ще им ги носите? Преджобихаме и те така...
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Да, не са банки, а лихварници. Едните са на византийци, другите на еврейни. И в двата случая си е таковало майката. Да, просто са такива. А случайно да знаете как е с преводите от чужбина на суми над 1,5К? От приятел знам, че и освен 40-50$, които си взимат и ти слагат и една такса от 7$ или лева беше, ще излъжа тук. Ей така да има за ядене. Тук банките прекаляват и то яко и най-лощото е, че продажната ни държава работа за тях. Всеки закон, който е гласуван в финансовия сектор е изцяло в интерес на банките, а не на народа, както май трябва да е.

Къде по дяволите в бяла държава ще видите банка да си играе с лихвения % на човек изплащаш някаква панелка в Люлин за 20 години. Ей там е истинската гавра. Как от 500 лева на месец, изведнъж (в рамките на 2-3 месеца) трябва да изплаща 800 лева. Това е добър лихвен %, според мен. НЕ знам за Вас, но аз мисля, че е справедливо. :D

100 бaнки и всичките се чудят как да ти го сложат. Не виждам и да се оправят тия неща. Имам даже един познат работещ в една соц. банка (без имена, някои ден може някои да си плесне банера тук, хахаха), сами се сетете коя, дето прецаква познати, защото ако трябва да защитава интересите им и тези на банката, познайте на къде духа вятъра. Да, точно така - под поличката му, към малките камбанки, към скротома. При въпросът ми: Кога ще смъкнете малко лихвените % (няма значение на кои кредити), той се изсмя и разговора приключи. От където всички на масата разбраха за кава секира иде реч и какво реално ни чака в бъдеще.

Сори, но просто е така и ми се иска да спомена нещо хубаво. Ето го и него - в една работят хора, които се кефя да виждам и са готини, но това грам не помага на ситуацията, която обсъждаме тук. :)
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Абе, ще има и хубави неща :) Хората са злобно стадо и веднъж като хапнат тоягата, след това дваж си го връщат. Според мен и хубавите времена за банките ще отминат и те ще хапнат дървото :) Примера тук е доста показателен, че това уека-поуека си се случва...ама така е - лаком гъз-кръв сере
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Да бе, връщат си го. Кога и къде се е случвало? А и проблемът не е просто български или пък се състои в това, че някой те цака с нерегламентирани такси.
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Единствения начин да си го върнеш на някоя банка е... да не се занимаваш по никакъв въпрос с нея.
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Единствения начин да си го върнеш на някоя банка е... да не се занимаваш по никакъв въпрос с нея.
Да, всички останали взаимоотношения са регламентирани с такси и комисиони за банката. :)
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

и това, че си им шибан клиент нищо не значи. просто си те гледат като дойда крава. като отида да си платя осигуровките в скапаната Си Банк, всеки път такса от 4.50 за превода. което е леко тъпо и зле измислено имайки предвид, че по едно време и скапаната държава работеше с тях. в една и съща банка от сметка на сметка. и ще е все така докато държавните органи не се намесят. редръм, ти брато верно ли не разбра за какво иде реч. хранилката е за банките като цяло, и всеки разказва за опита си с тях. не е само в таксите проблема, но и с всичко, от кофти за потребителите договори, до лихвени %-ти, та чак до щавенето за какви ли не услуги.

така, че гледайте да имате все по-малко отношения с банките, ако сте обикновени потребители. при бизнеси и фирми, няма начин, макар, е някои го правят с чужди банки, в зависимост от това къде са локализирани и на кой пазар оперират. там никога няма да прецакат клиента, както и да го оставят с съмнението дали е в правилната банка. а тук, на която и да отидеш все дърво. има пейпал, паксуми, пайонер, мънибукър и други, които до някаква степен биха били спасителна сламка от какви ли не глупости на нашите банки.
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

и това, че си им шибан клиент нищо не значи. просто си те гледат като дойда крава. като отида да си платя осигуровките в скапаната Си Банк, всеки път такса от 4.50 за превода. което е леко тъпо и зле измислено имайки предвид, че по едно време и скапаната държава работеше с тях.
В Си Банк работех преди 6 години. Баджанашка структура е, като всички останали български банки, разбира се. Нашите хора са на върха в ЦУ, а останалите ги 'менкат', като идиоти, по клоновете, да вършат черната работа за жълти стотинки.
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

В Си Банк работех преди 6 години. Баджанашка структура е, като всички останали български банки, разбира се. Нашите хора са на върха в ЦУ, а останалите ги 'менкат', като идиоти, по клоновете, да вършат черната работа за жълти стотинки.
То май сценарият е един и същ във всичките банки.
 
От: От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Тряваха спешно..и кофти наблизо нямаше други изедници :) Иначе щяха да останат без петях лева :)
Мани, не е за 5-те лв. разбира се, ама теквоз чудо за пръв път виждам - такса "обмяна", и то при това че не си им клиент...дебилка беше тази, иначе щях да й обясня, че съм им бил клиент, и да си направи простата аритметика са що не съм им. Бахти изедниците, а и на какво основание тая галимация - че е мн зле, или че не е толко добре :D
Великите иноватори са Експресбанк
От толкова много банки ти си решил точно в Експреса да отидеш! Сам си си виновен, другия път намери някоя още по забутана, и накрая да имаш да им даваш ти!
 
От: От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

От толкова много банки ти си решил точно в Експреса да отидеш! Сам си си виновен, другия път намери някоя още по забутана, и накрая да имаш да им даваш ти!
Препоръчай му твоята банка, щом взима по-малко такси. Опа, ти май и сметка не дават да си направиш, пустите му 18 години.
И между другото не можеш да слагаш червени квадрати спамер такъв.
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Или като Българо-Америкаска Кредитна Банка, която не са сигнали технологията към всяка сметка да има карта и се тегли от сметка само на каза с техния невероятен курс за деня. Ако искам да се послеем още малко, сами се досетете на кой е притежание сега. Въпросната личност беше и в една друга банка, за която писах. Абе интересно е, като стане дума за бг банки. :)
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Днес и на мен ми се наложи да ползвам невероятните ни банки. Отидох да внеса пари по сметка В Райфайзен Банк, един вид зареждане на сметка. От където от касата ми казаха 2 лева, ако нямате пълномощно. Как така пълномощно. Един вид да ми даде право да му пратя пари по неговата сметка. И тя "Да". Хаххаха, и как може да го получа, не че някога пак ще ползвам точно тези услуги на Райфайзен Банк и нейните невероятни такси за какво ли не. Тя ми върна, че за да се издаде такова чудо, човека, на който му захранвам сметката трябва да си дойде и да подпишем заедно някакви техни глупости. И и казах, че това е толкова нелогино, а тя милата не успя и да каже защо не съм прав.

Ако тук се пазят някакви данни или се пазят клиентите от евентуално, не дай си боже, някой да им захрани сметката с пари, то тогава тия 2 лева са някакви символични. Всеки може да прескочи това от цена 2 лева. Представям си ако и нареждах до друга банка каква сума щеше да ми каже момичето. Ама то не е виновно. Та да си знаете, ако някой прави превод от Банката Райфайзен към сметка в същата банка, без палномощно - цената е 2 лева. :)

Аз ако можех да го докарам за тази тъпотия щях да му ги дам на ръка. Ако все пак някой има сметка там и мисля да прави транзакции, мисля че през Epay ще му е по-изгодно. Там таксите не са от такъв ранг. Нямаше да спомена за тази банка, но това е най мезмисления начин да измъкнеш парите на някой. Примерно ЦКБ няма тазкова нещо, а милите и те правят зарпечатки и се подписват хартийки. Банка № 1 според клиентите й, да бе да.....ако клиентите са някакви извратени мазохисти, може и да е така.

Спомням си преди има няма година, бях в тази банка и стана дума за това пълномощно, но не вярвах, че все още, до ден днешен, си циклят с него. Превеждал съм от поне 4-5 банки, но такова нещо не бях срещал. Явно е някаква мода за щавене на клиенти. Чак се плаша какви глупости може да се измислят и в бъдеще.

Всяка банка с номера си.

П.П: ако някой държи да сподели за: банкови такси, "най-добрата банка", банкови неволи, недоволни клиенти от банките, банка на годината (по цицане), банкови транзакции, банков транс, ...даже и корпоративни клиенти ба банките.....тук е мястото. :)
 
От: Веком Ту БеГе...агейн ;)

Та да си знаете, ако някой прави превод от Банката Райфайзен към сметка в същата банка, без палномощно - цената е 2 лева. :)
А ако направя превод през интернет банкирането, как ще ми провери пълномощното?
Въобще какъв е смисълът на това пълномощно? По принцип, всеки има право да превежда пари по сметката на когото и да било, без разрешение.
 
Последно редактирано:

Горе