Взаимопомощ в социалните мрежи

Pavlin

Active Member
Започвам тази тема, афектиран от поста на Fozzy за номинираните в конкурса БГ Сайт.
Не че този конкурс заслужава особено внимание, но той е един пример как една група хора около организаторката Ж.Т. си помагат да се бутат взаимно напред.
Иска ми се и тук да започнем да правим нещо подобно. Не само да си помагаме със съвети, а и да си помагаме в социалните мрежи.
Как го виждам аз:
1. Всеки, който иска да се включи в групата добавя мейла си в темата. Аз ще имам грижата периодично да ги добавям в първия пост, за да не се затруднява търсенето.
2. Всеки участник в групата има право 2-3 пъти седмично (да не прекаляваме) да разпраща мейли до другите участници с линкове към свои публикации в соц.мрежи (Свежо, Фейсбук, Гугъл +, Туитър ...), които останалите участници да харесат.
Цялата процедура едва ли ще отнема повече от една цигара време на ден, а вярвам че всички сме съгласни, че лайковете и шерванията в соц.мрежи имат все по-нарастващо влияние в алгоритъма на Гугъл.
Знам че освен колеги във форума, тук сме и донякъде конкуренти в онлайн бизнеса, но аз лично не бих се притеснил да харесам публикация на конкурент, ако и той прави същото за мен.
За да се гарантира взаимност, мейлите могат да се тракват с някой безплатен софтуер като МейлЧимп например, но не това е най-важното.
По важно за мен би било, ако успеем да поставим началото на нещо взаимнополезно.
Започвам списъка с мейли, който ще допълвам тук:
outlets @ abv dot bg

Ето и групата, в която може да се включвате:
http://www.predpriemach.com/group.php?groupid=27
 
Последно редактирано:
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

Аз съм "ЗА", макар в момента да нямам подходящи сайтове за целта - винаги може да ми се наложи в необозримо бъдеще.
Няма ли да е по-добре да се направи Група във форума, в която да влезнат желаещите да си помагат взаимно?
 
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

И на мен ми харесва идеята - вътре съм :)
 
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

Аз съм "ЗА", макар в момента да нямам подходящи сайтове за целта - винаги може да ми се наложи в необозримо бъдеще.
Няма ли да е по-добре да се направи Група във форума, в която да влезнат желаещите да си помагат взаимно?

Нв бях се сетил за група. Ето я:
http://www.predpriemach.com/group.php?groupid=27
Моля всички, които искат да се включат да добавят мейли, за да улесним новите участници при добавянето.
 
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

По добре една обща група в фейса, според мен иначе съм за!
 
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

Аз мисля, че с групата става излишен мейл списъка. Идеята ми е следната:
Който има нужда от Лайк, Свежо и т.н., пуска дискусия. В дискусията всеки драска, че е помогнал (това дори не е и задължително според мен).
След примерно 1-2 дена дискусията се изтрива (мисля, че всички сме достатъчно активни и ще се изредим за до 2 дена), за да не се задръства положението.
 
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

С групата ще е наистина по-лесно. А както каза колегата uni-web с една затворена група във ФБ ще бъде още по-удобно.
 
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

Ами казвайте кой ще я прави, и да се включваме според мвн в фейса ще е много по-лесно и бързо. :)
 
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

Това е пробвано и НЕ работещо. Ако се обединят 10 човека, дадат по някой лев, могат преспокойно да изградят голяма фейсбук страница/или да купят такава/, която да се използва за тази цел.

Да, поясня - едно време го правихме това със свежо. Не знам, за хора, които нямат съвсем никакви финанси и имат свободно време за цъкане може и да е нещо, но като цяло схемата не ми се струва ефективна.
 
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

Преди 20 минути видях темата и прочетох На FOzzy мнението за конкурса.. направо не мога да повярвам, как може журито .. а бе както и да е..
Аз също съм ЗА групата

Поздрави
 
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

Ти най-добре знаеш, че една Фейсбук страница не е достатъчно да я купиш, а си иска и поддръжка. Иначе аз бих инвестирал 50-100 лв и да се комбинираме да купим, но нямам опит а и време за поддръжката.
Не очаквам главозамайващи резултати от едно подобно сътрудничество. Идеята беше просто да си обединим усилията и да си подпомагаме взаимно бизнеса. И утре ако някой от нас има нужда от подкрепа, да знае че може да разчита на 10-15 или дай боже 150 души.

Това е пробвано и НЕ работещо. Ако се обединят 10 човека, дадат по някой лев, могат преспокойно да изградят голяма фейсбук страница/или да купят такава/, която да се използва за тази цел.

Да, поясня - едно време го правихме това със свежо. Не знам, за хора, които нямат съвсем никакви финанси и имат свободно време за цъкане може и да е нещо, но като цяло схемата не ми се струва ефективна.
Относно Фейсбук групата - ако някой я направи аз съм вътре, но така се ограничаваме само в една социална мрежа. Мисля че групата във форума би била по-полезна.
Благодаря на всички, които се присъединиха.
 
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

И аз съм за да се направи група за взаимопомощ. Особено при нови сайтове лайковете в социалките много помагат.
 
От: Взаимопомощ в социалните мрежи

И аз да се намеся и да попитам в крайна сметка нещо случва ли се или не ?
Има ли група направена ?
 

Горе