Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

fifi

Well-Known Member
Имам карта на Виваком от 2 години. Договора изтече, но са го подновили автоматично и не желаят да го прекратят. Казаха, че съм имала да внасям 15лв такса и трябва да ги внеса, за да мога да прекратя сметката. направих го, но уви, резултат никакъв. Сега отивам и ми казват, че трябва да внеса 30лв - такса за 2 месеца иначе не могат да ми прекратят договора. Внесени! Сега ми казват, че трябва да ида след 2 часа точно в магазина, откъдето взех картите, за да ми прекратят договора, в другия където платих, не искат.

Въпроса ми е: Ако пак решат да ме мотат, имам ли право да изискам копие от договора, извлечения от месечните си сметки за 2 години и някакъв договор, където пише, че автоматично се подновява договор и т.н. Тоест, как предлагате да процедирам, за да се отърва още тази вечер от БОКЛУЦИТЕ ВИВАКОМ? :cry:
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

да изискам копие от договора,
А твоят договор къде е?

Колко теми са изписани за тези договори как се прекратяват!
Никой не си чете договора.
Ще дойде ден да се разделите с неща, доста по-скъпи и ценни, отколкото прегръдка с мобилен оператор.
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Чети из Гугъл, има много изписано по въпроса:

http://ezitura.blog.bg/biznes/2011/12/27/kapanite-na-mobilnite-operatori.872857

http://silvermountain.mikeramm.com/2012/04/01/cancelling-contract-with-mobile-operator/

Идеята е, че ти отиваш при едни служители, те ти казват нещо, след което се сменят. После отиваш при другите, а те ти казват, че няма такова нещо - това им е стандартния трик за измама.

Затова задължително винаги си искаш входящ номер - това ти е един вид писмено потвърждение на това, което са ти казали. И имаш думите им черно на бяло, срещу подпис.
Без такова нещо те ти казват - а ние не сме ви казвали така, трябваше да дойдете на друга дата и тн. Нарочно са инструктирани така, ако успееш да си прекратиш договора глобяват този, който не е успял да те излъже. Та правят всичко възможно да те излъжат.

Чети горните линкове, там е описано подробно как да се оправиш.
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Благодаря! Надявам се още тази вечер да се отърва от тях.
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Нема оправия с тях, много са трудни, направо е ужас :) Аз съм изхабил повече нерви с тях, отколкото във форума :D
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Договора се отказва на тел. 123
Аз отказах моя и ми остават няколко дни докато изтече едномесечното предизвестие!

В крайна сметка отиваш пак на място и ако ти правят курвенски номера заплашваш, че ще се оплачеш на КЗП.

Има вероятност да са ти подновили договора дистанционно по телефона, някой звънял ли е на бенефициента на договора, да го кара да го поднови?
Има не малко случаи в които служители въпреки отказ, подновяват договорите, за да си вържат таргета. Така че настоявай до последно и в крайна сметка си пусни жалба в КЗП.
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Да, звъняха ми да подновя договора преди време, но аз категорично отказах. Преди малко ходих и ми казаха, че пак имам някакви пари да внасям и неможели да ми закрият сметката.

igry.net ще постъпя както каза, дано да стане, защото вече не знам.... :(
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Глобяват ги ако прекратиш договор при тях, за това се опитват да те пробутат на колегите си в другия ден. Аз ако съм, няма да си тръгна, докато не го прекратят. Ще звъня на оператори и къде ли не, но няма да ги оставя така.
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Не ги заплашвай, а директно се обади или пиши мейл на КЗП със случаят ти - възможно най-подробно им обясни казуса.
Това е единствената институция, която си върши ПЕРФЕКТНО работата ... сериозно го казвам. До момента 3 пъти ми се е налагало да стигам до тяхните "услуги" и трите пъти изхода след това беше в моя ползва.

Даже най-добре докато си в магазина, виждаш имената на отказващата служителка и на място звъниш на КЗП, за да разговаряш с тях ...
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Договора си е в мен, намерих го. Пише, че е за 2 години. Ако предсрочно го прекратя, трябва да се плащат неустойки. Но той изтече още през декември, така че това с неустойките отпада. Друго, което пише е, че договора си се подновява и ако изтърва срока за подаване на заявление, пак мога да подам молба или заявление, там каквото беше и няма да дължа неустойки никакви. Поне така е по договор. А те от 3 месеца само ме моткат и си ми текат месечните такси!

Вече говорих с оператор на Виваком на 123. Казаха ми, че ако утре подам документ за прекратяване на договора, до 30 дни ще го прекратят, но пак ще трябва да си платя месечната такса. Утре последно ще си губя времето с тях и ако пак ми направят въртели, директно дзънкам в КЗП.:evil:
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Няма автоматично подновяване. Сумите, които си платила най-вероятно са за спрян телефон, заради неплатени месечни такси и ти начисляват в момента такса за реактивация и таксите, които не си платила. Не може да се прекрати договор със задължения.

Утре отиваш в произволно избран магазин на Виваком. На служителя заявяваш, че искаш да пуснеш молба за прекратяване на договора за мобилни услуги. Ако ти откажат, обади се на 123, за да съобщиш, че в Х магазин не те обслужват. А междувременно, ще ти разпечатат молбата, която ще ти я попълнят и разпиши.
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Най-накрая успях да попълня молбата. Да видим дали пак ще измислят нещо.
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

А на теб дадоха ли ти копие от нея :D
Не искам да съм лош пророк, ама сега май следваше стъпката "къде ми е молбата" :wink:
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Номерът е да не обръщаш внимание на бръщолевенията на служителите в магазините. Разговорите се водят с оператор, тъй като се записват, а ако искаш да си сигурен в прекратяването на договора, пращаш препоръчана поща на официалния адрес на GSM оператора, с което го уведомяваш, че прекратяваш договора си на еди-кви-си основания.
 
От: Виваком не искат да ми прекратят договора. Какво да правя?

Имам копие от молбата. Надявам се, че няма да има проблем вече с прекратяването. :)
 

Горе