Вижте този сайт...

Freak

New Member
http://www.vipusk2010.com/ - това е последната ми работа и ще ми е интересно какво мислите за нес. Всичко съм си го писал аз, така че ще се радвам и на критики. Оценявайте дизайн, PHP, функционалност...

П.С. Днес се надявам да ми пратят новото лого (една приятелка го прави ;)). На мен само не ми харесва картинката, която е в раздела ФОРУМ на синия бар и ще съм много благодарен ако някой сподели някоя подходяща иконка с мен :)
 
Интересно сайтче :) По принцип правят с такава тема в piczo.com :D
Иначе отстрани бива да позапълниш мястото с нещо, анкетка туй онуй
Не е кой знае какво, но става ;)

Имам предвид че стой много празно отстрани и на мен лично това не ми харесва, незнам как мислят останалите
 
преди време, някой във форума на дата.бг презентираше сайта на някакво училище...е дизайна беше същия....
не знам дали си крал от него или и двамата сте свалили готов темплейт, но това не си го правил ти... :wink:
 
Дизайна сте го виждали може би в http://www.colorschemer.com/, но ако искате се поразровете и вижте, че няма копиран код и всичко съм го писал аз. А иначе може би говорехте за този сайт: http://pmg-blg.com/. И на двата сайта оригинала е един и същи (Colorschemer), но разликата е, че във вторич сайт кода е копиран 1:1, което според мен е некоректно. Още повече, че ако се разровите из самия сайт ще намерите голямо различие между сайтовете. Взел съм само основната идея от colorschemer.com и няколко (максимум 3-4) картинки от pmg-blg.com.

@icakis Сайта си има title и meta tags ;)
 
Freak каза:
@icakis Сайта си има title и meta tags ;)

въпросът не е дали има, а какви са и дали изобщо е правено нещо с цел оптимизация. аз поне не виждам ...

колкото до темплейта не знам колко и от кого си взимал ама това е все едно същия сайт като http://pmg-blg.com , а и на подобна тематика. според мен потърси друго решение :wink:
 
Freak, много съм разочарован за това че така си се отнесъл към труда ми и най-вече, че твърдиш, че аз съм крал повече от теб. Аз разлика от твоя сайт, който е жалко подобие на colorschemer[.]com и на pmg-blg[.]com аз имам psd файловете с дизайна на сайта и съм взел идея, но не и кода. Жалко е наистина, че си се възползвал от моя труд и труда на много други хора.

А на всичкото отгоре имаше наглостта да ме питаш с ЛС в kaldata[.]com за това какъв е форума ни и как съм направил радиото.
Преди време видях че беше искал коментар за един сайт и там беше ползвал логото с човечетата, но си затраях, но сега вече мисля, че това е прекалено. Защо поне не ме бе попитал дали съм съгласен да ползваш моя дизайн, иконки и идея ???
Здравей @m_sharky, wink.gif

Искам да те питам от къде мога да и дръпна форум като този в сайта ти за ПМГ Благоевград. Много ще съм ти благодарен ако дадеш линк защото много ми харесва дизайна на този форум и е един от най-хубавите оупън сорс форуми, които съм виждал (все си мисля, че е безплатен).

Благодаря ти предварително laugh.gif

------------------------

6te mi kaje6 li samo kak moga da sloja radio v sait? 4e mi trqbva da zapylnq edno mqsto i re6ih 4e tova 6te e nai umestno a ti si si "pusnal" v portfolioto muzi4ka i re6ih 4e 6te mi pomogne6 ;]

--------------------------

a ideqta s u4ili6tnoto radio v pmg-blg[.]com kak si q realiziral ... za6toto mi trqbva ne6to podobno

----------------------------

a dali 6te moje6 da mi dade6 linkove kym drugi playeri - s drug design mi trqbva 6toto ne mi se 6te 4ak tolkova spleskan ... ;]

----------------------------

m_sharky кажи ми точно с кои инструменти постигаш оня ефект на стария ти дизайн на училището дето двата противоположни ъгли са заоблени а другите по издължени нагоре ?

Моля другите дизайнери и програмисти от този форум и kaldata[.]com да преценят, кой сайт дублира повече colorschemer[.]com и при vipusk2010[.]com/ от къде е взаимствано повече - от моя сайт или сайта на colorschemer[.]com
 
Не просто в kaldata[.]com в темата "Мнение за дизайн на сайт" преди 2-3 месеца когато направих първо psd файла го пуснах за мнение на хората от форума. Не след дълго Freak пусна този сайт но със съвсем друг дизайн, от който е останало само логото отгоре, а малко след това имаше въпроси за PNG изображенията в които искаше да сложи същата тази снимка www[.]pmg-blg[.]com/resource/icon_login.jpg и която беше първата му кражба и за която нищо не казах. От тогава до сега са минали 2 месец през които съм работил неуморно върху моя сайт и като дизайн и като програмиране, а той е работел не толкова неуморно върху кражбата и програмирането на неговия и ето резултатите.
 
Дизайна сте го виждали може би в www[.]colorschemer[.]com/, но ако искате се поразровете и вижте, че няма копиран код и всичко съм го писал аз. А иначе може би говорехте за този сайт: www[.]pmg-blg[.]com/. И на двата сайта оригинала е един и същи (Colorschemer), но разликата е, че във вторич сайт кода е копиран 1:1, което според мен е некоректно. Още повече, че ако се разровите из самия сайт ще намерите голямо различие между сайтовете. Взел съм само основната идея от colorschemer[.]com и няколко (максимум 3-4) картинки от pmg-blg[.]com.

----------------

Сайта не е темплейт! Идеята е взета от www[.]colorschemer[.]com/, а не от www[.]pmg-blg[.]com/.

Freak абе кажи тука кой е крал - аз или ти ? - www[.]kaldata[.]com/forums/index.php?showtopic=24776&st=330

Точно тази страница казва кой е крал и от кого
 
Така да се представя. Аз съм Марин Иванов и съм ученик на ПМГ-Благоевград, естествено е да имам пристрастия, но ще се старая да бъда максимално обективен.

Една открояваща се част от дизайна се пада на новините и мненията в форумите. Тези две важни неща се намираха и в рпедния дизайн на нашата гимназия, структурата беше същата : "Видяно:" и под него "Мнения:". Новия и текущ дизай е същия по начина на подреждане на тези елементи. Това е основното кето видях на пръв поглед. Freak само е разменил разположението на Новини и Форум, ясно е имал нещо на ум :twisted:

Та, така .. Нека си дойдем на думата. Дизайн като дизайн, аз съм PHP,JS,C програмист и малко мога да кажа за дизайна освен че си приличат. Но да разгледаме кода на "vipusk2010", абстрахирайки се за момент от другите 2 дизайна.


Човека , точно след meta tag-овете е вкарал javascript .. хуу , ама той не е някакъв javascript файл, а директно кога е изложен в страницата.
Малко тъпичко ми се струва на мен.
Другото нещо е че 80% от функциите не ги ползва. Като функцията за dropdown menu, е това е прахостване. В body-то е сложил attribute onload="initDropMenu()", който сочи към функция която активира всички дроп даун меню-та с id-та в случая :"dropMenu1" и "dropMenu2", които не съществуват.

Да разгледаме начина на изписнаве на атрибутите на таговете...
Код:
<input type='button' value='Регистрация' onclick="window.open('register_form.php','_self')" onfocus='if(this.blur)this.blur();' class='button' /> <input type='submit' value='Вход' class='button' style='padding: 0px 5px 0px 5px;' onfocus='if(this.blur)this.blur();' />
E последно кое ще ползваш ' или " ... аз лично до колкото съм запознат с HTML - " e за препоръчване, въпреки че ' не е грешно.
По надолу в страницата забелязваме промяна в начина на изписване:
Код:
<table width="85" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0">
E добре де, последно кое ще ползваш?


Връщаме се в началото и виждаме :
Код:
<center>
Гръм и мълнии .. тоя tag не съм го виждал от години ... сигурно защото е остарял и не се препоръва изпозлването му .. ами да .. както и tag-а font, който също го намираме.
Това не е нищо в сравнение с :
Код:
<a href="/forum/index.php?topic=8.0" target="_vipusk">
Лол баси ... с извинение за израза .. ама какво е тва target="_vipusk", той не е ли запознат че там може да има само 4 неща "_blank", "_top", "_parent", "_self" ... явно не
Друго виждаме
Код:
 <table width="564" height="40" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0">
Атрибути height, width ... може да се използват, да .. ама не според W3C и стандрата който е обявил XHTML 1.0 Transitional.
Обявил си стандарт , а не го спазваш... хах добре.
Нека заявя приликата м/у 1вата линия на pmg-blg и vipusk2010 че е идентична, за разлика от colorschemer.
Чрез проверка през HTML Tidy, което е HTML verifier получих следното за vipusk2010:
Код:
Info: Doctype given is "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
Info: Document content looks like HTML Proprietary
Нормлано, който не спарва W3C старндарта за XHTML 1.0 Transitional... Върпоса е защо изобщо е написал че използва този стандарт. За допълнение такова нещо нямам на pmg-blg.

Заключение по дадения дизайн:

Сайта не отговаря на W3C спецификациите и не е спазен общоприетия принцип на подреждане на кода както и безсмисленото сменяне на единични и двойни кавички.

Заключение по съвпадението на дизайните:

Тук бях изредил 5 точки по които поставях под голямо съмнение автентичността на vipusk2010, но преднито мнение което е поставил m_sharky не просто показва , но и доказва кой е оригиналния автор.
Аз само на кратко ще кажа че нашия сайт е завършен на 8-ми юни, а тяхния на 8-ми август, поне така пише в новините им.
И да допълня , според мен Freak е един дилетант. Това е достатъчно.

За вас изложил фактите, Марин Иванов.[/img]
 
А за това кой преписва нека сравним тези два файла: http://pmg-blg.com/style_imported.css и http://colorschemer.com/css/styles.css . Ако не ви се рови вижте това:

Код взет от http://pmg-blg.com/style_imported.css

Код:
/************** Big Bar *************/

#bigbar {
  clear: left;
  background: url(resource/bigbar_bg.gif) repeat-x;
  height: 174px;
  width:774px;
}
#bigbar a {
  color: #EBF7FA;
  text-decoration: none;
}
#bigbar a:hover {
  color: #FFF;
}

/* News section */
#bigbar #news1 {
  float: left;
  background: url(resource/bigbar_bg_left.jpg) no-repeat;
  width: 240px; /*435*/
  height: 163px;
  padding: 10px 10px 0 10px;
  text-align: center;
  display: inline;
}
#bigbar #news2 {
  float: left;
  width: 240px;
  height: 163px;
  padding: 10px 10px 0 10px;
  text-align: center;
  display: inline;
}

Код взет от http://colorschemer.com/css/styles.css

Код:
/* THE BIG BAR
------------------------------------------*/
#bigbar {
  clear: left;
  background: #0C9FD6 url(/images/bigbar_bg.gif) repeat-x;
  height: 210px;
}
#bigbar a {
  color: #EBF7FA;
  text-decoration: none;
}
#bigbar a:hover {
  color: #FFF;
}

/* News section */
#bigbar #news1 {
  float: left;
  background: url(/images/bigbar_bg_left.jpg) no-repeat;
  width: 241px; /*435*/
  height: 179px;
  padding: 30px 10px 0 10px;
  text-align: center;
  display: inline;
}
#bigbar #news2 {
  float: left;
  width: 238px;
  height: 179px;
  padding: 30px 10px 0 10px;
  text-align: center;
  display: inline;
}

Нищо не съм казал! Съвпадението на класовете и идентификаторите може да е случайно. Нека само се спрем на този ред background: url(/images/bigbar_bg_left.jpg) no-repeat; - е ами то името на бекграунда и в двата файла е било еднакво. Ццц начи ... аз продължавам да вярвам, че това са просто съвпадения!!!
 
Това не е нищо.. се едно аз да те обвиня теб че ползваш готов javascript , който си напъхал в началото на документа. А и нема кои, който разбира от JS да пише .blur(), защото знае че blur работи само за IE4, а IE4 вече почти го нема.

Това е че ти се "изплъзваш" с едно голямо копиране на два CSS-а за да кажеш е гледайте, не съм аз и се покриваш за това че гепиш цялата концепция и реализация за Новини и Форум, която ние я ползвахме 2 години.
Можеш да взимаш картинки и други работи, и аз имам познати професионални web дизайнери които си взимат картинки от всякъде по интернет, но да гепат цела секция от сайт .. е това не е ли малко нагло?
Не всъщност е много нагло, защото ти продължаваш да трърдиш че цялата страница, всяко нещо от нея е твое творение.

Поне се засрами малко, а и ако смяташ да ми отгорваряш моля не пиши пак по CSS, че аз съм разработчик а не дизайнер.
 
Това е само 1/10 от копирания код. Иначе и аз се чувствам повече разботчик отколкото дизайнер. А за това, че .blur() не работи в съвременните не съм съгласен! Върши си идеална работа. JavaScript-a съм го взел от една книга за DHTML и CSS. Разликата е, че хората като са го публикували там, значи може да се използва, докато не съм много сигурен дали на Colorschemer им е приятно да им крадат готов код. Изглежда, че просто няма какво да правиш и си решил да се заяждаш за пълни простотии.
 
Разчети се за blur-a .. мани другото , blur e M$ specific method на обектите.

Както в JS кода в книгата нема copyright или copyleft, така и в CSS-a на colorscheme[.]com няма copyright или copyleft.

Кражбата не е "простотия".

ПАК нищо не каза по отношение копирането 1:1 на Новини и Форум, които в момента си ги заменил с "Грешка Грешка, баце ;)"

Нали най-добрата защита е нападението , но в случая трябва да покажеш че това е твое, а не да кажеш че някой си друг е взимал части от CSS код, и от това следвало че това е твое. Просто логиката не върви така.
 
Опа - обърках форумите и не помня къде къв пост съм пускал. В един друг форум казах, че не ме е срам да си призная, че съм взел идеята/структурата на @m_sharky за заглавната страница и натъртвам на заглавната.

ПАК нищо не каза по отношение копирането 1:1 на Новини и Форум, които в момента си ги заменил с "Грешка Грешка, баце"

Това не го разбрах - с какво съм ги заменил?!...
 
Отвори си страницата ... или DB тo ти е паднал или не знам, но просто на мястото където вчера имаше Новини и Форум сега има "Грешка, баце ;)".

Радвам се че признаваш за заглавната страница.

Съвети:
Подреди си кода.
Сложи си тоя JS в файл .. не да седи като header.
Махни тоя <center> , сложи един div с style="margin-left:auto;margin-right:auto;width:0px;height:0px" или нещо такова
Направи си всички кавички на атрибутите на таговете еднакви .. за предпочитане "
Оправи си target-ите на anchor-ите.

След като направиш повечето неща изтествай сайта с HTML Tidy или HTML validator-а на W3C.
 

Горе