Виртуална карта и PayPAL

Thebusiness

Member
http://virtualcard.ccbank.bg/

Верифицирах си акаунта с една от тези карти, виртуална.
Въпроса е сега, всякакви пари, които влизат в акаунта, как да ги изтегля?

Ако евентуално дам withdraw към тази карта, тя може ли да получава пари?
До колкото разбрах не е обвързана с банкова сметка и може само да се пазарува с нея.. :)

Благодаря.
 
От: Виртуална карта и PayPAL

И аз се интересувам.Относно paypal може ли да се добаи такава карта вместо нормална?
 
От: Виртуална карта и PayPAL

На сайта рекламират тези карти като подходящи за хазарт и за PayPal. Тоест може да си теглиш парите от хазарт (ако случайно си спечелил) и да си прехвърляш парите от PayPal по картата. После може да ги харчиш чрез картата. Ако искаш да ги изтеглиш на каса - няма такса на гише в клон на ЦКБ АД (обаче при EasyPay има).

"Получаване на refund по кредитни карти 1%" - това е таксата, която плащаш когато получаваш пари от PayPal или хазартни сайтове. Ако правилно съм разбрал тарифата - плащаш 2 лева при издаване на виртуалната карта (или 3% върху заредената сума - ако зареждаш повече от 66 лева), 1% при получаване на пари от PayPal или хазартни сайтове (PayPal си взима допълнителна такса!), а при теглене на каса в клон на ЦКБ АД няма такса.

Ако предпочитате, можете да изтеглите средствата от старата карта по един от следните начини:
• в офис на ЦКБ АД
• на каса на Изипей АД
• да наредите банков превод към друга Ваша сметка с регистрация на сайта.

Банковия превод от картата към банкова сметка в българска банка струва 0,80 лв.

Предимството на картата е, че струва само 2 лева (или 3% върху заредената сума - например ако зареждате до 66 лева ще платите 2 лева), докато "реалните" карти струват около лев на месец (12 лева годишно, 24 лева за две години). Ако харчите под 400 лв годишно излиза по-изгодно да имате виртуална карта.

Недостатъкът е, че не може да я ползвате в тухлените магазини (англ. Brick and mortar stores) и не може да теглите от банкомат.

Bitcoin - алтернатива на хазарта.

Дори и самото притежаване на криптовалута може да се разглежда като хазарт, защото цената на криптовалутите е много волатилна и се мени бързо. Има и борси, на които може да купувате едни криптовалути с други (на практика всички криптовалути се обменят срещу Биткойн) без да си давате личните данни.
 
Последно редактирано:
От: Виртуална карта и PayPAL

Бе не съм сигурен, че от paypal можеш да вкараш пари във виртуалната си карта, ама някой ако пробва и стане ще му повярвам.

Иначе виртуалната кредитна карта има много плюсове.. за мен основното е, че не ми пука дали няма някъде да изтекат данните на картата и да ми източат парите. :)
 
От: Виртуална карта и PayPAL

Т.е. ако искам да прехвърля пари от Пейпала към виртуалната ми карта и тя е Мастеркърд, то това няма да стане ли?
 
От: Виртуална карта и PayPAL

Издаване и подновяване на карта - Без такса
Такса за обслужване на виртуална карта - 3% върху заредената сума, min 2 лева
Получаване на refund по кредитни карти - 1%
Банков превод от виртуална карта към сметка в българска банка - 0.80лв
Теглене на суми в брой от виртуална карта в клон на ЦКБ АД - без такса

Не е зле, но все пак към българска банка...
 
От: Виртуална карта и PayPAL

Банков превод от виртуална карта към сметка в българска банка 0.80 лева

Това чак сега го видях. Значи ако времето ти да се редиш на опашка за безплатно теглене струва по-малко от 0,80 лв излиза по-изгодно да си платиш 0,80 лв и да си спестиш висенето по опашки (и ходенето до банката).

Ако съчетаеш разходката си с ходене до банката - излиза безплатно.

Ами аз тръгнах да си прехвърлям всички пари, които имам в paypal, то сега остава и да не стане :D

Със сигурност ще стане, защото в тарифата са обявили "Получаване на refund по кредитни карти 1%" (получаването на пари от хазартните сайтове и PayPal се води "refund").
 

Горе