Вирус в най-новата версия на uTorrent

Copywriter

Active Member
Внимание, ако използвате най-новата версия на торент мениджъра uTorrent, то има голяма възможност програмата тайно да е инсталира приложение с името EpicScale. Това представлява вирус, тип копач на BitCoins и оставянето му на компютъра може да доведе до редица проблеми, основно забавяне на бързодействието на Вашата машина както и сериозно увеличаване на Вашата сметка за ток.

Източници:
1. Kaldata
2. Моят блог, малко повече информация и сметки
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

Преди беше добър, сега го наблъскаха с реклами. Аз ползвам Ktorrent и съм по-доволен.
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

защо изобщо си ъпдейтвате уторрент аз ползвам стара версия без реклами и съм ок
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

Само да каже, че същия копач (не е вирус а критпо майнинг софтуер) се инсталира след като приемете това...
Има си опция за Decline Offer (реално utorent-a печели като предлага допълнителен софтуер за инсталация заедно с utorenta И САМО АКО ВИЕ РАЗРЕШИТЕ).
На много места са го написали все едно utorent-a нарочно са го направили (дори FireFox предлагат допълнителна инсталация на мкафее ако не се лъжа).
Извода е, че не трябва да натискате само бутончето Next, а да прочетете и махнете ненужния крапуер...

123.png
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

uTorrent 2.2 от oldapps.com със спрени ъпдейти и нямам никакви проблеми.
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

Днеска го разкарах това чудо, мислех си че е някаква благотворителна глупост от уин-а, а то какво излезе :)
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

uTorrenta и не само той , Винаги се опитват да ти набутат няколко допълнителни програмки по време на инсталацията. Затова се гледа и се махат отметките , а не само Next next и после ама какво е това.... Иначе сега разкарах uTorrenta че ме дразнеха рекламите и пробвах това горе дето сте го дали qbit - изглежда по същия начин , само без рекламки . Малко, леко и удобно. Каквото на времето беше и uTorrent.
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

qBittorrent - безплатна, без реклами и има бг превод
Погледнах сайта на тази програма. Струва ми се подозрително, че е цели 10 мегабайта. Не ми е ясно какво толкова са ръгали вътре, че да я докарат до подобен размер.

Аз все още карам с uTorrent 3.1 и всичко е перфектно.
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

Торент клиенти бол. Като един не те кефи, просто си взимаш и инсталираш друг. Торент клиентът, с който карам от години, е Transmission и проблеми нямам. Софтуер си набавям най-вече от официални хранилища със софтуер и най-често ползвам конкретен рядко изменим набор от програми. Така неприятните изненади са малко вероятни. Понякога човек сам си създава проблеми, от които по-късно се оплаква.
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

не е като CS GO - ESEA premium client - плащам си всеки месец таксите, по едно време се оказа, че ползват скрит копач и те.
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

Как може да се провери дали на компа има инсталиран скрит копач?
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

Погледнах сайта на тази програма. Струва ми се подозрително, че е цели 10 мегабайта. Не ми е ясно какво толкова са ръгали вътре, че да я докарат до подобен размер.

Аз все още карам с uTorrent 3.1 и всичко е перфектно.

Пробвай я и ще забравиш за uTorrent, програмата ползва 2-3 пъти по малко ресурси .
Програмата е с отворен код, написана е на C++ https://github.com/qbittorrent/qBittorrent
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

Как може да се провери дали на компа има инсталиран скрит копач?

Ами зависи какъв е....аз тоя го открих съвсем случайно, като си търсех друга програма, която бях забутал по папките
 
От: Вирус в най-новата версия на uTorrent

Как може да се провери дали на компа има инсталиран скрит копач?
Товари компа, аз моя така го открих.
 

Горе