Вирус / заразен файл в сайт. Специалист?

DonMakaveli

Well-Known Member
Здравейте,

В един мой сайт се е загнездил някакъв вирус или злонамерен файл, който някои антивирусни го засичат. Kaspersky направо го засича и ''чупи'' сайта, McAfee го засича като вирус и предупреждава, че този сайт може да е опасен и т.н.

Антивирусната от контрол панела не хваща нищо.

Трябва ми специалист, който да се захване с този случай.

Поздрави!
 
От: Вирус / заразен файл в сайт. Специалист?

Обикновенно ако пишеш на хостинг компанията откликват и го трият
 
От: Вирус / заразен файл в сайт. Специалист?

Че то ти показва кой е заразения файл?!?
 
От: Вирус / заразен файл в сайт. Специалист?

Кой е сайта? Прати данни за достъп на лично.
 
От: Вирус / заразен файл в сайт. Специалист?

с нулнати екстри много ясно, по ми прилича да имаш шел
 
От: Вирус / заразен файл в сайт. Специалист?

Нулнати никога не съм използвал, както и в случая не са...

Да не би визуализираш снимка или съдържание от заразен сайт? Тогава също ще показва, че сайта ти е заразен. Също така виж какво ти казва uphero - обикновено показва кой е заразения файл, провери го.
 
От: От: Вирус / заразен файл в сайт. Специалист?

Да не би визуализираш снимка или съдържание от заразен сайт? Тогава също ще показва, че сайта ти е заразен. Също така виж какво ти казва uphero - обикновено показва кой е заразения файл, провери го.

Не ми показва къде е вируса, най-вероятно дори не е в сайта, защото нито една антивирусна не може да го хване, както и тази от контрол панела.
Blacklist-нат е тук http://clean-mx.de/ и дори немския сървър на който се хоства сайта ми дават 72 часа да реша проблема или преустановяват достъп до сайта....но не казват и те кой е заразения файл.
 
От: Вирус / заразен файл в сайт. Специалист?

Ако е за wordpress инсталирай това - Sucuri, сканирай с него и ще ти покаже поне къде е проблемът
 
От: Вирус / заразен файл в сайт. Специалист?

Понеже много хора ме питаха какво е станало и да е полезно и на други ще разкажа за казуса какво се случи.

Сайтът не е на упрдпрес, а на опенкрат. И най-вероятно не е имало вирус и дори мисля че не е имало и заразен файл, но MCAfee го разпознава като такъв - най-вероятно е репорнат като заразен сайт или нещо от сорта. Та писах на McAfee и не след дълго го отстраниха от тяхната листа. Писах и на Nod32 но те не ми отговориха - на някои версии го разпознаваше като зловреден сайт, на други версии - не.

За всеки случай си инсталирах нова тема - и без това исках нова визия и сега да чукна на дърво нямам проблем.

Sent from my Lenovo S850 using Tapatalk
 

Горе