Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

Става дума за дизайн на сайт, който съм наследил. В хедъра има снимка, от която взех малка част пуснах я в Search by image и извади доста резултати. Нямам данни дали снимката е платена или просто е взета отнякъде.
Има ли според вас това влияние върху класирането на сайта. Снимката ще я сменя, но ме интересува логиката на Googlebot.
Имате ли опит в някаква подобна ситуация?
Въпроса може да се перифразира в това дали Google индентифицира уникалността на отделните снимки и дали това се взема под внимание?
 
От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

мисля че гугъл обхожда само титле на снимките, няма как да разпознае уникалноста на снимките...
 
От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

няма как да разпознае уникалноста на снимките...

има как, друг е въпросът дали го прави.

Според мен - не.
 
Re: От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

има как, друг е въпросът дали го прави.

Според мен - не.

Засега :) Панда 69 може да засегне сайтовете с копиран снимков материал. Очаквайте неочакваното, дет се вика.
 
От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

Има ли според вас това влияние върху класирането на сайта. Снимката ще я сменя, но ме интересува логиката на Googlebot.
Имате ли опит в някаква подобна ситуация?
Въпроса може да се перифразира в това дали Google индентифицира уникалността на отделните снимки и дали това се взема под внимание?
Г. ще пусна алгоритъм и за image скоро време ,тоест вече няма да е сляп, но на този етап като крадете снимки правите следното:
1. Файл нейм - няколко думи с ключовата дума/фраза
2. Title - user friendly
3. Alt таг - google friendly
4. Caption - manual задължително вече - доказано влияе на СЕО-то (а и допълнителен контент се води)
5. Дали да се махне линка към image - незнам какво влияние има и въобще, дали има някакво влияние.
 
От: Re: От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

Засега :) Панда 69 може да засегне сайтовете с копиран снимков материал. Очаквайте неочакваното, дет се вика.

Прав си :confused:
 
От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

Мерси за отговорите на всички.
Просто вече SEO се превърна в шах игра- трябва да може да виждаш няколко хода напред, за да имаш шанс за победа.
 
Познава уникалност на картинка, до момента, в който не я асоциира с някоя копиранта. Нещо като еднакво име, големи и т.н. Но е малко вероятно точно това да издъни постата. По-скоро е това какво представлява.

Примерно снимка в ифрейм или нещо, което е трудно "смилаемо" за бота би навредило. За мен най-добрия вариант винаги е било (ако е вмъкната в статия":

1. Оптимизирано име на снимката
2. заглавие над нея
3. Добре описани на Алт таговете
4. Описание под нея може и в рамката на снимката
5. Да има добро визъбилити, което ще задържи вниманието на потребителя и от там ще покачи и ср. време, прекарано на сайта

Това е от мен. Имайте го в предвид при оптимизация на картинки в контен. А даже и на други графични елемента - менюта, слайдове, бутони и прочие.

Успехи...
 
От: Re: От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

Засега :) Панда 69 може да засегне сайтовете с копиран снимков материал. Очаквайте неочакваното, дет се вика.
За това ли вкараха нюз тага - да различават новинарските сайтове? Че иначе първи те трябва да паднат под ножа.
Те ще започнат и Exif да четат май...
 
Re: От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

Бе едитвайте я и тва е...
Да, аз бих допълнил и да я понаправите идея малко по-симпатична за търсачките, текстовете никога не са били излишни, говоря до картинката или над нея. Давай те им малко повече. :)
 
От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

Може ли още един въпрос за снимките?
Слагате ли дори на бутоните и на съвсем малките снимки alt тагове?
На мен ми се струва че не бива на абсолютно всяка снимка да се слага alt таг, може Google да вдигне флага за преоптимизация.
 
От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

Че може да идентифицира уникалността на снимката - може. Въпросът е дали си прави труда търсачката да проверява коя снимка е платена, и коя не. Защото няма логика да те наказва за снимки, които могат да се ползват свободно. Има логика да дава бонус на сайтовете, които ползват уникални снимки, но не и да наказват тези, които не го правят. А това да правиш всяка една снимка уникална си е прекалено времеотнемаща задача според мен, че да си заслужава.
 
От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

може Google да вдигне флага за преоптимизация.
Това доста параноично ми звучи. Всички галерии и сайтове за снимки трябва да го втасат.
Вчера си правих едно търсене. За моя изненада излязоха повече мои снимки, качени в снимка.бг, отколкото в моя сайт. При почти нулева конкуренция и резултати - само 2-3 чужди снимки, свързани с търсенето, излязоха.
Сега нямам време да търся причините. Но ще трябва.
 
От: Re: От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

Да, аз бих допълнил и да я понаправите идея малко по-симпатична за търсачките, текстовете никога не са били излишни, говоря до картинката или над нея. Давай те им малко повече. :)

Не имах в предвид да се поресайзва и тн... малко, гугльо никогаш няма да пусне фрейм да чеква такива (бая бая сложно си е) :wink:
 
От: Влияе ли на SERP, ако се използва неправилно снимка в сайта?

@Вискяр Бг Щеше ми се да беше така но сайта за който работя е преоптимизиран и сега го олекотявам. Дори от блога към сайта като направя дори и банер линк, SERP-a пада с 1-2 места.
Както и да е.
Но още
никой още не е отговорил за alt таговете.
Слагате ли ги и на малките снимки?
 

Горе