Влияят ли още форумните линкове върху ранкването

waldes

Well-Known Member
От гледна точка ранкване по ключови думи в търсачките, влияят ли още форумните линкове? Под линкове се има на предвид само url линкове, без никакви анкори + подписите и то само във релеванти на ключовата дума форуми/съответно форумни трейдове. Англоезичното сео, ако това има значение в случая.
Някой да има наблюдения по въпроса:wink:
 
От: Влияят ли още форумните линкове върху ранкването

Вчера гледах през един онлайн анализатор.
Отчита ми връзка в един много сериозен интернационален форум, PR7 - ако това има някакво значение, отчита ми връзки и от този форум тук. Но не ми отчита връзките от подписа тук.
 
От гледна точка ранкване по ключови думи в търсачките, влияят ли още форумните линкове? Под линкове се има на предвид само url линкове, без никакви анкори + подписите и то само във релеванти на ключовата дума форуми/съответно форумни трейдове. Англоезичното сео, ако това има значение в случая.
Някой да има наблюдения по въпроса:wink:

Да, и то силно. Има голям смисъл, дори е хубаво да ги има. Хората споделят не само по социалните сайтове, но по форумите, а там са си доста силни за сайта. ;) Дори и да не е линк, достатъчно е бранда да е споменан добре, или адреса на сайта. ;) Аз имам наблюдения и те са много добри относно този тип линкове, особено ако се появят по натурален начин - споделени от потребители в релевантни на съдържанието на сайта теми. :)

Например имате тема от рода на "Препоръчайте ми сайт за ревюта на филми" и плес вашия линк. Хич няма да е зле. Едно URL адресче и това е. ;) Ако това се случи в още няколко големи и авторитетни форума и блога, познай как ще ти е ранкинга. :) Доста добър според мен. ;) Даже аз силно препоръчвам. Ако трябва дайте едно ревю или нещо фри на топ потребителите на даден форум, за да ви сподели, дори и като име. :)
 
От: Влияят ли още форумните линкове върху ранкването

Драго Кузманов говореше за безанкорна оптимизация още преди няколко години...
Определено има смисъл от plain URL. А вече дали ще е форум или не - няма значение, стига бота да го вижда този линк. :)
 

Горе