Внос на автомобили от Швейцария - мито ?

Дискусията в 'Инвестиции / Офлайн Бизнес / Икономика' стартирана от Alexander_B, Ян 31, 2018.

1. Alexander_B

Alexander_B Member

Рег.:
    Септ 12, 2016
    Съобщения:
    104
    Харесвания:
    1
    Точки:
    16
    Здравейте,

Бих искал да помоля за компетентно мнение.
    Имам познат в Швейцария и съм се ориентирал към закупуване на автомобил от там. Информацията в нета е доста стара и най-вероятно не актуална по тази тема.

Въпросът е дължи ли се Мито?

Питах директно info.mitnica и те ми отговориха, че ако колата има сертификат ЕВРО 1, мито не се дължи, защото Швейцария била с преференции към ЕС...

Обадих се на няколко фирми, които извършват транспорт на коли от там, но те казват че няма такова нещо като Евро 1 и мито се дължи винаги...

ДДС-то е ясно...

Внасял ли е някой кола от Швейцария? Има ли познати, които имат инфо по темата?

2. glndrk

glndrk Well-Known Member

Рег.:
    Дек 1, 2011
    Съобщения:
    1,382
    Харесвания:
    57
    Точки:
    48
    Професия:
    IT Support
    След като не е в ЕЮ сигурно се дължи. Ама не ми я ясно защо точно от Швейцария? Имаш още 27 държави, дето може безпроблемно да си вземеш кола, включително да идеш на място и да си я вземеш...

3. Илиян

Илиян Active Member

Рег.:
    Март 8, 2017
    Съобщения:
    165
    Харесвания:
    75
    Точки:
    28
    Дължи се. Сега не знам точно колко е, но преди 7-8 години си бях взел кола за 4000лв и платих мито около 500лв. Но от друга страна колите от там са много по-запазени и спестяваш от ремонти, зависи на какво ще попаднеш.

4. Alexander_B

Alexander_B Member

Рег.:
    Септ 12, 2016
    Съобщения:
    104
    Харесвания:
    1
    Точки:
    16
    Точно заради това се целя в Швейцария...

5. hristonev

hristonev Active Member

Рег.:
    Авг 5, 2016
    Съобщения:
    513
    Харесвания:
    210
    Точки:
    43
    Там не ползват ли луга :) , че аз последно немските като ги видя какви са ръждиви кошове... иначе двигател, купе всичко е 6.

6. nikolai.mt

nikolai.mt Active Member

Рег.:
    Апр 10, 2012
    Съобщения:
    726
    Харесвания:
    89
    Точки:
    28
    Ама че глупости, като купуваш стар таралясник винаги има риск, ти си като онези дето търсят от бабите из Германия

NEROMARE харесва това.
  7. glndrk

glndrk Well-Known Member

Рег.:
    Дек 1, 2011
    Съобщения:
    1,382
    Харесвания:
    57
    Точки:
    48
    Професия:
    IT Support
    Къде не ползват луга в Швейцарските алпи ли? Сигурно, чакат слънцето като напече да разтопи снега :)

NEROMARE харесва това.
  8. NEROMARE

NEROMARE Well-Known Member

Рег.:
    Юли 4, 2018
    Съобщения:
    577
    Харесвания:
    297
    Точки:
    63
    Инфо на официалния сайт на кантона Цюрих:
    https://tba.zh.ch/internet/baudirektion/tba/de/unterhalt_betrieb/winter_sommer/winterdienst.html

Колко сол използват, в кои месеци:
    https://tba.zh.ch/internet/baudirektion/tba/de/unterhalt_betrieb/winter_sommer/winterdienst/_jcr_content/contentPar/downloadlist/downloaditems/25_1347610943719.spooler.download.1524572822897.pdf/Einsätze_Salzverbrauch_Winterdienst.pdf

В Швейцария използват сол!
    Колко -- зависи от необходимостта.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice