Внос на малки електроуреди от ЕС?

LuboUzunov

Member
Искам да внеса малки електроуреди от ЕС. Също и за такива джаджи които включват проста батерийка тип ААА.
Не говоря за втора ръка, а нови. От производител. Къде мога да прочета какво точно се изисква от мен в този случай? Необходими ли са ми някакви конкретни разрешителни, сертификати и т.н. за това?

Рових известно време, но все откривам информация за внос от извън ЕС, а това не ме интересува особено... :)
 
Последно редактирано:
Не каза къде си ровил, също и защо си публикувал темата в този подфорум? И колко китайски fB групи за importing си преровил досега?

От: Внос на стоки – полезно за хората с онлайн магазини

Повече за сертификатите & regulations.
Do you have what it takes to start your import? 10 steps reality check
Importing: ВСИЧКИ ТЕМИ, 7 стр. за изчитане.
Freight Forwarders, Packing, Labeling, Documentation, Shipping, Insurance, Tariffs

Ако все още не сте се отчяли, има още към 100 пъти по толкова информация за четене с разбиране. Samples, Inspection, Agents, etc., etc. вкл. fB групи.
 
Не каза къде си ровил, също и защо си публикувал темата в този подфорум? И колко китайски fB групи за importing си преровил досега?

Погледнах включително и тази тема, от която цитира линковете. Но ми трябва информация за внос от ЕС, а не от Китай :)

Ако не съм уцелил мястото за темата, моля преместете я на правилното място. Извинявам се :)
 
От ЕС не извършваш внос, а ВОП или ВОД .
Бих те посъветвал да си потърсиш счетоводител...
Може да се пробваш и с мейл до всички комисии, които се сетиш. като започнеш с КЗП
 

Горе