Внос от Китай. Много въпроси.

И така.... Искам да купя около 200 броя флаш памети от Китай. Намерил съм фирма която да ми ги произведе и да ми ги прати. Въпроса ми е колко ще трябва да платя за данъци и мито? Да ми ги пратят като физическо лице или юридическо? Как да ги вкарам в счетоводството на фирмата? Има ли друга страна от Европейският съюз близка до България където митото и данъците ще ми излязат по евтино? Колко време ще отнеме цялата галамация от приемането на стоката до свободната и продажба.

Благодаря!
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

20% ддс 6% мито /освен ако не са без мито флашките/ + транспорта с фирма - флашките са дребни и леки транспорта няма да ти е скъп сложи го 200$.

Между другото не вярвам която и да е китайска фирма да ти произведе 200 флашки? Говориш с посредник който ти ги препродава и евентуално сглобява някаква пластмаса или прави надписи по тях и опаковка. Внимавай дали търговеца е реален и да не те подхлъзне.

За счетоводството не разбирам.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

И така.... Искам да купя около 200 броя флаш памети от Китай. Намерил съм фирма която да ми ги произведе и да ми ги прати. Въпроса ми е колко ще трябва да платя за данъци и мито? Да ми ги пратят като физическо лице или юридическо? Как да ги вкарам в счетоводството на фирмата? Има ли друга страна от Европейският съюз близка до България където митото и данъците ще ми излязат по евтино? Колко време ще отнеме цялата галамация от приемането на стоката до свободната и продажба.

Благодаря!

Данъка е 1 - ДДС, митото си виж по какъв тарик код ще ти пуснат стоката и си го намери колко %та е. От какъв зор да получаваш стока като физическо лице? Това с ЕС дето го мислиш си го избии от главата. На въпроса "Защо?" ще те оставя да ползваш търсачката.
Счетоводството на фирмата и стоката? - Питай си счетоводителя, ако не знае - сменяй го.
Колко време ще отнеме? - Зависи с какво и как ги пратят, дали се пробваш да си тарикат и те хванат - от 1 седмица до месец, а може и повече.

Разбери се с фирмата да ти ги пусне на 2-3 пъти със занижена декларирана стойност :)

Ти като раздаваш подобни съвети, внасял ли си или просто така си чел, че се прави така? Не, че нещо ама на митница ако го пуснат на физически контрол и оценка е хубаво да си оставиш контактите за да мине и да ти благодари лично за умния съвет...
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

1-во Шанса да изядеш дървото с китайски флашки силно клони към 100% - почти е невъзможно да получиш читави особено при положение че със сигурност си избрал най тънката цена - но това ти си го решаваш

За БГ не знам как стоят нещата но ако ги поръчам от УК сметките са следните

Такси Банков превод - около 60лв
Транспорт ДХЛ - около 60лв
Доставят ми ги до врата и онлайн плащам ДДС 20% върху обявената стойност и 20лв такса

Ако ги пуснат по фактура на цена 1 долар което не е проблем значи общо всичко ще платя

около 200лв даници и такси за 200 флашки
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Досега европейска фирма никога не се е съгласявала да смекчи цените по фактура?
Браво че си успял да договориш подобни екстри :)
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Амун не ме разбра - Аз съм в УК и му давам пример ако ги поръчам от Китай да ми пристигнат в УК
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Тъкмо щях да каза какви данъци и мита, за стоки от EU.

Sent from my PadFone using Tapatalk 2


е?
Ти продаваш от БГ в ЕС - ако е физическо си продаваш по цена и ставка ДДС като в БГ, ако е фирма не начисляваш, но той получава стоката и си САМОНАЧИСЛЯВА.
Ти купуваш от ЕС - ако е физическо плащаш крайна цена със ставката на съответната държава, ако като фирма не ти го начисляват, но ти получаваш и си самоначисляваш.
Това аз не го виждам като "без ДДС"...
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

е?
Ти продаваш от БГ в ЕС - ако е физическо си продаваш по цена и ставка ДДС като в БГ, ако е фирма не начисляваш, но той получава стоката и си САМОНАЧИСЛЯВА.
Ти купуваш от ЕС - ако е физическо плащаш крайна цена със ставката на съответната държава, ако като фирма не ти го начисляват, но ти получаваш и си самоначисляваш.
Това аз не го виждам като "без ДДС"...

Мдааа но после като препродадеш, не плащаш разликата в ддс-то, което не е малко ако си на висока надценка.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

ДА ВИ ПРЕДУПРЕДЯ, МНОГО ВНИМАВАЙТЕ!
МНОГО ВНИМАВАЙТЕ ОТ КОГО И КАК ПОРЪЧВАТЕ ОТ КИТАЙ!!!

Току що научих че съм изгърмял с 5 цифрена сума / капаро пратено преди две седмици /
от фирма с която съм работил и по рано.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Амуне сори за загубата и аз съм на тръни с всяка пратка - Тия дето ги правя за първи път даже не са ми премиъсл - обикновено ги пускам пилотни за по 1-2к и да изгорят не е страшно - Лошото е като ти пратят първият път и после направиш голямата поръчка тогава е голямото треперене

ПП

Не знам какъв е конкретният случай но според мен може да не си загубил още парите - До вчера китайците бяха една седмица почивка и може да е станала някаква грешка. Ако искаха да те изпържат щяха да те накарат да преведеш цялата сума няма смисъл да те пържат само с капарото
 
На един познат с голяма фирма му се случи друга измама. Някакви руснаци хакнали пощата на китайските производители. Оттам виждат мейлите с комуникация с търговците. Регистрират същият мейл с 1 символ разлика(така, че изобщо да не забележиш). Водят комуникация от името на китайците. Моят човек без да се осъмни изобщо си приказва с тях през фалшивия мейл и прави поръчка за 50к. Казват му за някакъв проблем със старата банкова сметка и му дават нова. След това над 3 месеца си чака контейнерите със стока...Накрая звъни директно по телефона, а самите китайци изобщо не знаят за никаква поръчка и не са пращали никаква стока...

Лично мен китайци не са ме завличали с пари, но ме преебаха със стоката. Едни бяха указанията и изискванията за продукта, една беше мострата, а крайният резултат беше съмсем различен. Пълен боклук. После изчезнаха...
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

А може ли да споделите някой сайт чрез който евентуално да се комуникира с фирми доставчици.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Алибаба - Но шанса да те изпържат е повече от доволен
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

,,, Ако искаха да те изпържат щяха да те накарат да преведеш цялата сума няма смисъл да те пържат само с капарото

То така се прави, първо капарото и после ти искат баланса, просто много избързаха да искат баланса 2 седмици само, когато пълнят контейнер нормалния срок е 30 -45 дни.

Почти бях натиснал бутона да изпратя и баланса 60%...
Пуснаха ми номера че им правили данъчна проверка и затова искат на друга сметка, а се е случвало и и с други фирми така да имат проблеми нещо и да искат на друга сметка... човек се учи докато е жив.
 
От: Re: Внос от Китай. Много въпроси.

...

Лично мен китайци не са ме завличали с пари, но ме преебаха със стоката. Едни бяха указанията и изискванията за продукта, една беше мострата, а крайният резултат беше съвсем различен. Пълен боклук. После изчезнаха...


И това ми се е случвало, грозна стока правена все едно в център за обучение на инвалиди... бе какви неща съм виждал, нормално е и те са хора. Но има и добри
Гледайте фирмата да е възможно с най- висок рейтинг и да сте чели добри неща за тях.
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Просто стоя и си гледам отстрани какви проблеми си имате. На няколко пъти съм споменавал, че имам познати, които работят точно в тази сфера и знаят всичко. Имам приятел, познати, които са търговски посредници, имат познания, връзки, възможности. Опитах се да помогна на няколко човека от този форум - те се опитаха да се правят на тарикати. А едната мацка, която искаше да става голяма бизнесменка направо ме "застреля с въпроса "Какво е това търговски посредник". :cry:
 
От: Внос от Китай. Много въпроси.

Страникът пак не го задоволиха и дойде да охейти форума
 

Горе