Време за семейство и приятели

eLast

Active Member
Привет, колеги.

По мои наблюдения, който се захване с уеб-а сериозно си сменя дневния/нощния режим. Та вие по колко време отделяте за семействата и приятелите си. Работата ви на 1-во място ли е или приоритетите ви са други?

За себе си мога да кажа, че работата ме е погълнала, което може би е лошо.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Време за семейство и приятели

Даже нямам дневен или нощем режим. Спя, когато ми се спи и ставам, когато се събудя. Работата ми е на първо място, но така си планирам задачите, че никога не се натоварвам и си правя много почивки.
 
От: Време за семейство и приятели

Всеки трябва да прави жертви, режимът ми е доста странен и непостоянен - лягам си рано или много късно, ставам по никое време вечер или следобед, постоянно съм зает на макс. Време за приятели - клонящо към нула. Време за семейството - опитвам се да намеря, жената ме разбира и ме подкрепя. Общо взето с тази работа доста се асоциализира човек, но не може хем душата в рая, хем уя до края :)
 
От: Време за семейство и приятели

Работа - приоритет.
Асоциализация в напреднал стадий. С приятели напоследък основно по разни скайпове се контактува. Хващам се че предпочитам да пращам честитки по СМС и то на доста близки хора. Щот просто ме е срам да им се обадя след толкова време мълчание.

На моменти ми се ще дори да се фана полуфиктивно някъде на "нормална" работа, само и само да съм в малко по-социална обстановка. Ама пък това ще е чиста загуба на време, щото ще очакват и да им работя...

Ще трябва да издаяна още известно време.
 
От: Време за семейство и приятели

"Нормална" работа - дано повече никога НЕ. За да туширам асоциализацията (е щото ме кефи също така) ходя да спортувам, зима - лято в залата, лятото ходя и да бягам с разни приятелчета. Иначе не се издържа. Мисля, че един от лековете е смяната на обстановката, стига да има пари човек разбира се, хваща си багажа и отива да работи/разпуска някъде от планината или морето 8)
 
От: Време за семейство и приятели

Гледах наскоро едно филмче, че е нужно да си щастлив за да работиш на 100% ефикасно. Съчетавам някак си работата и семейство, приятели за да мога да работя на 100% :)
 
От: Време за семейство и приятели

Време за семейство и приятели на мен ми остава понеже поработвам по малко. Една от най-важните цели в живота ми е да постигна така наречените "пасивни доходи". Живота е така устроен на човек, че в най-добрите си години трябва да бачка, а като остарее се чуди как така ми мина живота толкова бързо.
Ясно е че лесни пари няма, но идеята е следната въпроса е не колко работиш като количество, а с какъв замисъл е всичкото. Трябва да се използва целия умствен капацитет на човека за не се натоварва по безполезни неща.
 
От: Време за семейство и приятели

Склонен съм да твърдя, че работата в нета клони към наркомания (разбира се само, ако движиш свой бизнес). Естествено и тази като всяка наркомания те отдалечава от хората, разнообразен, че дори и здравословен живот. И става един затворен кръг - хем бачкаш, за да дръпнеш лев да живееш по-добре, хем като изкараш лев пък не живееш по-добре...
В това отношение редовите бачкатори, без особени амбиции за себе си и живота си ми се струват 1 идея по-спокойни и щастливи в след работно време. Все пак те имат СЛЕД работно време. Пък с тоя нет... Мисълта "чакай да погледна само за секунда дали всичко е наред" е най-отровната. В допълнение и мобилните устройства... И върви да се бориш със себе си.
Вероятно е и въпрос на воля. Волята да не ти пука до известна степен за бизнеса и това, което градиш, което пък също е интересна тема за разсъждения.
 
Нощния режим си има и предимства... значи няма да се оплквате все пак е много гъвкаво и винаги може да се работи по късно (същия ден) само не трябва да сте се нарязали като сте излезли да се видите с приятели

значи какво правят младите хора възраст 20 до 30 и няколко който работят само в бизнес часовете и след това излизат... ами от след 6:30 -7:30 като почнат да се събират ако си станал на обед ти се пада в обедната почивка, правиш една поне двучасова обедна почивка както е прието в една съседна на нас държава... виждаш който виждаш хапваш пийваш кафе и кола не бири или нещо по твърдо и се прибираш да си довършваш... а в петък може да се приключи малко по рано и да се излезе с другите да пиинеш който му се пие...

В София има хора от треидърските фирми който търгува на NYSE също са активни в нашите часове :) ако имате такива приятели който са от три на работа до 11 вечерта може да се виждате с тях по често отколкото с други приятели (освен ако не семейни с деца) за разлика от тях може да се видите с повече приятели стига да не ви се работи цял ден ;) първо с тези с нормална работа след това с тези по американско време без да ви тежи и да имате социални контакти в повече от една среда ;) Мисля че и във Варна има такива за други места в бг незнам...

living it 24/7 :twisted:
 
От: Време за семейство и приятели

Всеки който бачка за себе си е така не само тези които са в онлайн бизнеса... в един момент започва до толкова да ти е интересно това което правиш, че скучните истории и пиянските гледки ти стават отвратителни, мазните кючеци по дискотеките ти късат нервите и си викаш по-добре да си бях в офиса да си свърша някоя работа. Така че това че се виждат рядко с приятели не е лошо в 1 вечер получаваш цялата информация която иначе се повтаря една година.
Поне при мен е така макар че не съм изцяло в онлайн бизнеса :) но и основната ми дейност си е IT...
 
От: Време за семейство и приятели

Всеки който бачка за себе си е така не само тези които са в онлайн бизнеса... в един момент започва до толкова да ти е интересно това което правиш, че скучните истории и пиянските гледки ти стават отвратителни, мазните кючеци по дискотеките ти късат нервите и си викаш по-добре да си бях в офиса да си свърша някоя работа. Така че това че се виждат рядко с приятели не е лошо в 1 вечер получаваш цялата информация която иначе се повтаря една година.
Поне при мен е така макар че не съм изцяло в онлайн бизнеса :) но и основната ми дейност си е IT...

Абсолютно!!!!
 
От: Време за семейство и приятели

Дори и да не е собствен бизнес, истината е, че онлайн заниманията и Интернета са си наркомания. С други думи, отдаден ли си на проект или идея, направо може да се стигне до наркотизиране, пък като са и няколко, става интересно :) За асоциализирането съм съгласна изключително много, въпреки че последните години не съм работила само и единствено от дома. Случвало ми се е неведнъж събота и неделя да не се видя с никой, за да мога да си мисля за работните задачки и да си действам по личните проекти :) и това ми харесва, не ми се мотае по молове и щуротии, В крайна сметка важно е личното удовлетворение в това, което правим. Трябват повече от 24 часа със сигурност :) Близките хора се оплакват от липсата на време за тях, а аз пък се оплаквам, че никога не съм свършила задачките и прочела нещата, които са ми интересни :) Страхотно е да си легнеш късно и да станеш, когато искаш. Единственият минус при разкъсан режим е липсата на спорт и одалечаването от залата. За всяко нещо трябва баланс, аз поне съм поставила за 2013 цел да го достигна с правилно управление на времето и усъвършенстване на концентрацията. Дано тази година успея :) Хубави мигове на всички желая, с близки, приятели, интересни проекти и много енергия:)
 
От: Re: Време за семейство и приятели

Нощния режим си има и предимства... значи няма да се оплквате все пак е много гъвкаво и винаги може да се работи по късно (същия ден) само не трябва да сте се нарязали като сте излезли да се видите с приятели

значи какво правят младите хора възраст 20 до 30 и няколко който работят само в бизнес часовете и след това излизат... ами от след 6:30 -7:30 като почнат да се събират ако си станал на обед ти се пада в обедната почивка, правиш една поне двучасова обедна почивка както е прието в една съседна на нас държава... виждаш който виждаш хапваш пийваш кафе и кола не бири или нещо по твърдо и се прибираш да си довършваш... а в петък може да се приключи малко по рано и да се излезе с другите да пиинеш който му се пие...

В София има хора от треидърските фирми който търгува на NYSE също са активни в нашите часове :) ако имате такива приятели който са от три на работа до 11 вечерта може да се виждате с тях по често отколкото с други приятели (освен ако не семейни с деца) за разлика от тях може да се видите с повече приятели стига да не ви се работи цял ден ;) първо с тези с нормална работа след това с тези по американско време без да ви тежи и да имате социални контакти в повече от една среда ;) Мисля че и във Варна има такива за други места в бг незнам...

living it 24/7 :twisted:

Има доказателства, че древните хора са имали различен режим от нашия (двуразова почивка) - лягали са, като се свечери и стават по малките часове на ноща (2-3h), вършат си ежедневните задължения и преди да се съмне пак лягат и стават към 11-12h. Смята се, че така се почива по-пълноценно и човек е по-продуктивен.
 
От: Време за семейство и приятели

Това нещо с "нормалната" работа е умряла работа за мен. Няма нищо по-хубаво от свободата да ангажираш собственото си време както пожелаеш и когато пожелаеш. За мен времето е най-ценното нещо и не си заслужава да го губиш някъде от 9 до 6 и тъй до пенсия. Режима ми е уникален както при повечето тук, лягане и ставане по никое време. Преди няколко години когато режимът ми започна да излиза извън общоприетото на много хора около мен им се виждаше много странно. Например баща ми ми се смееше, че не ставам рано сутрин в 7 часа, а майка ми ме питаше "да не си болна" :evil:.

Разпускането е задължително със спорт, задължително и поне една дълга разходка. Най-хубавото е, че като намериш идеалният човек всичко се превръща в добре смазана машина. С идеалният човек никога не ти омръзва, и никога не се чустваш сам, колкото и дълго да сте заедно. Аз ги комбинирам двете неща, 99% от времето сме заедно с половината и двамата теглиме каруцата и ни е супер добре :|.
 
От: Време за семейство и приятели

Всеки който бачка за себе си е така не само тези които са в онлайн бизнеса... в един момент започва до толкова да ти е интересно това което правиш, че скучните истории и пиянските гледки ти стават отвратителни, мазните кючеци по дискотеките ти късат нервите и си викаш по-добре да си бях в офиса да си свърша някоя работа. Така че това че се виждат рядко с приятели не е лошо в 1 вечер получаваш цялата информация която иначе се повтаря една година.
Поне при мен е така макар че не съм изцяло в онлайн бизнеса :) но и основната ми дейност си е IT...

Аз съм така! Предпочитам да работя по проектите си, и да се развивам от колкото да си губя времето. При мен режима е много особен: Работя по цял ден и цяла вечер, като през деня работя едни проекти, а вечерта други, направил съм си график, защото движа няколко дейности наведнъж. Лягам си в 05:30 h или най късно 06:30 h настройвам WinAmp да ме събуди с любима песен в 13:00 h на обяд за да ми се съберат 7 часа сън, ставам, удрям си душ, хапвам набързо и започвам работа. Бачакам до 20:30 h понеже тогава се връща половинката ми от работа, и разходка до МОЛ-овете, вечеря и пак продължавам работа до сутринта. Половинката ми и тя е така цяла нощ на PC-то до мен, понеже тя се занимава с продажби онлайн, въпреки че работи в магазина си през деня в града, то добре че магазина е нейн и отива на работа като се наспи, та в това отношение се допълваме с нея, и двамата забити по цяла нощ на PC-тата. Малко време остава за близки и приятели, просто работата ме притиска, зависим съм от нея. Предполагам че и другите колеги ще ме разберат, защото има много като мен. Няма начин - трябва да се работи, като одъртеем тогава ще почиваме. :)
 
От: Време за семейство и приятели

И аз съм съгласна с grigorov. Кръчмарските мероприятия и купоните са ми адски скучни, и някакси когато всичко зависи от теб с времето започваш да се променяш и да оценяваш наистина важните неща. Това, с което се занимавам не го приемам за работа, а за удоволствие. А само като си спомня преди как чаках уикенда да дойде и да не ходя на работа, никога няма да се върна към нещо подобно отново.
 
От: Време за семейство и приятели

И аз съм съгласен с двама Ви. Шефове, нерви, всеки ден като машина на работа в къщи - сън на работа в къщи... пребит без много "свободни пари" кошмар!
pisara радвам се за теб, че си открила твоята половинка и си смазала машината на 100% :D
Аз все на кифли попадам. Дано новата година ми донесе и на мен късмет в тази посока за моята машинка :)
 
От: Време за семейство и приятели

Много работохолици тук, аз намирам време за всичко. Не се претоварвам особено, защото какъв е смисъла да се съсипваш от работа, макар и за повече пари. Живота си минава, за това трябва и да се живее.
 

Горе