"Връзки към сайта ви" във webmaster tools

pgplamen

Active Member
От известно време забелязах че във webmaster tools не се показват линковете към моя сайт. Вътрешните връзки също не ги засича. Google започна да ме смъква и по ключовите думи на какво може да се дължи този проблем.

google.JPG
 
От: "Връзки към сайта ви" във webmaster tools

това започна често да се случва покрай разни ъпдейти от google, наскоро съобщиха за панда. според официалното им становище от преди няколко месеца, това не означава че линковете ги няма, или не се взимат предвид, т.е. не влияе върху класирането на сайта. просто ползвай други инструменти да ги проверяваш
 
От: "Връзки към сайта ви" във webmaster tools

Част от сайтовете си показват коректно линковете а други са като този няма нищо. Притеснявам се защото ме смъква и по ключовите думи затова се заглеждам в тулса.
 
От: "Връзки към сайта ви" във webmaster tools

а не мислиш ли, че спада може да се дължи на новия спам ъпдейт? няма как ей така да ти изчезнат всички линкове изведнъж. влез тук примерно, пиши си домейна и ще си видиш линковете.
 
От: "Връзки към сайта ви" във webmaster tools

Може и от новия ъпдейт да е но това ми направи впечатление че не виждам нито външните линкове нито вътрешните. Линковете си седят и са налични но не ми ги отчита в тула. Предполагам че спада на ключовите думи не е от ъпдейта. Бях пуснал реклама в google и след като изтече забелязах че започна да ме сваля по ключовите думи. От първо и второ място ме набута на 10/11 сега пак започнаха да си връщат местата но са на 5/6 място. Аномалия здрава нямам идея на какво се дължи.
 
От: "Връзки към сайта ви" във webmaster tools

за липсващите линкове в WMT можеш да прочетеш доста в нета, ето тук виж , няма какво да се притесняваш. от доста време сайтовете подскачат, което напълно нормално просто в твоята ниша явно е било по-спокойно. те тези ъпдейти нали затова ги пускат, няма как да няма промени в класирането. в един момент всичко започва да се поуспокоява
 
От: "Връзки към сайта ви" във webmaster tools

Да се надявам че всичко ще си дойде на място. Просто всичко започна след като спряха рекламите в google
 
От: "Връзки към сайта ви" във webmaster tools

За показването на линковете, понякога има значение как е добавен сайта с www. или без www. Ако всичките ви линкове са към domain.com а вие сте добавили www. domain . com няма да ви покаже линковете в WMT
 
От: "Връзки към сайта ви" във webmaster tools

Има и ще има доста промени в тази област. На много места ме съветват да премахна всички изкуствени и купени връзки ако има такива. Това също е интересно, от 18.07.2013 е https://support.google.com/webmasters/answer/66356?hl=en

Иначе по темата, юни месец имаше няколко бъга свързани с gwt и показването на връзки. Може и от това да е, в повечето случай след следващият ъпдейт се връщат.
 

Горе