Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

bizz

Active Member
Вече е официално: и в България медиите носят отговорност за форумите си

Оттук нататък всеки хейтърски коментар, включително и в България, може да доведе до осъждане на медията, в която коментарът се е появил. Ако Ви залеят с омраза, заплашат или наклеветят, ще знаете кой е виновен - не е само онзи, който е написал форумния коментар, но и онзи, който го е публикувал.

Голям майтап ще бъде
 
Да, четох го наскоро и това не знам точно как да го коментирам, защото е доста странно решение. Все едно да влезе някой в мола и да се думне и да обвинят мола, че е пуснал човека. Може да го обезвредиш и да действаш превантивно, ако знаеш, но не и докато не си "свърши" работата, за която е там. Странно решени отвсякъде. Може да се свържат с медията и да кажат да го премахне коментара, да го изтрия и т.н., но държат медията отговорна за това, че някой е изразил недобрежелателно мнение е повече от тъпо, имайки предвид, че не са дали и време да реагират редакторите. Поредната безумна идея. Но определено съм против да се държат някакви хейт коментари, което да малко над норманото - расизъм, настройване към насилия и други подобни изродии.
 
От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

Чисто комунистическо решение ...

Иначе нашите форуми любимци от атака, как ще си изразяват мнението ако не е подковано с една сурия обиди не знам.
 
От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

И аз съм силно озадачен от решението, но ще гледам да го прочета в оригинал тези дни, че на медиите в България нямам вяра.
 
От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

Не съм против това решение. По този начин ще бъдат стимулирани администраторите на форумите да действат по-бързо и адекватно в премахването и санкционирането на хейтърски коментари. А и нека не се заблуждаваме - ние, като потребители на форумите сме по-трудни за откриване и санкциониране, отколкото техните собственици, така че логично е, те да бъдат на пангара. Когато даваш поле за изява на някого, не можеш да бъдеш лишен от отговорност - тежка е царската корона. :)

Казвам го, като човек, който е нанасял доста грозни обиди в този форум - не бягам от отговорност. :) Няма да се сърдя ако Блинки, като админ на форума ми изтрие мнение и ме накаже, стига да бъде обективен и да санкционира и ответната страна, защото аз никога не подхождам грубо ако не ме предизвикат със същото.
 
От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

А кой определя кое е хейтърски коментар и кое е нормален коментар?
Зависи кой е на власт сигурно
 
От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

Вече само с емотикони ще се пише явно..

\_(ツ)_/ [̲̅$̲̅(̲̅5̲̅)̲̅$̲̅] (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
 
От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

Чисто комунистическо решение ...

Иначе нашите форуми любимци от атака, как ще си изразяват мнението ако не е подковано с една сурия обиди не знам.

Съгласен съм. Според мен това е брутална цензура. Отговорностите на всеки са лични, не може да съществува колективна отговорност. Ако потребител коментирайки насажда омраза, уронва престижа на някой и т.н. той трябва да носи отговорност.

Съгласен съм само при положение, че медията която насърчава и толерира коментари съдържащи омраза, насилие, уронване на престиж, расизъм и подтиква читателите да се обиждат конфронтират, да носи отговорност. Не съм чел текстовете все още, но границата с цензурата и нарушаването на свободата на словото е доста тънка. Истински се надявам, да не е нещо такова.
 
Re: От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

А кой определя кое е хейтърски коментар и кое е нормален коментар?
Зависи кой е на власт сигурно

Да, забравих да спомена (от това, което четох де), че се годят и коментари срещу политици, а не дай си боже да са от управляващата власт. Малко е соц. решението, но явно им е по-удобно, защото някой им плаща кампаниите и всичко, за да се изтупат с лъскав имидж, а реално интернет троловете успяват да "погасят" ентосиазма им, което е кинти назад. И докато олигарсията налива, за да издигне някой негов човек във власта, интернет го събаря имиджово.

Другото, което е как така две лица ще носят отговорност за простотията на едното? Все едно да дадете колата си на приятел, той да се плесне някъде и после и на двамата да ви вземат книжката. Като толкова ще си разпределят отговорности, нека почнем от по-високо - нали се сещате, една банка се фалира, единия депутат, другия в Сърбия, ето това е пълен ъпсурт, тръгнали да се занимават с глупости. И реално нека помислим кои медии ще го издухат - на КОЙ и може би Биволъ - и той не е много удобен. :)
 
От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

Това е все едно отговорност за графитите да носят производителите на боя, защото не са преценили правилно на кого да продават продуктите си.
 
От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

Има си и добри страни това. Беше ми писнало да чета помия и простотии под всяка статия. То, по този начин нормалните хора, които искат да напишат нещо смислено се отказват да коментират, като видят как се хейти в коментарите.
 
Re: От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

Има си и добри страни това. Беше ми писнало да чета помия и простотии под всяка статия. То, по този начин нормалните хора, които искат да напишат нещо смислено се отказват да коментират, като видят как се хейти в коментарите.

Лошото е, че точно тия сайтове няма да бъдат потърпевши от това. Както знаме и сме виждали, първо малките го отнасят, защото е по-удобно, а и нали трябва да се симулира някаква работа. Та идеално. Така се случва.
 
От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

Урааааааааааа!
Фацето пръв ще фалира!

Идва краят на социалните сайтове.
 
Аз съм писал по темата още докато се чакаше решението зимата... В преовдната статия го няма цялото

значи решението на съда е такова защото медиата която е осъдена си е запазила абсолютното право да модерира и редактира коментарите (липсва бутон едит) затова я приемат за съотговорна

нямам време да си търся стария пост че е малка лудница но решението да не сте съотговорни е потребителите да могат да си махат или редактират коментарите като ги заменят с .....
 
От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

Това като чели като го погледнеш от една страна е добре защото така жълтите медии ще се въздържат от някакви неверни твърдения заради които се губят привърженици, инвеститори и тем подобни. Но като го погледна от страна на администраторите на форуми то просто не виждам как ще стане защото средно в един популярен български форум има по 100 - 200 000 потребителя и като се замисля че 6000-7000 от тях да са активни всекидневно това прави средно по 7000 коментара дневно и трябва администраторите и модераторите да проверяват всеки един новопостъпил коментар който да не би да е "обидил" или "наклеветил" или пък най-срещаното "уважил" майка му за да избегнат идиотщината на някой потребител който просто не е сменил дилъра или наркотиците на време.

НО ИМА ЕДНО ГОЛЯМО НО! Никой няма да се захване с потребител на който и да е форум за това че казал на Пешо едни хубави думи за майка му... Защото като се замислите едно дело в България се проточва между 6 - 12 месеца което ще рече през тези 12 месеца се плащат хонорари на адвокат и отделно разни такси и глупости. Така че не мисля че това ще е ефективно за обида / клевета към обикновен потребител.
 
От: Всеки хейтърски коментар, може да доведе до осъждане на медията

Нещо не разбирам ... това как ще стане например при privacy registration, и хостинг в други държави. Ако нещо гадно се пусне, но се изтрие при поискване и с добри аргументи, не виждам това как е нещо ново в правилата на един добър форум.

Предполагам че става дума за ситуация при която свободата на словото се използва за лоши цели.
 

Горе