Външни ролетни щори

Torbalan Trolski

Well-Known Member
Ако някой е поръчвал такова чудо наскоро да сподели мнение.

Също така, ако някой е запознат с материята да ме светне по какви параметри да избирам.

Бюджет доста приличен, не търся най-тънката оферта, а качество.

Само не си уточнил за къде са, защото аз ти разказах за домашни.
Домашни.

Мерсаж предварително
 
Последно редактирано:
Аз имам такива на всичките си стаи без спалнята. Супер удобство е, ако решиш да се скриеш от силното слънце, силно улично осветление, съседи воайори, крадци (ако си по долните етажи...и прочие. Но са много тегави за чистене. Имам (на повече места) профил от 3 крила и само средното се отваря. За другите две - трябва да се свали стъклопакета и тогава да се чистят. За това моята препоръка тук е да си го направиш така, че да имаш лесен достъп, за да ги изчистиш. А те се мърсят доста. Като всичко изложено на външна софийска среда. :) Само не си уточнил за къде са, защото аз ти разказах за домашни. Ако искаш на витрина, или друго помещение. Също така, дали търсиш с машинка или да си ги навиваш ръчно с въже. За марка, ще погледна и ще ти пиша какво имам. Не си спомням вече.
 
Само не си уточнил за къде са, защото аз ти разказах за домашни.
За спалните ми трябват.

С достъпа няма как стане, прозорците са френски, неотваряеми по средата, ама майната му. И без това поне в моята спалня ще си седят вечно спуснати :D

Ако някой може да обясни като на олигофрен кое е по-добре - алуминиеви или пвц (не ми вдъхва доверие). И кое е по-добре като ширина на ламелите?
 
Според мен пвц е по-добрия вариант. Доколкото успях да разбера, пвц-то не се влияе от атмосферните температури, което означава, че са по-добри изолатори, а това е значително предимство пред металните щори и дограми.
 
За спалните ми трябват.

С достъпа няма как стане, прозорците са френски, неотваряеми по средата, ама майната му. И без това поне в моята спалня ще си седят вечно спуснати :D

Ако някой може да обясни като на олигофрен кое е по-добре - алуминиеви или пвц (не ми вдъхва доверие). И кое е по-добре като ширина на ламелите?
Аз съм с алуминиеви, защото пластмасата на такива външни условия започва да губи бързо качествата си. Всички сме виждали изсъхнала пластмаса. Но не се ангажирам на 100% с това, защото пък не съм имал ПВЦ и не мога да съм на 100% сигурен.

За спалнята, ще ти е супер. Бяха ми препоръчали гъзарийка, от която нямах нужда, защото само в спалнята нямам - защото там ще е остъклена терасата преди прозореца, та бяха препоръчали с машнка и таймер. Идеята е като стане време за ставане - да се отварят с точен час. И съответно вечер да се спускат като започне да се стъмва. Наистина е малко гъделче, но е малко в повече, поне според мен.
 
За спалните ми трябват.

С достъпа няма как стане, прозорците са френски, неотваряеми по средата, ама майната му. И без това поне в моята спалня ще си седят вечно спуснати :D

Ако някой може да обясни като на олигофрен кое е по-добре - алуминиеви или пвц (не ми вдъхва доверие). И кое е по-добре като ширина на ламелите?

Алуминия се използва за вътрешни помещения, защото на външни условия се деформира. Иначе е по-здравият вариант, но за външни щори трябва да е ПВЦ.
 
алуминиевите имат изолация между тях и са по добри не случайно са по скъпи!
 
Имат някои модели, но пък точно заради това става конденз. Алуминия се ползва за врати, защото е по-здрав, прозорци и щори от ПВЦ, но с годините пожълтяват от слънцето.
 
Аз съм с външни щори. Две от тях стоят спуснати постоянно и преди време пчели започнаха да си правят питка в пространството между щората и прозореца. Някой друг имал ли е такъв проблем?
 
Аз съм с външни щори. Две от тях стоят спуснати постоянно и преди време пчели започнаха да си правят питка в пространството между щората и прозореца. Някой друг имал ли е такъв проблем?
Не съм имал, но и не ги държа спуснати толкова време. А ти в къща или в блок си в някой град. Питам, защото ако си в къща не се учудвам много много. :) Проблема като при насекомите е да се пръска. Кофти, но не мисля, че ще имаш друг ефективен метод. Честно казано и с дим става, но това ще ги разгони или раздразни, не знам дали ще ги изсели. ;)
 
Аз съм с външни щори. Две от тях стоят спуснати постоянно и преди време пчели започнаха да си правят питка в пространството между щората и прозореца. Някой друг имал ли е такъв проблем?

Меда сам ти идва на крака, а ти се оплакваш :p
 
Алуминия се използва за вътрешни помещения, защото на външни условия се деформира.
алуминиевите имат изолация между тях
Имат някои модели, но пък точно заради това става конденз

Младежи, не ви е сила материята по-горе...
Опитайте се да си отговорите колко деформирани алуминиеви джанти на автомобили сте видели от външни условия. И къде е изолацията "между тях". А конденз се получава от разлики в температурите, а не заради материал...

и са по добри не случайно са по скъпи!
Винаги съм си мислил, че са по-скъпи просто защото цената на суровините са различни в полза на алуминия, но щом сте решили


@Torbalan Trolski използвам над 15 години PVC щори. Моите не са пожълтели. Вероятно има такива които пожълтяват - факт е, че PVC-то старее по-бързо от алуминия. Разликата в цената също е факт ...
Мнението ми е, че колкото е важен материала, толкова е важен и изпълнителя. Да не почнат после ремонти на табакери, лагери и т.н. ...
 
Мнението ми е, че колкото е важен материала, толкова е важен и изпълнителя.
Аз за това и питам.
Иначе алуминиевите ламели са с пълнеж вътре. Както казах и преди пвц-то малко не ми вдъхва доверие.
 
Не са всички, но дори и да заложиш на пълнежа ще похарчиш само едни пари.
Представи си ламела - външната част и вътрешната част не са прекъснати с термо мост, както е при алуминиевите термо профили за прозорци. Колкото и да го пълниш, профила е едно цял и външната и вътрешната му част са с приблизително еднаква температура.
Алуминия е по-добър проводник на температура от ПВЦ-то, което за дограма примерно е минус. За тази цел се правят и профилите с прекъснат термо мост - две парчета алуминий с полиамидна вложка (по-евтиния вариант е PVC вложка) ...
 
Не съм имал, но и не ги държа спуснати толкова време. А ти в къща или в блок си в някой град. Питам, защото ако си в къща не се учудвам много много. :) Проблема като при насекомите е да се пръска. Кофти, но не мисля, че ще имаш друг ефективен метод. Честно казано и с дим става, но това ще ги разгони или раздразни, не знам дали ще ги изсели. ;)

В блок съм в София на третия етаж.
 
Младежи, не ви е сила материята по-горе...
Опитайте се да си отговорите колко деформирани алуминиеви джанти на автомобили сте видели от външни условия. И къде е изолацията "между тях". А конденз се получава от разлики в температурите, а не заради материал...

Ти сериозно ли ми говориш за сравнения с джанти и подобни. Newbie си е newbie наистина. Определено алуминиевите са по - добри от пластмасовите, но и по- скъпи. А пък да видиш градушката какво ги прави пластмасовите...
За кондензи и подобни не се притеснявай те са външни и не ти оказва никакво влияние над дограмата.
 

Горе