Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Дискусията в 'Blogger / Blogspot' стартирана от Lony, Март 30, 2015.

1. Lony

Lony Member

Рег.:
    Март 30, 2015
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Здравейте,

Искам да си направя блог в blogger, и ще се радвам ако мога да разчитам на вашата помощ!

При опит да инсталирам нов шаблон, ми излиза следното съобщение: Не успяхме да запазим шаблона ви.

Шаблонът ви не можа да се анализира синтактично, тъй като не е правилно построен. Уверете се, че всички XML елементи са затворени правилно. Съобщение за грешка в XML:
    Content is not allowed in prolog.

Идея къде бъркам?

Последно редактирано: Апр 6, 2015
  2. pepo_999

pepo_999 Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    3,741
    Харесвания:
    197
    Точки:
    63
    От: Не мога да инсталирам нов шаблон?

нов шаблон от къде, от блогър или си взел код от друго място, триеш стария код и слагаш новия, запаметяваш и си готов

3. Lony

Lony Member

Рег.:
    Март 30, 2015
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8

Свалила съм си един Free Templatet на компа. Отивам на Шаблон:Създаване/възстановяване на резервно копие, и там качвам шаблона, при което ми излиза горното съобщение...

4. pepo_999

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    3,741
    Харесвания:
    197
    Точки:
    63

отиваш на редактиране на шаблона, триеш стария и вмъкваш новия код, дай да го видим блога

5. Lony

Lony Member

Рег.:
    Март 30, 2015
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8

Разбрах си грешката... Трябва да се качи само xml файла. Мерси!

Тъй като най-вероятно ще имам още въпроси, може ли да използвам тази тема :rolleyes:

Като го понаправя, ще го дам за мнения ...

6. toniintro

toniintro Active Member

Рег.:
    Юли 15, 2010
    Съобщения:
    564
    Харесвания:
    51
    Точки:
    28

Разбира се, че можеш да питаш. Нали за това е форумът. Ако може някой да ти помогне винаги ще се отзове.
    Успех!

7. Lony

Lony Member

Рег.:
    Март 30, 2015
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8

Здравейте, тук съм отново с порция нови въпроси :)

Искам да променя цвета, или да махна някои елементи, но не знам как да ги намеря в кода? Как да разбера техните id- та, за да мога да ги променя в опциите за Добавяне на CSS?
    Например искам да махна този брояч на коментари, както и секцията About author: Author Name, под статията...

No related post available - това също искам да изчезне или да му сменя цвета..

Искам също така, да сложа снимка за корица, там където е заглавието. Как да я направя така че да не се променя на различните резолюции?

Исках да изпратя линк но не ми дава ...

8. bobi98

bobi98 Active Member

Рег.:
    Апр 17, 2012
    Съобщения:
    363
    Харесвания:
    42
    Точки:
    28

Напиши сайта, за да се види кода и да ти кажат какво и как точно трябва да редактираш

9. BurnX

BurnX Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    3,120
    Харесвания:
    497
    Точки:
    83

Моя съвет е не се занимавай с блогър - учи уърдпрес. Казвам го като човек минал от едното на другото. Предимствата са много. Знанията , които ще придобиеш в блогър няма да са ти полезни в уърдпрес , така че започни наново с 2рата платформа.

10. Lony

Lony Member

Рег.:
    Март 30, 2015
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Въпроси за моя блог

Здравейте,

не ми е разрешено да пратя линк, трябва да направя още няколко коментара :oops:

Благодаря за съвета за Wordpress. До скоро се занимавах с него, но реших да пробвам и с блогър - оказа се че нещата са доста различни ...

пс: как да променя името на темата?

11. Lony

Lony Member

Рег.:
    Март 30, 2015
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8

Междувременно искам да попитам друго нещо, което не ми е ясно...

В условията на adSence пише че трябва да си притежател на сайта от 6 месеца. - Как да го разбирам: сайта да е на на собствен хост и домейн или сайт на блогър който да поддържаш поне 6 месеца?
    Разрешава ли блогър да правиш реклами от други сайтове - в смисъл ако не със собствен хост и домейн а си е с разширението .blogspot?

оф дано някой ме е разбрал

12. BurnX

BurnX Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2010
    Съобщения:
    3,120
    Харесвания:
    497
    Точки:
    83

Няма правило за 6те месеца , просто напълни сайта си със съдържание , за да не е гол. Създай му фейс страничка и тогава кандидатствай в адсенсе. Няма да те одобрят ако съдържанието е малко или ако е копирано от някъде. Гледай статиите да са поне 400 + думи.

13. Lony

Lony Member

Рег.:
    Март 30, 2015
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8

Благодаря за съветите!

Как седи въпроса с клипчетата? Позволено ли е качването на клипове от youtube примерно?

В Гугъл изображения, има опция: неограничени от лиценз - това значи ли че могат да се ползват?

пп Моля някой да помогне да сменя името на темата :)

14. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,825
    Харесвания:
    651
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора

Зарежи блогър, с нищо няма да ти е полезен за в бъдеще.

15. toniintro

toniintro Active Member

Рег.:
    Юли 15, 2010
    Съобщения:
    564
    Харесвания:
    51
    Точки:
    28

Ако колегата е начинаещ с блогър ще му е по лесно да се класира.
    Относно въпросите на Lony: Нямаш никакъв проблем да публикуваш реклами от Адсенс, но направи както те посъветва BurnX. недей да кандидатстваш преди да си направил поне 12 смислени поста и гледай да са над 400-500 думи. Опитай, също така да направиш малко траафик преди да кандидатстваш. Клипове също можеш да публикуваш без никакви проблеми. Ако се разтърсиш в нета ще намериш хиляди съвети как да го правиш най-лесно.

16. Lony

Lony Member

Рег.:
    Март 30, 2015
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8

Благодаря за съветите toniintro!

Ако някой може да ми отговори на горните въпроси, ще съм благодарна :rolleyes: -
    Искам да променя цвета, или да махна някои елементи, но не знам как да ги намеря в кода? Как да разбера техните id- та, за да мога да ги променя в опциите за Добавяне на CSS?
    Например искам да махна този брояч на коментари, както и секцията About author: Author Name, под статията...

No related post available - това също искам да изчезне или да му сменя цвета..

Искам също така, да сложа снимка за корица, там където е заглавието. Как да я направя така че да не се променя на различните резолюции?

Когато сложа клип, той излиза като заглавна картинка на началната страница, а аз искам да си излиза снимката. Опитах се да махна едни дивове от html кода на публикацията, но нищо не се промени...

Последно редактирано: Апр 17, 2015
  17. pepo_999

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    3,741
    Харесвания:
    197
    Точки:
    63

Повечето приставки са в графата оформление, там намираш примерно брояча и го премахваш и така...

18. Lony

Lony Member

Рег.:
    Март 30, 2015
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8

Здравейте пак!

Още не мога да разбера как да променя на началната страница да не излизат клипчетата, а снимката на публикацията.

Някой, да има идея?
    http://styleoflifebg.blogspot.com/

19. Lony

Lony Member

Рег.:
    Март 30, 2015
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Здравейте!

Направих си страничка във Фейсбук, но не знам как да привлека повече хора. Опитах да пращам лични съобщения, на хора харесали подобни страници, но резултат няма... Как се прави?

И някой, ако може да ми каже къде е хубаво да регистрирам сайта си?

20. vladko82

vladko82 Active Member

Рег.:
    Май 27, 2013
    Съобщения:
    796
    Харесвания:
    60
    Точки:
    28
    От: Въпроси за моя блог. Приемам мнения, критики и съвети.

Lony, внимавай с личните съобщения към непознати, че може да те баннат за 1 месец да не можеш да пращаш съобщения, или да ти заключат акаунта и да ти искат документи за отключването му(ако ползваш твоя си де, ако е някой фейк, ще си направиш нов, то е ясно). За страничката можеш да започнеш като поканиш приятелите си, като постваш по няколко интересни статии на ден и така: някои от твоите приятели ще харесат/споделят някоя статия, някои от техните приятели ще харесат/споделят, после някои от приятелите на приятелите и така...

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice