Въпроси за пренасочване на сайт

Asen Popivanov

Active Member
Здравейте!
Имам един фирмен сайт / този от подписа/, на който единственото достойнство е, че се класира добре по ключови думи и съответно ми "води" клиенти...
Но като дизайн, функции и съдържание е много зле и реших да си направя изцяло нов, обаче с цел да си запазя класирането по органично търсене ще кача новият на друг домейн и ще редиректвам от старият.Та първият въпрос, който ми се върти в главата е как да го направя това пренасочване, и вторият въпрос - пренасочването ще повлияели на класирането на старият сайт, че все пак заради тези позиции в серпа-а правя тези "врътки"...
Благодаря предварително!
Здраве и конверсия! ;)
 
От: Въпроси за пренасочване на сайт

Ще дам пример с мой фирмен сайт. Това не означава, че при теб ще стане по същия начин.

Фирменият сайт бе изработен от едни специалисти, дето не знам как не ги беше срам да го гледат докато го правят. Изключително грозен и нефункционален сайт.
Реших да го изтрия и да направя нов сайт на неговото място.
Предният беше на някакъв смотан css темплейт и мисля, че php.
Новият го направих на Джумла, като запазих структурата и имената на линковете. Изтрих старият и заместих с "новото творение".
Започна след няколко седмици да се издига в серпа и да ми носи все повече и повече нови клиенти. Разбира се на новият съм направил "нужния" онпейдж и съм внимавал при създаване на заглавия и ключови думи. Не съм купувал линкове, не съм спамил социалки, не съм редиректвал нищо.

При мен се отрази добре.
 
От: Въпроси за пренасочване на сайт

Благодаря, но искам да пусна изцяло нов домейн, поради ред причини и ми се ще да правя пренасочване... Ще го мисля още и ще бъда благодарен за мнение от човек с опит в подобен казус. :)
 
От: Въпроси за пренасочване на сайт

Здрасти,

Пренасочването едва ли ще повлияе, от чисто техническа гледна точка. Но стария ти сайт няма как да не падне в серпа, по простата причина, че ще спреш да се грижиш за него. Иначе за пренасочването - когато си отвориш панела на хостинга ти, търсиш "redirects" или нещо такова. Изписваш домейна на стария сайт, а в графата пренасочване - новия домейн. Но в това няма голям смисъл според мен, поне в твоя случай и описаните от теб причини. По-добре си развивай стария домейн, щом има добри резултати в серпа.
 
От: Въпроси за пренасочване на сайт

Здрасти,

Пренасочването едва ли ще повлияе, от чисто техническа гледна точка. Но стария ти сайт няма как да не падне в серпа, по простата причина, че ще спреш да се грижиш за него. Иначе за пренасочването - когато си отвориш панела на хостинга ти, търсиш "redirects" или нещо такова. Изписваш домейна на стария сайт, а в графата пренасочване - новия домейн. Но в това няма голям смисъл според мен, поне в твоя случай и описаните от теб причини. По-добре си развивай стария домейн, щом има добри резултати в серпа.
А защо пренасочването да не помогне? Реално чрез него използвайки трафика от органично търсене, потребителите ще влизат в новият сайт...
 
От: Въпроси за пренасочване на сайт

Аз преди пренасочвах от .info към .com домейн, но си запасих инфото поне за 1 година докато новия домейн се дигне достатъчно в СЕРПА.

Сега ползвам вече само .com домейна, но пък си прехвърлих сайта преди 3 дни на wordpress и нов хост и сега пак редиректвм даже отделните страници 1 по 1. От моя опит глася че една година е достатъна новия домейн да измести стария в СЕРПА. Макар че името на домейна ми беше едно и също и съдържанието на сайта. Само дизайна съм сменял и разширението след домейна. (от .инфо към .ком)

Иначе редиректа става в .htaccess файла като се напише това:

Redirect 301 /oldpage.html http://www.yourdomain.com/newpage.html
Redirect 301 /oldpage2.html http://www.yourdomain.com/newpage2.html

... и така за всеки URL

Тука има някакъв туул, който ти генерира мисля даже точен код, когато му задедеш нов и стар URL

А Ако ползваш wordpress има много лесен плъгин наречен Redirection. Аз в момента ползвам него и е супер.
 
Последно редактирано:
От: Въпроси за пренасочване на сайт

Ами новият сайт ще бъде на wp , а настоящият - не, та туй .htaccess къде да го диря? :)

Ако новия е на WP, направо карай с тоя плъгин дето ти казах и не се занимавай с htaccess файла да не се забатачиш (знаш как се инсталират плъгини нали?). Много е удобен, аз дето от 3 дена минах на WP се оправих с него.

Иначе htaccess-a (ако все пак се решил да се занимаваш с него) си го копваш на десктопа, отваряш го с notebook-a и там му внасяш всеки редирект за УРЛ на нов ред. Ето така излежда и се намира в основната( htdocs) папка на домейна ти. htaccess.jpg
 
От: Въпроси за пренасочване на сайт

Благодаря, лоурайдъре! :beer: Ще ползвам плъгина, като му дойде времето, че то първо трябва да направя сайта май, преди да редирктна към него... 8)

За нищо! Плъгина е най-лесната работа. Има доста неща дето ще си скубеш косата за WP, ако не си голям спец (защото аз не съм), но с времето се разучават и се свиква лека по лека.

Направи си сайта ( дизайн и съдържание) вземи си домейна, редиректни ги важните УРЛ-ли, обаче си остави стария домейн ( и УРЛ-лите му) поне 1 г. че да може през това време новия да се ранкне в СЕРП-а а стария лека по-лека ще бъде изместен. Айде успех - отивам да спя аз.
 

Горе