Въпроси относно откриване на аптека!

eshk0

Member
Здравейте,

Предстои ми откриване на аптека и имам няколко въпроса.
1. Трябва ли да прекратя трудовия си договор с фирмата, в която работя в момента преди да подам документите си за разрешително?
2. Подът на помещението задължително ли трябва да бъде теракот? Например може ли да бъде ламинат?
 
3. В миялната, асептичния бокс, апаратната, бокса за дестилатора и санитарния възел да се полага водоустойчиво покритие, позволяващо ефективно влажно почистване и дезинфекция на височина 2 м.
4. Подовите настилки да са:
а) топли и лесно почистващи се в приемното помещение (в сектора, където работят фармацевтите), складовите помещения, асистентското помещение;
б) водонепропускливи и лесно почистващи се за търговската част на приемното помещение, миялното, асептичния бокс, апаратното помещение, бокса за дестилатора и санитарния възел.

Ама всичко чакате наготово! Така и не се научихте как се търси информация! Информацията я има в линка в който ти дадох, ще потърсиш, ще намериш!
 
Ти Кодекса на труда чел ли си?
Това е за първият ти въпрос.
А за вторият - наистина ли търсиш отговора тук?!
 
И един въпрос от мен - имаш ли магистър фармацевт под ръка? Ти, или някой на трудов договор?
 
И един въпрос от мен - имаш ли магистър фармацевт под ръка? Ти, или някой на трудов договор?

Риторичен въпрос - ясно е, че не разполага с магистър-фармацевт, иначе щеше да знае изискванията за откриване на аптека.
 
Бе него питам. Може пък поне първата буква от азбуката да знае.
 
Имам магистър фармацевт, не се тревожи за това. А за азбуката, като за чужд език го знам доста добре!
Утре ще мина през хеи да питам, че тука само професори които "много знаят".
 
  • Like
Реакции: Sky
Здравейте,

Предстои ми откриване на аптека и имам няколко въпроса.
1. Трябва ли да прекратя трудовия си договор с фирмата, в която работя в момента преди да подам документите си за разрешително?
2. Подът на помещението задължително ли трябва да бъде теракот? Например може ли да бъде ламинат?
Много странно като питане. Но за първото - имам познати, които са търговски представители и отделно въртяха аптека. Трудовият ти договор какво общо би имал с бизнеса ти? Той си е отделен. Въпросът е работодателя да знае, за да не станат съкатлъци. Определено ти е нужен магистър фармацевт да е управител на аптеката, това е по закон. Имам доста познати фармацевти около мен и съм се наслушал на какви ли не неща. Специално за пода, нямам никаква идея, но не съм виждал аптека без този бял, мраморен или там както се води под. Явно следват логиката на стерилните заведения и изисквания за запазване на чистотата. Да ти кажа честно, не е лесно откриването на аптека. Поне по думите на моите познати.

П.П: Моля ви, давайте адекватни мнения и коментари. Все пак темата ще се класира някой ден и няма да е лошо да е с някакво що годе читаво инфо. :)

П.П.П: Темата е преместена в правилната секция. ;)
 

Горе