Въпрос: Необходим ресуср за хостинг- платформа за разнос на храна.

Здравейте,

Интересува ме съвет за хостване на платформа за разнос на храна.

Платформата съдържа:
- 2 Адмминистративни панела - един за ресторанти/магазини, един за административна дейност / 10К API завки на ден
- 1 клиентски сайт / Планирано 30К API завки на ден
- 2 мобилни апп-а( за доставки и клиентски) 30К API заяки на ден

Базите данни са нералационни(MongoDB), самият код е микросървисна архитектура на Node.JS.

Самите бази като данни не са много големи, главно малко досег има до тях и не се записват много данни.

Въпроса ми тука е за съдействие към какво решение да се насоча и има ли БГ хостинг фирма, която да предлага да вдигна сървисите и вече тя да се грижи за скалиране и на бази и на сървиси?

Благодаря предварително!
 
Българска версия на Heroku някакси не очаквам да има.

Ако цената е от ключово значение, най-добре да си ги сложиш на един гол VPS от доставчик, позволяващ лесно ъп(даун)скейлване, и вече сам да си следиш ресурси, натоварвания и т.н.
 
Българска версия на Heroku някакси не очаквам да има.

Ако цената е от ключово значение, най-добре да си ги сложиш на един гол VPS от доставчик, позволяващ лесно ъп(даун)скейлване, и вече сам да си следиш ресурси, натоварвания и т.н.
Благодаря Ви, Noke! Цената не играе роля, по-скоро кое според всички вас ми е интересно е най-качествено за така нарченият технологичен стак с които е направен продукта и би било лесно без особен мониториг да се скалира. Дали ще е Heraku или ще е някоя алтернатива бях, чел че и DigitalOcean имат такъв продукт. Просто ми е интересно да събера различни мнения по-въпроса. Доколкото за въпроса ми за Българска алтернатива е по-скоро от любопитство и ми е интересно дали има, затова и питах.
 
ДигиталОушън нямат PaaS услуга от тоя тип. Там всичко е с определени предварително параметри и позволява лесно мърдане нагоре-надолу. И излиза доста по-евтино.

Автоматично скалиране - AWS, Heroku, Nodejitsu (май), Google Cloud и разни такива.
 

Горе