Въпрос за афилиейт ...

zo0omera

New Member
Здравейте, казаха ми и реших да попитам вярно ли е че в България лекарства в България могат да продават само аптекарите и ако е вярно защо тогава повечето афилиейт програми предлагат лекарства за отслабване и др.
 
От: Въпрос за афилиейт ...

Принципно, лекарствени продукти се предлагат единствено в аптечните мрежи. Най-вероятно свободно могат да се предлагат единствено продукти с изцяло билкови съставки (с доказан произход). Колкото до affiliate програмите, те не са предназначени за България, въпреки че на практика има възможност някои от тях да се предлагат и тук.
 
От: Въпрос за афилиейт ...

Водят се хранителни добавки или билкови продукти не лекарства за това могат да се продават свободно. В Бълхария е забранено да се продават само онлайн, понеже 30-40% от нещата в аптеките са хранителни добавки или билкови продукти и са си купили закон да може само от тях ги купуваш. Welcome to Absurdistan! :)
 
до 60% достигат с козметиката затова като се приеме европеиския закон в аптеките да могат да се продават само лекарства и нищо друго а хранителните добавки да се продават навсякъде и ще се озъбят

и програмите листнати тук са с таргет американския пазар освен това ти нищо не продаваш даваш си под наем сайтовете :) продаваго афилиейт програмата Whois - Ако ползвате собствен домейн с темплейт от Афилиейт Програма

и задълже не си купуваи домейните от българия и не хоствай в бг и си нп
 
Последно редактирано от модератор:
От: Въпрос за афилиейт ...

Това, което каза ганстера е толкова истина, че ми идва да се изпюя в лицето на всеки политик. Тук като имаш пари освен скъпи коли си купуваш и закони, демек правила, по които ти играеш добре - написани за теб. Иначе ако не беше така що бизнесмени щяха да олетят. Да не говорим, че има и агенции, които контролират това, на които и там се цака. Абе умряла работа е това. Като стане (някога) това нещо с регулирана продажба, но не само на определени институции, то тогава може да се замислиш за това. Сега е просто поредната олигофрения. И не само в тази част, но и в посредничеството - мисля, че всички се сещаме за скандала, в който фирма посредник си прибра някаква огромна комисионна, за да "ореди" аптеките тук с медикамента. И пак политически корумпета седяха зад това. Този бизнес са го захапали яко.. ;)
 
мдам друго си е да купуваш лекарства от индия по $300 броиката и да ги продаваш на здравната каса по 1000 лева сладък бизнес ... не напразно един пич дето се беше насочил към таквъв бизнес с дъжавата лятото ми каза че ще си построи шибана пирамида :D ако стнане сделката :)
 
От: Въпрос за афилиейт ...

Сигурен ли си, че с точно хапчета искаш да пробваш? Тия ниши отдавна са претъпкани и шанса да избуташ напред без много пари или без PPC са нищожни. По-добре си избери някоя ниша, която е с low-comp. и има по-голям шанс да бутнеш напред за лонг-теил фразите, защото при pills нишите, дори long-tail фразите( поне тези които съм гледал ) са с PR3-PR6.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за афилиейт ...

Благодаря на всички.

Сигурен ли си, че с точно хапчета искаш да пробваш? Тия ниши отдавна са претъпкани и шанса да избуташ напред без много пари или без PPC са нищожни. По-добре си избери някоя ниша, която е с low-comp. и има по-голям шанс да бутнеш напред за лонг-теил фразите, защото при pills нишите, дори long-tail фразите( поне тези които съм гледал ) са с PR3-PR6.

Не съм избрал това просто почти всички(даже ако не всички) сайтове в раздела за представяне на афилиейт програми са с хапчета за отслабване и др...
И затова реших да попитам :)
 
Re: От: Въпрос за афилиейт ...

Сигурен ли си, че с точно хапчета искаш да пробваш? Тия ниши отдавна са претъпкани и шанса да избуташ напред без много пари или без PPC са нищожни. По-добре си избери някоя ниша, която е с low-comp. и има по-голям шанс да бутнеш напред за лонг-теил фразите, защото при pills нишите, дори long-tail фразите( поне тези които съм гледал ) са с PR3-PR6.


хъм еи затова спряхме да пишем такива теми и да отвяряме очите на хората :) като не искат няма как да им кажеш ... пробваи го този номер с скреипбокса на които направи покзно в такава ниша ако се задържиш достътчно дълго около седмица поне гарантирам че ще си направиш и по сериозни сайтове ;) повече няма да коментирам по темата
 
От: Re: От: Въпрос за афилиейт ...

хъм еи затова спряхме да пишем такива теми и да отвяряме очите на хората :) като не искат няма как да им кажеш ... пробваи го този номер с скреипбокса на които направи покзно в такава ниша ако се задържиш достътчно дълго около седмица поне гарантирам че ще си направиш и по сериозни сайтове ;) повече няма да коментирам по темата
Който е пробвал доволен е останал.....естествено е нужно малко повече усилия и четене. Няма невъзможни неща. В живота съм забелязал, че повечето от ограниченията по пътя ни си ги слагаме ние. Не е редно да е така. И ако не е бробвал човек не е редно да се отказва. То реално и отказване не е, а просто незапочване. :)

Има хляб нявсякъде, както се казава ако си добър и печки на екватора може да продаваш. Желание, воля и точна стратегия. Но поддържам тезата, че трябва да се обмисли добре къде ще се набуташ - гледаш на всеки пазар - конкуренция, големина, възможности, негативи, печалба, осъшествавяне. Хората са прави, където е пълно е пълно, но не е късно за никой. Факт е. Сега примерно, като about.com (някоя вътрешна в повечето случаи) излиза на първа страница трябва ли да се стряскам, или че играч № 2,3,4 са с по PR 4-5-6 и имат по 2К линка отчетени от G. Не естествено. Важното е да намериш стратегията да си там и ти. :) Така че, бухай баце и се не бой. :)
 

Горе