Въпрос за банкова сметка

nortrant

Well-Known Member
здравейте,
удачно ли е да публикувам банкова сметка онлайн (в сайт за услуги)
като нямам фирма ?
 
От: Въпрос за банкова сметка

за IBAN няма никакви проблеми. Той е за това, за да го даваш на хората :)
 
От: Въпрос за банкова сметка

за IBAN няма никакви проблеми. Той е за това, за да го даваш на хората :)

Да, за IBAN-a и имената става на въпрос...

ми ддз, за това реших да попитам :wink:
 
От: Въпрос за банкова сметка

Не бих публикувал банковата си сметка на сайт. Някой може да се обади в банковия клон и да поиска информация за превод или салдо, като цитира сметка, а служителката да се заблуди, че е неговата, и да предостави информация. Сметка се дава при партньорски взаимоотношения.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Не бих публикувал банковата си сметка на сайт. Някой може да се обади в банковия клон и да поиска информация за превод или салдо, като цитира сметка, а служителката да се заблуди, че е неговата, и да предостави информация. Сметка се дава при партньорски взаимоотношения.

тц тц...
като ги знам какви има по банките, няма да се учудя да го направят...

значи за сега няма да пусликувам такава информация.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Не бих публикувал банковата си сметка на сайт. Някой може да се обади в банковия клон и да поиска информация за превод или салдо, като цитира сметка, а служителката да се заблуди, че е неговата, и да предостави информация. Сметка се дава при партньорски взаимоотношения.
Аз веднъж се пробвах и не стана. Не ми се ходеше до банката и се обадих да питам дали имам някакъв превод - нищо не ми казаха. Въобще нямат право да дават такава информация по телефона.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Аз веднъж се пробвах и не стана. Не ми се ходеше до банката и се обадих да питам дали имам някакъв превод - нищо не ми казаха. Въобще нямат право да дават такава информация по телефона.

Напротив, дават на хора, които познаят по гласа. Работил съм в банкови клонове и знам много добре процедурата.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Я кажи за кои банки говориш, че да ги изключим от списъка ? "...които познаят по гласа" - доста несериозно ми звучи.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Въобще нямат право да дават такава информация по телефона.

това е ясно...

Я кажи за кои банки говориш, че да ги изключим от списъка ? "...които познаят по гласа" - доста несериозно ми звучи.

и аз се интересувам, предполагам, че ЦКБ не е от тези
 
От: Въпрос за банкова сметка

Я кажи за кои банки говориш, че да ги изключим от списъка ? "...които познаят по гласа" - доста несериозно ми звучи.

Ами изключи всички тогава.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Това са пълни глупости. За да ти дадат каквато и да било информация обвързана по какъвто и да е начин със сметката ти трябва да им кажеш един кодова дума, която сам си я избираш когато си отваряш сметката. Осен нея се верифицираш и по други данни, който могат и да бъдат събрани от публичното пространство, но пак е трудно. Ако си пуснеш IBAN-a и имената няма да имаш никакви проблеми!
 
От: Въпрос за банкова сметка

Това са пълни глупости. За да ти дадат каквато и да било информация обвързана по какъвто и да е начин със сметката ти трябва да им кажеш един кодова дума, която сам си я избираш когато си отваряш сметката. Осен нея се верифицираш и по други данни, който могат и да бъдат събрани от публичното пространство, но пак е трудно. Ако си пуснеш IBAN-a и имената няма да имаш никакви проблеми!

Глупости. Преди години обслужвах фирми на гише и познавах много клиенти по гласа им. Позвънят ли ми, знаех точно какво ще искат. Никой няма да ти позволи да бавиш редовен клиент с верификации. Те дори имат куп преференции, за това, че са си открили сметка в клона. Бързото обслужване смятат за една от тях.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Хммм бе това, че те се прилагали това си е дупка в системата и съм сигурен, че от отдавна не е така, на други места не е така. Пък и колега не е корпоративна акула, че да го разпознават по гласа, това само + че са го познали :)

Аз съм в сосиетето - правили са всякви комбинации от - ИБАн. имена, кодови думи пинкодове, ЕГН хубаво е че минах на онлайн банкиране и няма проблем същата работа и с ЦКБ-то.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Глупости. Преди години обслужвах фирми на гише и познавах много клиенти по гласа им. Позвънят ли ми, знаех точно какво ще искат. Никой няма да ти позволи да бавиш редовен клиент с верификации. Те дори имат куп преференции, за това, че са си открили сметка в клона. Бързото обслужване смятат за една от тях.

И като бонус с бързото обслужване получават и възможност за злоупотреба с личните му данни и парите му :)
 
От: Въпрос за банкова сметка

И като бонус с бързото обслужване получават и възможност за злоупотреба с личните му данни и парите му :)
Сигурно. Те като видят крупните суми по сметката ти и по цяла вечер кроят пъклени планове за присвояването им.
 
От: Въпрос за банкова сметка

По ИБАН освен някой "доброжелател" да ти преведе пари друго не може да прави. Давай спокойно ИБАН и даже титуляр на сметката като име може да дадеш. harkon не те знам в коя банка си работил и за колко време ама тия справки по телефона с "познавам му гласа" са си твои приумици. Няма нормална банка която да го прави това. Това, че ти си го правил на своя отговорност си е твой проблем и ти ще ядеш големия ако стане нещо. Движение на пари по сметката по ТЕЛЕФОНА ако не си кажеш тайната дума няма кой да ти даде. Какво остава за това по телефона някой да тръгне да ти превежда пари от сметката само по глас...
 
От: Въпрос за банкова сметка

Тук трябва да се съглася с Детре.Ако Нортранд го човърка съмнението просто да си направи експеримент като се обади в съответната банка и да поиска инфо,използвайки горепосочените данни.Предполагам няма да получи нищо като отговор.Лично мнение,не съм компетентен по въпроса.
 
От: Въпрос за банкова сметка

Ако получи информацията, след това да се обади в централата и да обясни какво е станало. Дигналия телефон изхвърчава на момента от работното място...
 
От: Въпрос за банкова сметка

а факта, че ще предлагам услуги чрез сайта и в него имам публикувани начини за плащане, трябва ли да ме притеснява ? (защото няма фирма)


Тук трябва да се съглася с Детре.Ако Нортранд го човърка съмнението просто да си направи експеримент като се обади в съответната банка и да поиска инфо,използвайки горепосочените данни.Предполагам няма да получи нищо като отговор.Лично мнение,не съм компетентен по въпроса.

все още обмислям къде да си направя виза електрон...
след това може да си направя този експеримент, но не се знае на какъв мога да попадна ..
 

Горе