Въпрос за бг домейн

bioz

Active Member
Здр колеги,

Решил съм да регистрирам бг домайн. Това което ме притеснява е възможността някои хитрец да го вземе в последствие. Видях, че има оферти за защитени домейни и тн, но не ми се иска да набивам пари все още защото не знам дали ще потръгне проекта или дали ще имам време да го развия.

Също така ме интересува има ли фирма която предлага онлайн продажба без да се ходи из офиси и тн?
 
От: Въпрос за бг домейн

единствения начин да си спестиш ходенето е с ел. подпис. Ако искаш да развиеш проекта защити си домейна, ако го правиш просто "ако тръгне, тръгне" смени си бизнес логиката изцяло или се хвани някъде на заплата.
 
От: Въпрос за бг домейн

Някъде бях чел, че ако няма регистрирана марка с името на домейна, след това няма как да ти го вземат... в този случай няма нужда да давам 200 лева на ония обирджии ...

Колкото до развитието, аз лично работя на този принцип "ако тръгне тръгне" както знаеш не всичко което започваш избива рибата, а в тоя занаят трябва се опитва всичко докато намериш правилната ниша. Ако във всички сайтове с които съм опитвал съм набивал маса пари къде ще му излезе края...

Бтв тия регистратори имат ли офиси и в други градове освен София?
 
От: Въпрос за бг домейн

Регистър БГ имат и във Варна. Ако ли не, документите по куриер и така. "Ако тръгне, тръгне" не е бизнес логика, а късмет. Форума на Дръжавната лотария е по-подходящо място.
 
От: Въпрос за бг домейн

Благодаря за инфото, нека всеки сам си решава до каква степен е готов да си инвестира времето и парите в стартиращ проект. Всички знаят, че освен това което влагаш за да е успешен един проекта си има и други признаци незвисещи от теб. Аз имам и други "занимания" с които се изхранвам все пак :)
 
От: Въпрос за бг домейн

Видях, че има оферти за защитени домейни и тн, но не ми се иска да набивам пари все още защото не знам дали ще потръгне проекта или дали ще имам време да го развия.

s1yf0x е прав - само с "виждане" не става, трябва си четене и знания, които явно ти не притежаваш! Домейна може да си защитиш и без пари!

Някъде бях чел, че ако няма регистрирана марка с името на домейна, след това няма как да ти го вземат... в този случай няма нужда да давам 200 лева на ония обирджии ...

Някъде бил чел... човек, стига си говорил тъпотии, ми вземи и отвори сайта и прочети правилата им, там си пише всичко! Домейна могат да ти го вземат и без да имат защитена марка, както споменах вече - ще си поредния тъпак, ако дадеш 200 лв. за защита на домейна, при положение, че може и с минимални разходи, даже и без пари!

Бтв тия регистратори имат ли офиси и в други градове освен София?

Ти наистина задаваш тъпи, идиотски въпроси - на сайта им има контакти на всички техни представителства в страната!

s1yf0x е прав, хвани се някъде на заплата, по-лесно ще ти бъде!
 
От: Въпрос за бг домейн

Аз какво притежавам и какво не си е моя работа, най-вероятно имам сайтове дето правят повече пари и посещения за месец отколкото си виждал някога... просто до сега не съм имал работа с бг домейни.

Щом съм пуснал тема очаквам адекватни отговoри както направи колегата, а не разни споланковци да ми обясняват какви въпроси задавам, като не те кефи прескачаш темата.

Специално за теб, както и за други колеги изрових това което ме интересуваше в друг форум, изглежда легит а?

Да де, но ако той е регнал домейна преди ти да си регнал търговската марка, може спокойно да посика заличаването й, като ще докаже много лесно, че е ползвал това наименование много преди ти да си регнал марката. Няма случай в който марка регната след домейн да е дала основание за вземане на домейна.
 
От: Въпрос за бг домейн

... просто до сега не съм имал работа с бг домейни.

Тогава нали си грамотен - чети! Не четеш ли, ще задаваш подобни тъпи, идиотски въпроси, защото както споменах - всичко което питаш го има написано на сайта им! Който не иска да прочете, да се информира от първоизточника, за мен е глупав, тъп, идиот - без извинение!

Щом съм пуснал тема очаквам адекватни отговoри...

Дадох ти адекватен отговор - вземи, отдели време, влез в сайта им и прочети какво са написали хората, там пише всичко, и са го написали ясно и точно, и глупаци ще го разберат.

Специално за теб, както и за други колеги изрових това което ме интересуваше в друг форум, изглежда легит а?

Това вземи ти си го прочети и го запомни, не ми го показвай, аз си знам всичко което е нужно да знам. Вярва ти се или не, говоря от собствен опит, имам не един .бг домейн и знам как стоят нещата, хора като теб правят след известно време тема: "Ама що така ми се случи..." .
 

Горе