Въпрос за брояч histats.com

mvmrik

Well-Known Member
Сложих го тоя брояч преди 2 дена, но нещо не ми харесва как отчита. Аз ли не гледам което трябва или просто така си работи? Значи има Page views, Visitors и First time visitors. Аз предположих че тези First time visitors са уникалните. Ако са те, защо ми отчита доста по-малко от Google Analytics?

Например гледам за един сайт за деня този брояч ми изкарва 543, а analytics ми изкарва 606 уникални за същия ден.
 
От: Въпрос за брояч histats.com

Информация за First time visitors дават броячи, които слагат бисквитки на всеки посетител за да познаят при следващото му посещение дали идва за пръв път. Това е различно от бройката на уникалните посетители. Те се определят по други критерии.
 
От: Въпрос за брояч histats.com

ОК и аз така си помислих, но тогава кое са уникалните за деня?
 
От: Въпрос за брояч histats.com

Ами и аз имам такъв брояч на няколко от сайтовете ми и мисля, че уникалните са Visitors.
 
От: Въпрос за брояч histats.com

Аз пък не мисля че са visitors защото забелязах на сайт с малко посещения, че го отварям и са 10 да речем, като вляза стават 11. После влизам след няколко часа и пак покачва с едно - та това ме води на мисълта, че не са уникални за деня.
 
От: Въпрос за брояч histats.com

Повечето броячи си имат някакво определено време за сесия на уникален (30мин-50мин-5часа) като мине това определено време и влезеш пак те брои уникален.Ето примерно статкаунтър какво си пише в настройките - Maximum Visit Length
Used to calculate your unique and returning visitors from a cookie. If this amount of time or more has elapsed since a visitor last visited a page on your website, then that visitor is considered unique. We recommend setting it between 1 and 6 hours. We don't recommend setting it to 24 hours and above.

За това има разминавания между отделните броячи. Всеки е с различна дължина на сесията ;)
 

Горе