Въпрос за един домейн - става ли идеята или не?

SmartBusiness

Active Member
Имам едно домейнче - kickpage.com

Идеята ми е да направя нещо като стартова страница на най-посещаваните сайтове чрез които да се достига чрез един клик. Началната страница би трябвало да ви я изясни.

Мога да го доразвия с менюта с най-известните сайтове в отделно области - "здраве", "новини", "спорт" ... схващате замисъла.

Въпросът ми е - струва ли си изобщо да се занимавам. Не обичам да правя сайтове, защото повечето ми опити не завършват добре и се нервирам за изгубеното време. Та този път реших да се допитам

Благодаря предварително.

Всякакви идеи за друго развитие на домейна или развиване на тази идея ще бъдат адмирирани.

п.п.

трябва да призная, че идеята не ме е осенила, а докато купувах домейна видях какво е направил колегата на kickpage.net :)
 
ММ, ако ще правиш нещо такова, то е редно да има някаква идея. Има много тулове, с които може да видиш най-популярните сайтове.

На мен лично домейна ми звучи като сайт, даващ информация за големи сайтове и какви технологии седят зад тях. Каква му е била началната идея. Домейна не е лош никак.
 
От: Въпрос за един домейн - става ли идеята или не?

Аз направих подобен сайт и няма никакъв интерес към него. Вярно, че не съм го рекламирал много, но виждам колко е слабо. Всъщност, това не ме интересува особено, защото го създадох най-вече за себе си и си го ползвам. Не смятам, че ще има голям успех подобно начинание.
 
От: Въпрос за един домейн - става ли идеята или не?

Ами общо взето идеята ми е да замени google. :) Масивен информационен портал с всички предимства на търсачка, но без многобройните и минуси.

Изчистен дизайн. Без реклами, които да изместват най-добрите резултати. Без манипулация от seo магьосници да изкарат един много по - безполезен сайт преди полезен такъв. По 5-6 сайта ( само най-добрите) на категория. Ще има стотици, хиляди категории. Получаваш бърза, адекватна и неманипулирана информация.

Аз kickpage си го представям като "начална страница". Не знам дали има превод, но така ми звучи.

Домейнът е регистриран 2007 и като гледам в archive.org е имало някакви проекти, но не е развит в нищо. А аз съм го купил за продажба, но нещо почна да ме кефи и му търся приложение.
 
От: Въпрос за един домейн - става ли идеята или не?

Аз направих подобен сайт и няма никакъв интерес към него. Вярно, че не съм го рекламирал много, но виждам колко е слабо. Всъщност, това не ме интересува особено, защото го създадох най-вече за себе си и си го ползвам. Не смятам, че ще има голям успех подобно начинание.

Точно такива мнения ми трябват преди да се впусна и да загубя месеци работа. Май ще му мисля друго приложение. А най-вероятно ще замине за brandbucket, където някой по-умен от мен ще го оползотвори.
 

Горе