Въпрос за захранване на дебитна карта

geopehlivanov

New Member
Здравейте,
тези дни си изкарах една Visa Electron от ЦКБ, но когато си я взех от клона на банката, ми дадоха картата и плика с ПИН, но не я захраних, защото нямах пари в себе си, а и тази седмица главата ми пуши от обикаляне по разни институции.
Искам да попитам какви са начините да се захрани картата и може ли това да свърши и някой друг, понеже исках да помоля един приятел който живее до банката да ми я захрани ако е възможно?
Четох в друг форум, че май ми трябва номер на сметката? Само с номера на картата няма ли да стане и къде да си видя номера на сметката? Те нищо друго не ми казаха, когато си получих картата... ако им се обадя по телефона или им пиша на email-а дали ще ми отговорят?
Благодаря предварително!
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Всеки може да ти захрани сметката по картата по няколко начина. Знам, че не си си чел договора за дебитната картата, но ако го направиш може да се натъкнеш на сметката.
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Всеки може да ти захрани сметката по картата по няколко начина. Знам, че не си си чел договора за дебитната картата, но ако го направиш може да се натъкнеш на сметката.
Проблема е, че аз в мен договор нямам...
когато си получих картата се разписах на 2 места, и единственото, което получих, беше картата и един плик БОРИКА с пина... нищо друго...
и сега няма къде да видя този номер на сметката :(
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Трябва да си се разписал на договора и на искането за откриване на карта. Трябвало е да си вземеш твоето копие на договора. Обикновено дават и картонче с номера на сметката. Отиди в банката с личната карта и си поискай номера на картовата сметка.
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Трябва да си се разписал на договора и на искането за откриване на карта. Трябвало е да си вземеш твоето копие на договора. Обикновено дават и картонче с номера на сметката. Отиди в банката с личната карта и си поискай номера на картовата сметка.
Значи няма да мине без ходене до банката...
ще пробвам все пак да им се обадя ако склонят да ми го пратят на email-а който съм посочил при регистрацията... а ако става само на място, явно ще трябва пак да ходя.
Благодаря за помощта!
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

По телефона ще ти кажат номера на сметката само, ако те познават лично. Писмо от банката можеш да чакаш за нова година.
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

По телефона ще ти кажат номера на сметката само, ако те познават лично. Писмо от банката можеш да чакаш за нова година.
Ами то може да се каже, че в клона от където си я получих вече ме познават лично... 2 пъти се разкарвах, понеже първо още не беше готова картата... след това дори служителките ми взеха мобилния, за да ми се обадят когато е готова...
колкото до мейла - когато си поръчах картата, служителката беше доста любезна и ми прати и уведомителен email... но за номера на сметката сигурно си прав - едва ли просто така ще ми го пратят.
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Ами тогава просто им кажи да ти се обадят за номера на сметката на мобилния, който си им дал, ако не те разпознават по телефона.
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Ами тогава просто им кажи да ти се обадят за номера на сметката на мобилния, който си им дал, ако не те разпознават по телефона.
Аз дори смятам направо от мобилния да им звънна, но не знам дали имат CLIP... пък ако искат лично да отида, ще се разкарам като ми остане време... но май няма да е днес, а те в Събота и Неделя почиват... и малко се прецаквам...
ще пробвам, пък ще видим.
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Събота е работен ден тази седмица.
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Събота е работен ден тази седмица.
Ако е работен и за тях ще е направо супер. От Бургас съм и по принцип на ЦКБ няма клон, който да работи почивните дни... дано наистина утре да работят!
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Намерих време днес и ходих да ми дадат номера на сметката, понеже по телефона не ми го дадоха... разкарах се заради няколко секунди работа... както и да е.
Сега ако може някой да ми каже какви са различните начини да се захранва картата след като вече имам IBAN номера... например ако някой познат иска да ми захрани някаква сума, какви са начините да го направи? Аз ако искам ми е ясно, че мога да го направя в банката... интересува ме някой друг как може да ми преведе някаква сума... например - може ли от друга банка, може ли директно чрез дебитна карта и т.н.?
Благодаря предварително!
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Може всеки да ти направи превод по сметката. Може да внесе директно по нея във всеки клон на банката ти. Може да внесе по картата ти от банкомат. Може и от PayPal да си прехвърлиш пари, ако картата ти е Visa.
Пусни си едно Интернет банкиране за да следиш и нареждаш суми. Безплатно е. За мен даже и преводите са безплатни, защото работя в банка.
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Може всеки да ти направи превод по сметката. Може да внесе директно по нея във всеки клон на банката ти. Може да внесе по картата ти от банкомат. Може и от PayPal да си прехвърлиш пари, ако картата ти е Visa.
Пусни си едно Интернет банкиране за да следиш и нареждаш суми. Безплатно е. За мен даже и преводите са безплатни, защото работя в банка.
Благодаря много за полезния отговор!
Картата ми е дебитна Visa Electron. За интернет банкирането го обмислям. Нужно ли е да имаш електронен подпис или нещо друго? Трябва да го заявя в банката предполагам?
Някъде бях чел, че и регистрацията на картата в epay.bg върши същата работа... но така и не ми стана ясно, дали става с Visa.
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Нужно ли е да имаш електронен подпис или нещо друго?
не е нужно
Трябва да го заявя в банката предполагам?
трябва
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

моля ..за нищо
онлайн банкирането на ЦКБ е напълно достатъчно ..заявка можеш да си подадеш чрез сайта им ......няма нужда от тази карта да я регваш в епай -само ще се объркаш
 
От: Въпрос за захранване на дебитна карта

моля ..за нищо
онлайн банкирането на ЦКБ е напълно достатъчно ..заявка можеш да си подадеш чрез сайта им ......няма нужда от тази карта да я регваш в епай -само ще се объркаш
Искането май трябва да им го занеса в банката ... само регистрация май става от интернет и явно няма да мине без още ходения :(
 
От: От: Въпрос за захранване на дебитна карта

Искането май трябва да им го занеса в банката ... само регистрация май става от интернет и явно няма да мине без още ходения :(


толково ли далече живеш от клон на тази банка :)едно ходене само би трябвало да имаш само / дай боже да не попаднеш на някой заспал служител/ след като си направиш заявката за банкирането ..искането си го попълваш там , а всичко друго става по телефон

а в епай не на всички банки извлеченията са безплатни и за ЦКБ май не е ама не съм сигурна ..

предварително моля ,защото задаваш затворени въпроси на които може да се отговаря с една дума :)
 
Последно редактирано:
От: От: От: Въпрос за захранване на дебитна карта

толково ли далече живеш от клон на тази банка :)едно ходене само би трябвало да имаш само / дай боже да не попаднеш на някой заспал служител/ след като си направиш заявката за банкирането ..искането си го попълваш там , а всичко друго става по телефон

а в епай не на всички банки извлеченията са безплатни и за ЦКБ май не е ама не съм сигурна ..

предварително моля ,защото задаваш затворени въпроси на които може да се отговаря с една дума :)
Благодаря още веднъж! По принцип не съм чак толкова далеч от банката, но освен, че за последните дни съм ходил 3 пъти до ЦКБ, миналата седмица имах няколко ходения и в други банки (по други причини) и се редих по опашки в жегите и наистина до гуша ми дойде от банки... мислих, че вече съм приключил с ходенията, но явно ме чакат още.
За йпей до колкото аз разбрах извлеченията за ЦКБ са безплатни, но се заплаща такса на сайта, за абонамент за тази услуга. Друг е въпроса дали се потдържа Виза Електрон за извлечения през йпей, защото на сайта на ЦКБ за тази услуга посочват само 2 вида карти (сред които Виза не присъства).
 

Горе