Въпрос за класиране при quotes

harkon

New Member
Не разбирам от SEO, но все пак искам да събера мнения по един въпрос.
Нека да предположим, че един webmaster е решил да направи 2 сайта за famous quotes. Първият сайт се състои от сто страници, разделени в категории и съдържа 1000 quotes. На всяка страница има по 10 quotes. Вторият сайт се състои от 1 страница, която чрез скрипт визуализира само 10 quotes, във всеки един момент, от база данни с 10000 quotes. Във втория сайт няма категории, но юзерът може да избира на каква тематика да търси quotes (някой ще каже, че това също за категории) и от коя личност. Кой сайт смятате, че ще се класира по добре в Google, при равни други условия?
 
От: Въпрос за класиране

Реално във втория сайт бота ще обхожда ли статиите? Мисля, че първия е по добре с оглед на това, че ще ти се индексира всичко.
 
От: Въпрос за класиране

Реално във втория сайт бота ще обхожда ли статиите? Мисля, че първия е по добре с оглед на това, че ще ти се индексира всичко.

Статии няма. В първия сайт всички quotes са в html-а и ботът може да ги обходи. Във втория сайт всичко е в базата данни, но той предоставя 10 пъти повече информация (10000/1000=10 пъти повече quotes).
 
От: Re: Въпрос за класиране при quotes

Еми по-вероятно е първия, тъй като са открити, а другите се генерират при заявка. Или нещо не съм разбрал. Залагам на първия и аз. ;)

Този бот бил много смотан. Ще трябва да му дам достъп до базата. :mrgreen:
 
Re: От: Re: Въпрос за класиране при quotes

Този бот бил много смотан. Ще трябва да му дам достъп до базата. :mrgreen:
Виждал съм в търсачките, резултати на резултати от малки търсачки или шопинг ботове, като Nextag, Bizrate и подобни. Дано това да си имал предвид, само знам, че това което питаш е на същия принцип. ;)
 
От: Въпрос за класиране при quotes

И аз се чудех същото тия дни.
Ако плеснеш само една форма за търсене, и вадиш резултат с ajax само ако съществува такъв, какво ли индексира бота?
Харконе предполагам ти за същото питаш?
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Имах предвид quotes :) Така с директен достъп, не е ли рисково от към хакване?
 
От: Въпрос за класиране при quotes

И аз се чудех същото тия дни.
Ако плеснеш само една форма за търсене, и вадиш резултат с ajax само ако съществува такъв, какво ли индексира бота?
Харконе предполагам ти за същото питаш?

Не знам какво е ajax. Аз ползвам php + sql, но да - за това говоря.

Виждал съм в търсачките, резултати на резултати от малки търсачки или шопинг ботове, като Nextag, Bizrate и подобни. Дано това да си имал предвид, само знам, че това което питаш е на същия принцип. ;)

Исках да разбера как класира Гугъл тези два сайта, след като номер 1 съдържа само 10% от информацията в номер 2 и би трябвало да е след него в класирането.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Имах предвид quotes :) Така с директен достъп, не е ли рисково от към хакване?
Е ... директният достъп беше шега. Ако някой ме "светне" как се дава директен достъп на Гугъл бот, ще ми е интересно.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Стига бе. Верно ли не знаеш какво е ajax?
http://www.w3schools.com/ajax/default.asp
В моя случай става дума за следното нещо.
Ajax вади резултатите от базата данни един вид в реално време, без да рефрешва страница, и без да променя урл, нищо че се използва $_POST или $_GET.
Та общо взето въпроса е бота чете ли база данни, без да правена специална заявка, която променя чистия html на страницата?
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Та общо взето въпроса е бота чете ли база данни, без да правена специална заявка, която променя чистия html на страницата?

Както предполагах, бот бази не чете. Тук има доста информация по въпроса. Още чета темата.
http://www.webmasterworld.com/google/3013128.htm
Не, че базата не може да се визуализира, разделена на страници, но се чудя кой е правилният подход с втория сайт.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Еми значи положението е такова:
В твоя случай, сайт 1 ще индексира всички страници, сайт 2 ще се индексира бавно по 10 резултата (в смисъл бота да минава точно когато някой го чете).
В моя случай ще се индексира 1 страница, колкото и резултата да вади.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

в смисъл бота да минава точно когато някой го чете
Това ме разсмя. Как стават тези работи? :)
В моя случай ще се индексира 1 страница, колкото и резултата да вади.
А какво става, ако скриптът визуализира цялата база, разделена по страници и отделно, ако непрекъснато променя на коя страница кой текст се визуализира? Как се отразява на класирането. Това ме интересува.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Това ме разсмя. Как стават тези работи?
Еми аз така си го обяснявам. Зареждаш 10 рандъм резултата (примерно) скрипта ти генерира някакъв урл, бота минава, вижда го и го индексира.
Може и тотално да бъркам де :).
Иначе, как според теб чете урл-и от типа:
домейн.ком/page1/нещо
като след като добавяш още работи горното ще стане на
домейн.ком/page2/нещо
а на page1 ще има нещо друго вече.

Май се оплетох :)
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Еми аз така си го обяснявам. Зареждаш 10 рандъм резултата (примерно) скрипта ти генерира някакъв урл, бота минава, вижда го и го индексира.

Само да не каже "Извинете, объркал съм сайта. Няма да Ви притеснявам повече." :D
 
От: Въпрос за класиране при quotes

А какво става, ако скриптът визуализира цялата база, разделена по страници

Само я страницирай правилно и ще е перфектно.

Тия линк тагове ги слагай в хедъра, въпреки, че някои 'гурута' доскоро твърдяха, че можело да са в бодито, защото хтмл стандарта от миналия век още бил такъв... както и да е...

и отделно, ако непрекъснато променя на коя страница кой текст се визуализира? Как се отразява на класирането. Това ме интересува.

Не го прави това. Гугъл мисли за интереса на крайни потребител - някой търси нещо, намира го на някоя ство страница, отива и нещото го няма - връща се обратно в резултатите и ти губиш.

:beer:
 
От: От: Въпрос за класиране при quotes

Само я страницирай правилно и ще е перфектно.

Тия линк тагове ги слагай в хедъра, въпреки, че някои 'гурута' доскоро твърдяха, че можело да са в бодито, защото хтмл стандарта от миналия век още бил такъв... както и да е...



Не го прави това. Гугъл мисли за интереса на крайни потребител - някой търси нещо, намира го на някоя ство страница, отива и нещото го няма - връща се обратно в резултатите и ти губиш.

:beer:

Бре деба, човек се учи докато в жив, това за пръв път го виждам :).
 
От: От: Въпрос за класиране при quotes

Само я страницирай правилно и ще е перфектно.

При ползване на WP, страницирането не е ли автоматично?

Интересно ми е как може да се получи нещо, като това, с WP.

adohm0.jpg
 

Горе