Въпрос за линкове от blogger

mvmrik

Well-Known Member
Реших да си направя един сателитен сайт, в който да добавям статии с линкове към категории на друг сайт. Всяка статия ще е свързана с категорията на основния сайт и ще има в нея линк към него. Например - имам категория в сайта на тема психология, в блога ще напиша уникална статия за психологията и ще сложа линк. Въпроса ми е, къде е най-добре да сложа този линк - вътре в самата статия на някоя дума или долу под нея? Също така, проблем ли ще е, че линковете от всички статии в блога ще водят до различни категории на един и същ сайт?
 
От: Въпрос за линкове от blogger

Tрябва да има разнообразие. Нека има линкове с ключовата дума, със синоними (повече и по-разнообразни), дори само линк, може и бранда - домейна и т.н.
Важното е да не трупаш линкове с една и съща кл. дума, същото се отнася и за линковете - и там може да линкваш категория, друга статия в сайта...
 
От: Въпрос за линкове от blogger

Ами аз го мисля да слагам по 1 линк във всяка статия към съответната категория на сайта. Дали да бъде вътре в статията линка на някоя дума "психология" например или да е долу под статията.
 
От: Въпрос за линкове от blogger

ако ще има повече статии бих използвал всичките варинати за които споменах по-горе.

при една статия - дали ще бъде в статията или най-долу..според мен няма значение
 
От: Въпрос за линкове от blogger

Статиите ще са много, най-вероятно хиляди, но във всяка мисля да има по 1 линк към съответната категория на сайта.
 
От: Въпрос за линкове от blogger

Щом ще са много - нямаш избор - трябва да използваш разнообразни варианти на местата на линковете, на разнообразието от линкове и anchor тектовете..

и забравих нещо важно: направи сателитката да изглежда като полезен сайт - а ликовете към основния са между другото :wink:
 
От: Въпрос за линкове от blogger

Да, тя сателитката ще е изцяло с уникални статии, които аз ще пиша. Линковете ще са разнообразни, нали всеки ще е различен - с различно име и към различна категория. Ами значи по-добре е вътре в самите статии някоя от думите да бъде линк.
 
От: Въпрос за линкове от blogger

Да не забравиш да си налинкваш и вътрешните страници/публикации (тип wikipedia). Това ще ти помогне не само блога да изглежда по-естествен, но и за обхождането и индексирането на публикациите. Така и самите линкове към главния ти сайт ще имат по-голяма тежест.

Освен това, след като ще публикуваш много статии, не е зле в някои от тях да не слагаш линкове към главния ти сайт, а да са просто за "пълнеж". В тях разбира се ще си сложиш линкове към други публикации от блога, в които публикации има линкове към главния ти сайт. Така въпросният "пълнеж" пак ще ти е от полза, не само за натурално излъчване, но и за по-голяма тежест на линковете в другите публикации.

Другото нещо са линкове към авторитетни сайтове - wikipedia, google търсения, ted презентации, общо взето каквото ти дойде на ума.
 
От: Въпрос за линкове от blogger

Като те чета какви усилия ще хвърлиш по една сателитка - ми че ти вложи същите усилия по основния сайт и ще спечелиш много повече. А така даже има шанс да направиш сателитката да изглежда по-добре от основния сайт, да има по-голяма тежест, и после като другите да се оплакваш: ама защо сателитката се класира по-добре в серпа и защо има по-висок PR!
 
От: Въпрос за линкове от blogger

Основния сайт е нещо като директория за линкове, в него няма как да се пишат статии. Тая сателитка е за това, а освен това и на нея ще си сложа реклами. Благодаря за съветите :)
 
От: Въпрос за линкове от blogger

Никак няма да навреди ако пускаш линкове и към други големи сайтове - Youtube, facebook, abv и т.н. Не е много добре ако линкваш само твоят сайт.
 
От: Въпрос за линкове от blogger

Аз път си мисля коренно друго нещо. Понеже блогер се класира много по-добре от останалите сайтове и е предназначен главно за обикновените потребители, а не за сателити, каква е вероятността той да не оказва никакво сео влияние върху останалите сайтове? Имали някой със същото мнение?
 
От: От: Въпрос за линкове от blogger

Аз път си мисля коренно друго нещо. Понеже блогер се класира много по-добре от останалите сайтове и е предназначен главно за обикновените потребители, а не за сателити, каква е вероятността той да не оказва никакво сео влияние върху останалите сайтове? Имали някой със същото мнение?

Вероятността да не оказва никакво влияние е 0. :)
 

Горе