Въпрос за магазин

ks0lo

Member
Възнамерявам да пусна магазин който отначало няма да има никаква търговска дейност т.е целта е да го оптимизирам колкото може по-добре. Защо го правя тава значи поради липса на средства ще има забавяне със снабдяването на стока и искам тези няколко месеца да ги оползотворя

Въпросите ми са:

1. Добра идея ли е започването на магазина сега какво мислите
2. Трябва ли ми фирма сега в началото като няма да има никаква търговска дейност
3. Да слагам ли цена на продуктите в сайта
4. Ако се сетите нещо да ме посъветвате
 
От: Въпрос за магазин

Добра идея е да купиш домейна и да сложиш поне началната страница още днес. Колкото по-стар е един домейн, толкова по-авторитетен е за Google, така че е добре да качиш нещо моментално, пък после да го дооправяш. Обаче в никакъв случай не променяй рязко съдържанието на вече индексираните страници. Променяй ги лека-полека, и добавяй връзки към магазина малко по малко. Много по-добре е да добавиш 1-2 авторитетни и насочени връзки, отколкото да добавиш 2000 SPAM връзки. Колкото по-мързеливо и по-бавно работиш по сайта си, толкова по-добре за SEO-то. Ако изведнъж добавиш много връзки към сайта, очаквайки да излетиш нагоре, ще стане точно обратното - ще влезеш в sandbox-a.
 
От: Въпрос за магазин

"Ако изведнъж добавиш много връзки към сайта, очаквайки да излетиш нагоре, ще стане точно обратното - ще влезеш в sandbox-a. "

И като се събуди кво викаш става?

Иначе не е добра идея, заеби тия SEO глупости, представи си, че го оптимизираш и 2-3 седмици сайта ти стои на челни позиции или пък има посещения от хора, които искат да купят нещо и се мъчат 1-2 часа и накрая нищо -все ще пуснат някъде некоя псувня за магазна ти. Можеш да направиш примерно една страница " ОЧАКВАЙТЕ СКОРО" и да сложиш facebook fans.
 
От: Въпрос за магазин

@ks0lo, по-добре не слушай AlanFort, защото очевидно нищо не разбира и съветите му може да ти навредят.
 
От: Въпрос за магазин

@ks0lo, по-добре не слушай AlanFort, защото очевидно нищо не разбира и съветите му може да ти навредят.


Господин bLUE-Monday, бихте ли споделили нещо по-неприятно от това да се опитам да купя нещо от някой магазин и след това да получа съобщение : СЪЖЕЛЯВАМЕ НО СТРАНИЦАТА НЕ РАБОТИ ВМОМЕНТА.
Точно затова трябва да се направи нещо opt-in , примерно субскрайб или фейсбуук фенове.
Точно затова може да сложи една страничка със subscribe или прост индекс със keywords , но в никакъв случай не трябва да слага магазин, който не работи и е нефункциуниращ. Пък ти не те знам кой си и какъв си, че ще казваш от какво разбирам и от какво не - аз сайтовете, дето ги оптимизирам са на топ позиции, работя и за онлайн магазин с над 500 артикула, както и подобие на pazaruvaj.com с около 300 000 продукта и +1300 категори, тъй че много добре знам кое как продава и къде може да се направят критични грешки. Тъй че, недей да казваш кой какво разбира шефче.
 
От: Въпрос за магазин

1. Добра идея ли е започването на магазина сега какво мислите
Винаги е добра идея да се започне нещо ново, което няма да ти струва нищо в началото, а има потенциал (3 000 000 българи се преброиха електронно - това си е огромен пазар)
2. Трябва ли ми фирма сега в началото като няма да има никаква търговска дейност
Само ако ще регистрираш .bg домейн. В такъв случаи се регистрираш едно ЕООД/ООД за 2 лева със точното име на сайта ти и си сигурен, че никой няма да може да ти го бутне. Но ще ти струва около 160-300 лв + 50 лв годишно за Агенцията по вписванията
3. Да слагам ли цена на продуктите в сайта
Моето мнение е, че сайта ти трябва да е скрит при първоначалните настройки. А докато ги настроиш ще минат поне няколко месеца. Когато имаш какво реално да продаваш - първо си оптимизирай продуктите за Гугъл, после събмитвай сайта по директории, разменяй линкове и т.н.
4. Ако се сетите нещо да ме посъветвате
Винаги предлагай реални неща - 1 доволен клиент те хвали на 3-ма познати, 1 недоволен те хули на 18
 

Горе