Въпрос за прехвъляна/инсталиране от под домейн на домейн

Asen Popivanov

Active Member
Здравейте!
На един домейн без инстаиран вордпрес създадох поддомейн и инсталирах вордпрес.
Инсталирах тема, настроих си я, качил съм си файлове и джаджи , които ми трябват.
Сега какъв е алгоритъма по който да прехвърля сайта от поддомейна върху домейна и сайта, който е активен в момента върху главният домейн да бъде заменен от новият вордпрес сайт.Как да направя инсталацията , и после просто да копирам папките от поддомейна във домейна ли?...
Доста объркано се изразих, за което се извинявам!
Благодаря предварително! :)
 
Елементарно:

1. Отиваш в настройките и там има поле за адрес на сайта. Променяш на желания адрес.
2. Местиш всички файлове на новия адрес.

Готов си.

П.С.: Ако ще е на друг домейн (т.е. не от под-домейн.домейн.ком на домейн.ком, а примерно от под-домейн.домейн.ком на домейн2.ком) включваш още две стъпки:

3. Прехвърляш БД.
4. В конфиг файла настройваш за връзка с БД.
 
От: Въпрос за прехвъляна/инсталиране от под домейн на домейн

А докато правя прехвърлянето как да "спра" сайта при отваряне на адреса му да пише "настройва се" например?
И друго - ако избера да ползвам друга вордпрес тема после как да и посоча да ползва същите файлове като предходната / снимки, постове, статии/ или това само един по един трябва да се укажат файловете? Ех, незнанието ми мъчи и околните, а не само мене.... :cry:
А за да не съм такъв невежа със какво да почна да се информирам - HTML и PHP ли като за начало?
 
Последно редактирано:
Re: От: Въпрос за прехвъляна/инсталиране от под домейн на домейн

А докато правя прехвърлянето как да "спра" сайта при отваряне на адреса му да пише "настройва се" например?
И друго - ако избера да ползвам друга вордпрес тема после как да и посоча да ползва същите файлове като предходната / снимки, постове, статии/ или това само един по един трябва да се укажат файловете? Ех, незнанието ми мъчи и околните, а не само мене.... :cry:
А за да не съм такъв невежа със какво да почна да се информирам - HTML и PHP ли като за начало?

Няма смисъл от "настройва се"... Нали за 15 минути ще го прехвърлиш. Ако все пак държиш, търси някакъв плъгин. Пиши примерно заявка "Wordpress maintenance plugin".

За темата - местиш сайта, инсталираш нова тема, настройваш я. Файловете и адресите ще се запазят.
 
От: Въпрос за прехвъляна/инсталиране от под домейн на домейн

А докато правя прехвърлянето как да "спра" сайта при отваряне на адреса му да пише "настройва се" например?
И друго - ако избера да ползвам друга вордпрес тема после как да и посоча да ползва същите файлове като предходната / снимки, постове, статии/ или това само един по един трябва да се укажат файловете? Ех, незнанието ми мъчи и околните, а не само мене.... :cry:
А за да не съм такъв невежа със какво да почна да се информирам - HTML и PHP ли като за начало?

Не правиш нищо по старият сайт. Просто го копираш на другият домейн (файлове, бази и т.н.). След като всичко е готово и имаш работещо копие там правиш един редирект от subdomain.domain.com към newdomain.com и си готова. Като казваш и на Google че сайта е преместен. https://support.google.com/webmasters/answer/83106?hl=en
 
От: Въпрос за прехвъляна/инсталиране от под домейн на домейн

Идеята ми е на един поддомейн си правя проекти на сайтовете и после от него си ги прехвърлям по местата!

Това, което написах по-горе е най-лесният вариант. Копираш сайта и сменяш домейна в базата и конфа на Wordpress (не видях, че става въпрос за WP). Има документация как става, лесно е http://codex.wordpress.org/Moving_WordPress#When_Your_Domain_Name_or_URLs_Change.

Има и други начини. Аз ползвам git, subversion и rsync, но и простото copy/paste, промяна на базата с phpmyadmin и редакция на wp-connfig.php е повече от достатъчно.

Може и с някоя добавка както ти споменаха вече. Но аз отбягвам допълнителните plugin-и.

Друга опция поставената цел е multisite. Общо взето въображение да имаш :)
 

Горе