Въпрос за публикуване на съдържание

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте,

имам следния въпрос... ако на дадена страница в сайта ми сложа акордеон, гугъл чете ли текста в него или не?

Искам да направя страница, където да предоставя тъмбнейл снимки с линк, но отгоре искам да сложа тематичен текст.

Текстът е за страница, а не за блог, което ме лишава от възможността за read more. Искам да сложа съдържанието в акордеон, но не знам дали гугъл ще го прочете по този начин.

Моля, ако някой има опит и представа да ми отговори в темата.

Fozzy

Well-Known Member
Kak da ne go 4ete be.nali e v htmla
Всъщност зависи как се направи. Наистина някои JS акордеони, скривания, expand и т.н. не ги чете (или поне не ги вкарва в индекса). Друг тип си влизат в кеша и няма проблем.

Най-добрият начин е JS да ти добавя/премахва някой class в div-a. Така е тествано и няма проблеми.

ReminD

Well-Known Member
Bootstrap акордеона се чете, на другите известни фреймуърци също. Това, което правят е да листнат в хтмл-а в отделни дививе всички 'табове' и след това при онклик на менюто от акординацията да се визуализират. Нищо не се крие. Те паяците четат SPA приложения, а няма да се оправят с акординацията, която така или иначе пуска в дома цялата информация.

A дали гугъл чете изображения? Естествено, че се чете, това е повече от елементарно с OCR
https://cognitiveseo.com/blog/5909/did-google-read-text-image-can-affect-my-rankings/
1. Yes! Google Can Read Embedded Text in Images. Yes, Google can read embedded text in images and it's doing it very well.

Fozzy

Well-Known Member
Bootstrap акордеона се чете, на другите известни фреймуърци също. Това, което правят е да листнат в хтмл-а в отделни дививе всички 'табове' и след това при онклик на менюто от акординацията да се визуализират. Нищо не се крие. Те паяците четат SPA приложения, а няма да се оправят с акординацията, която така или иначе пуска в дома цялата информация.

A дали гугъл чете изображения? Естествено, че се чете, това е повече от елементарно с OCR
https://cognitiveseo.com/blog/5909/did-google-read-text-image-can-affect-my-rankings/
1. Yes! Google Can Read Embedded Text in Images. Yes, Google can read embedded text in images and it's doing it very well.
Факт е, че се чете всичко, но е факт и че не всичко влиза в индекса. Така че ако имаш някакво query и не могат да те намерят, голяма работа, че Google го е прочел.

И пак зависи, защото фреймуърци много, ама баш темата, която ползва кой знае какво са и нахакали вътре.

Горе