Въпрос за реклама

Alex1

New Member
Здравейте, нов съм във форума и имам въпрос за сайт на новинарска тематика. Какви приходи мога от очаквам от директна реклама, в смисъл каква цена на 1000 импресии за различните банери. Мога ли да очаквам бързо да намеря рекламодатели? И какви приходи могат да се очакват от Адсенс. Поздрави, Алекс.
 
Зависи от сайта , от разположението на банерите , от трафика. Тестваш и виждаш какво печелиш.
Въпросът е към директната реклама. Ще имам ли възможност за продажба на реклама от рода на 5-10 лева на 1000 импресии като някои други новинарски сайтове. Другото е дали ще има интерес от рекламодатели при условие на приличен трафик.
 
Зависи от трафика , новините , посещаемоста и т.н... ако имаш некво сайтче с 200-300 посещения дневно... няма как да стане на тази цена от 5-10лв. за 1000 импресии.
 
Ще имам ли възможност за продажба на реклама от рода на 5-10 лева на 1000 импресии като някои други новинарски сайтове.

Някой хора се заблуждават сериозно, искам да видя един рекламодател, който да е дал 10 лв. за 1 000 импресии. Недейте гледа какво пишат по "големите" сайтове, то е само проформа.

Другото е дали ще има интерес от рекламодатели при условие на приличен трафик.

Ако можеш да се продадеш, ще намериш рекламодатели, ако не можеш да се продаваш, имаш два изхода: или спираш дейност и фалираш или наемаш някой да се грижи за рекламата ти срещу процент от приходите.
 
Интересна тема, по-рано исках да пусна реклама в един от най-големите български сайтове и те си казаха 2000 лева на седмица, като гарантирали 20 000 хиляди импресии на ден. Това беше преди много години и цената ми се стори невероятно висока.
 
Интересна тема, по-рано исках да пусна реклама в един от най-големите български сайтове и те си казаха 2000 лева на седмица, като гарантирали 20 000 хиляди импресии на ден. Това беше преди много години и цената ми се стори невероятно висока.

Миналата година платих реклама на един от най-големите новинарски сайтове в гр. Варна за период от една седмица. Крайният резултат беше просто плачевен, след като получих не повече от двадесетина посещения от него, имайки предвид, че рекламното изображение беше поставено на видно място и се въртеше заедно само с още няколко други. Платих 500 лв. за няколко посещения. Преди това ми бяха изпратили статистика на посещенията от изминалия месец, но сега си давам сметка, че най-вероятно просто са ги завишили. Златна опаковка, кухо съдържание - но сам съм си виновен, затова че захапах въдицата, като шаран.
 
Миналата година платих реклама на един от най-големите новинарски сайтове в гр. Варна за период от една седмица. Крайният резултат беше просто плачевен, след като получих не повече от двадесетина посещения от него, имайки предвид, че рекламното изображение беше поставено на видно място и се въртеше заедно само с още няколко други. Платих 500 лв. за няколко посещения. Преди това ми бяха изпратили статистика на посещенията от изминалия месец, но сега си давам сметка, че най-вероятно просто са ги завишили. Златна опаковка, кухо съдържание - но сам съм си виновен, затова че захапах въдицата, като шаран.
Предполагам става дума за petel.bg , щом е за Варна.
Има посетители... зависи какво предлагаш и колко примамващ банер си направил.
 
petel.bg видях, че коментарите са dofollow . о там може да се вземе безплатен линк... Или нещо греша...
 
petel.bg видях, че коментарите са dofollow . о там може да се вземе безплатен линк... Или нещо греша...

Нямаш полза от такава връзка, независимо дали това е така или не.

Предполагам става дума за petel.bg , щом е за Варна.
Има посетители... зависи какво предлагаш и колко примамващ банер си направил.

Няма значение за кого става въпрос. Между другото на въпросните статистики, показани ми от персонала, ясно се виждаха около 130 000 уникални посещения само за деня. В миналото съм получавал повече посещения от други в пъти по-малки страници. В крайна сметка не спрях дотук и опитах на друго място, от което получих няколко хиляди посещения в рамките на няколко дни, затова изключвам вероятността от липса на достатъчно примамливо изображение.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: jufo
в петела стига да пишеш тъпи коментари ще си докараш поне 50 посещения на ден, стига да имаш време за губене
 
Банер рекламата не е ефективна и то от години. Обаче продължава да се налага масово, просто защото най-големите сайтове продължават да се опитват да я налагат. Обаче сами може да видите дали на рекламните места има рекламодатели или адсенс кутийки :D
 
в петела стига да пишеш тъпи коментари ще си докараш поне 50 посещения на ден, стига да имаш време за губене
Аз съм докарвал до 150 посещения само от коментари.
 
Ще те забележат рекламодателите, ако имаш сайт с над 5-10к на ден посещения, иначе никой няма да ти обърне внимание. Също така трябва да предложиш нещо добро, защото конкуренция си има в тази сфера. А и 10 лв на 1000 импресии, да възможно е, но в повечето случаи се стига по до ниски оферти, които предлагаш. А и те си ги търсят. Адсенс може също, но не очаквайте нещо много велико, ако си за за бг пазара. ;)
 
  • Like
Реакции: jufo
В допълнение ще кажа, че най-удобния начин би бил след като се изгради бранд и трафик, да успееш да се вържеш към някои големи медия шипове, които да пускат към теб реклама, като такива са Пиеро 97, например. Те си имат вече клиенти, разпределени бюджети, договорени отношение с всеки, въпроса е да те вкарат в техните "планове". А това честно казано не е никак лесно, случвало се е, но по инициатива на рекламодателя. Ако зависеше от тях, едва ли - все пак от години работят с нетинфо, Инвестор бг и т.н. Абе премиум рекламата е трудна стока за продаване, особено ако не си в "кръга" на "забележимите". Но не е изключено определено. :) Само от теб се иска яка работа. ;)
 

Горе