Въпрос за сайтове за продажба на картинки, изображения, илюстрации и т.н.

lakshmi

New Member
Последните седмици се натъквам на следния проблем. Имам желанието да продавам мои снимки, картинки, илюстрации и всякакви подобни неща в т.нар. photostock сайтове. Но навсякъде е изрично упоменато, че ако не съм жител на САЩ и не предоставя някакъв си формуляр за данъчни такси, освен всички други такси, ще ми бъдат удържани и допълнително 30% за някакви си данъци.Можете ли да ми кажете възможно ли е да се пропусне това и евентуално дали знаете за такива сайтове, които не са базирани в САЩ, а в други държави и не се изискват такива големи удръжки от печалбата?
Благодаря ви!
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за сайтове за продажба на картинки, изображения, илюстрации и т.н.

За да не ви болят очите
Последните седмици се натъквам на следния проблем. Имам желанието да продавам мои снимки, картинки, илюстрации и всякакви подобни неща в т.нар. photostock сайтове. Но навсякъде е изрично упоменато, че ако не съм жител на САЩ и не предоставя някакъв си формуляр за данъчни такси, освен всички други такси, ще ми бъдат удъжани и допълнително 30% за някакви си данъци.Можете ли да ми кажете възможно ли е да се пропусне това и евентуално дали знаете за такива сайтове, които не са базирани в САЩ, а в други държави и не се изискват такива големи удръжки от печалбата?
Благодаря ви!
 
От: Въпрос за сайтове за продажба на картинки, изображения, илюстрации и т.н.

Последните седмици се натъквам на следния проблем. Имам желанието да продавам мои снимки, картинки, илюстрации и всякакви подобни неща в т.нар. photostock сайтове. Но навсякъде е изрично упоменато, че ако не съм жител на САЩ и не предоставя някакъв си формуляр за данъчни такси, освен всички други такси, ще ми бъдат удържани и допълнително 30% за някакви си данъци.Можете ли да ми кажете възможно ли е да се пропусне това и евентуално дали знаете за такива сайтове, които не са базирани в САЩ, а в други държави и не се изискват такива големи удръжки от печалбата?
Благодаря ви!
Прочети по-внимателно условията на сайтовете. Според мен те карат да попълниш форма W-8 , че нямаш нищо свързано със САЩ и
на тази база не би трябвало да ти удържат никакви данъци, защото не дължиш такива в САЩ.
Формата не е нищо особено, има я из нета и можеш да им я изпратиш по факс, ако не са съгласни по email.
 

Горе