Въпрос за спонсорите

bioz

Active Member
Здравйте, имам въпрос и се надявам да помогнете. Имам идея за сайт които ще бъде безплатен, но ще се издържа от реклама. Например когато даден потребител иска да изтегли файл се задължава да клива на дадена реклама, да я гледа определено време( завсиси от спонсора ) и тогава тегли. Та ако можете да ми препоръчате спонсори на които мога да предложа реклама? Бтв сайта ще бъде е насочен към англоговорящите не за БГ. Знам за адсенс, но мисля че гоогле не толерират този тип реклама. Върти ми се в главата нещо като сайтовете за ppc и техните спонсори. Надявам се да сте разбрали идеята.
 
От: Въпрос за спонсорите

Добре и към какво ще е насочен сайта ?
Каква информация ще даунлоудват, че трябва да ги задължаваш да кликат на рекламите?
 
От: Въпрос за спонсорите

Значи може би не съм се изразил правилно, не търся точно спонсори а рекламодатели, мисля че има малка разлика. Та на въпроса може да теглят електронни книги ли софуеър но не задължително това е само пример.
 
този трафик незнам на кои би му потрябвал тези посетители въобще не ги ибтерсува сайта просто го отрварят за да им излезе линка за доунлоуд и после му бият хикса как се казава става саму за някои сайт с реклама на импресии да цака рекламодателите си ....
 
От: Въпрос за спонсорите

Здравйте, имам въпрос и се надявам да помогнете. Имам идея за сайт които ще бъде безплатен, но ще се издържа от реклама. Например когато даден потребител иска да изтегли файл се задължава да клива на дадена реклама, да я гледа определено време( завсиси от спонсора ) и тогава тегли. Та ако можете да ми препоръчате спонсори на които мога да предложа реклама? Бтв сайта ще бъде е насочен към англоговорящите не за БГ. Знам за адсенс, но мисля че гоогле не толерират този тип реклама. Върти ми се в главата нещо като сайтовете за ppc и техните спонсори. Надявам се да сте разбрали идеята.

Колега, подобни схеми рано или късно се провалят. Опитай някакъв честен начин за изкарване на кинти в нета!
 
От: От: Въпрос за спонсорите

Колега, подобни схеми рано или късно се провалят. Опитай някакъв честен начин за изкарване на кинти в нета!

Аз не виждам измама в тази схема.
 
От: Въпрос за спонсорите

ако сайта е за доунлоад
повечето сайтове разчитат на примера отвараяти страница за линка
вървят примерно 30сек да изчакаш и цялата страница е пълна с рекламни карета
и като минат секундите някаде на тази страница се появява линка за сваляне и така
разчитат на това някой който не му се кибичи 30 или 50 сек да цъкне на някоя реклама да разгледа през това време
но тук се говорят за терабити информация която едно че хостовете за нея ще струват пари второ че в повечето случай няма е много законна
не мисля че реализацията е лесна
иначе всичко различно от adsense ще ти свърши работа тук са дискотирани поне още 2 големи сайта за ppc така че мисля че ще може да прочетеш полезно инфо по въпроса
 
От: От: От: Въпрос за спонсорите

Аз не виждам измама в тази схема.

Ти не виждаш но предупреди рекламодателите че ще я ползваш щото като имат 200 клика на техни реклами без никакъв резултат просто няма да ти платят и ще те сложат в черен списък.
 
От: Въпрос за спонсорите

Това за даунлоад го дадох само за пример за беплатна услуга която може да предоставя един сайт. Моят сайт също ще дава безплатна услуга но тя не е предмет на обсъждане в тази тема. Аз няма да правя сайт за доунлоуд за това няма смисъл да ме разубеждавате. . Това което го мислех за задължително гледане на някакви реклами преди предоставяне на услугата беше просто идея, но явно няма такива рекламодатели доколкото разбрах от мненията дадени тук и ще е по-добре просто да има банери по сайта. Това е просто исках конкретни преложения. Мерси на всички.
 

Горе