Въпрос за създаване на fake поддомейни

mvmrik

Well-Known Member
Здравейте, имам един сайт, който е доста посещаван и в него всичко е разделено на поддомейни. Проблема е в това, че всеки път, когато се създава нещо ново, трябва да се прави нов поддомейн. Не ме устройва промяна на url адресите, защото именно заради тези поддомейни посещенията са по около 1000 дневно само от гугъл.

Именно поради тази причина мислех за автоматични поддомейни, които не съществуват реално. Пробвах разни варианти с htaccess, но нищо не сработи както трябва.

Като цяло идеята е, когато се напише sub.site.com да се зареди информацията, например от site.com/sub , без фактически да има направен такъв поддомейн sub в cpanel.
 
От: Въпрос за създаване на fake поддомейни

1. Трябва ти wildcard A запис към IP-то в DNS зоната
2. Трябва ти ServerAlias wildcard запис в конфигурацията на Apache или web серъвъра, ако ползваш различен.

Чак тогава можеш да правиш манипулации с mod_rewrite или през php на ниво код.

Ако си на споделен хостинг тормози съпорта, само те могат да ти помогнат.
 
От: Въпрос за създаване на fake поддомейни

1. Трябва ти wildcard A запис към IP-то в DNS зоната
2. Трябва ти ServerAlias wildcard запис в конфигурацията на Apache или web серъвъра, ако ползваш различен.

Чак тогава можеш да правиш манипулации с mod_rewrite или през php на ниво код.

Ако си на споделен хостинг тормози съпорта, само те могат да ти помогнат.

Очаквах да е нещо по-сложно от стандартно пренасочване :) По принцип не ми е чак такъв проблем, но се чудя ако един ден ми се наложи евентуално да прехвърля сайта на друг хостинг, дали има вариант за автоматично създаване на всички поддомейни или трябва да се прави ръчно, защото може и да са стотици.
 
От: Въпрос за създаване на fake поддомейни

Поддомейните ти обикновено се създават на 3 нива - DNS зона, web сървър и респективно application, който да знае, че тези домейни са легитимни и трябва да ги обработи, като ги види в URI-то. първите 2 са server-side настройки, така че трудно ще стане автоматично.
 
От: Въпрос за създаване на fake поддомейни

Благодаря за информацията. Аз също предполагах, че е нещо такова, но все пак исках да питам, за да съм сигурен. Ще вида какво ще ми кажат от хостинга, пък ако не стане, ще си карам ръчно и ако се наложи прехвърляне ще е доста занимавка, но все пак не е нещо невъзможно.
 
От: Въпрос за създаване на fake поддомейни

Всеки един MultiSite Wordpress работи на този принцип. Не е кой знае каква философия.
 

Горе