Въпрос за AdSense

Fozzy

Well-Known Member
Здравейте,

имам въпрос относно политиката на AdSense. Имам един от онези гадните сайтове, които като цъкнеш някъде по самия сайт и в нов прозорец ти зарежда друг. Със сигурност така са ви изскачали прозорци за разни игри, bet365 и т.н.

Та, на този същия сайт имам и AdSense. Работи вече 3 месеца без проблем, НО го ползвам с личния си профил, който е над пет годишен.

Сега регистрирах фирмен, за да се оправям по-лесно с данъците. Това, което получих в писмото ме стресира малко:

* Новият Ви профил ще бъде наблюдаван отблизо за това, дали спазва правилата ни. Ако бъдат установени нарушения на правилата, показването на реклами на страниците Ви може да бъде спряно или профилът Ви да бъде деактивиран.

Та знам, че AdSense не харесва поп-ъпите. Ето какво пише в правилата им:

Placing Google ads on a website with pop-ups

Publishers aren't permitted to place ads on sites which have more than three pop-ups. If pop-ups are displayed on a website, they may not interfere with site navigation, change user preferences, initiate downloads, or distribute viruses.

Additionally, sites with Google AdSense may not be loaded by any software that triggers pop-ups, modifies browser settings, redirects users to unwanted websites, or otherwise interferes with normal site navigation. It is your responsibility to ensure that no ad network or affiliates use such methods to direct traffic to pages that contain your AdSense code

Е, аз нарушител ли съм? Също така, освен AdSense, ако на сайта има още 2 рекламни мрежи, проблем ли е това?

Поздрави!
 
От: Въпрос за AdSense

Предупреждението с новият профил май го получават всички отскоро. Аз също получих такова :)

Относно Pop-up възможно е да ти донесе неприятности т.е. блокиране. Все пак имаш лимит на 3 поп-ъпа, в които не е зле да се вместиш.

Относно за другите две реклами мрежи: ето и отговор:

You can present ads from both Google (via its AdSense program) and other ad networks on the same Web pages, but there's a very important nuance: you can't have any automatic contextual advertising on the same page.

Тъй като гугъл се ориентира какви реклами да пусне, според тематиката в страницата, не иска да има близки по смисъл други реклами на същата страница :) Не знам дали в БГ рекламните мрежи има опция за избор на ключови думи, по които да се показват реклами, но примерно Chikita имат, и така ако показваш примерно в здравен сайт, ще ти се задействат от adsense нещо близо до тематиката (ако имат клиенти, разбира се), а в другата мрежа ако отново има примерно лекарства, и т.н. влизаш в разрез с правилата им. Накратко: Или показваш само на Гугъл рекламата, която е близка или еднаква с тематиката ти на дадена страница или си отрязан при нарушение :)

То го пише и в правилата де: "... You further agree not to display on any Serviced Page any non-Google content-targeted advertisement(s)..."
 
Последно редактирано:

Горе